Головна » 2015 » Травень » 24 » 31 тиждень вагітності - Аквафітнес для вагітних
17:28
31 тиждень вагітності - Аквафітнес для вагітних

31 тиждень вагітності 

До зустрічі з малюком залишилося зовсім небагато. Намагайся менше часу проводити в місцях скупчення людей і в громадському транспорті, де можна підчепити вірусну інфекцію. Зараз тобі ніяк не можна хворіти!

 

Дотримуйся помірного темпу і ходи не поспішаючи. Намагайся гуляти на свіжому повітрі, бажані піші прогулянки. Запитай у лікаря, чи варто тобі ходити в басейн. Плавання допомагає зняти втому, і у воді не відчувається зайва вага.

Майбутня мама

Матка піднімається над пупком на 11 см. До дванадцятого тижня вагітності вона заповнювала тільки тазову порожнину, а до тридцять першого - вже більшу частину вашого животика .

 

Печія, втома, біль в попереку, набряк - це все буде продовжувати турбувати і пройде тільки після родів. Поки можна лише пом'якшити ці всі неприємні відчуття. Їж малими підходами, відмовся від соленого, тримай поставу і не схрещуй ноги, коли сидиш.


Збільшення у вазі до 31 тижня становить в середньому від 9,5 до 12 кг. Якщо за тиждень ти набираєш більше 500 г, це може бути пов'язано з прихованими набряками. У такому випадку лікар призначить розвантажувальні дні.

 

Зараз важливо знати, як лежить крихітка. Положення малюка може бути як повздовжнє так і поперечне або косе. Правильним положенням вважається повздовжнє . Передлежання може бути також головним і тазовим. Пологи, звичайно, безпечніші при головному передлежанні. У випадку, якщо передлежання тазове, то лікар може порадити вправи, які сприятимуть повороту дитини.


Як там дитя?

Крихітка виробив свій особливий режим сну і неспання. Хоча більшості матусь здається, що дитина надмірно пожвавлюється тільки тоді, коли їй хочеться спати і буквально «злипаються очі». Він реагує на світло , повіки відкриваються і закриваються.

 

Шкіра малюка вже не така червона і зморщена. Під нею відкладається біла жирова тканина, яка надає шкірі більш натуральний колір. Більше не просвічуються кровоносні судини. Нігтики дитинки досягають кінчиків пальців.


Все більш удосконалюються легені, в яких виробляється сурфактант - речовина, яка не дає альвеолярним мішечкам злипнутися. Якби малюк народився на цьому тижні, його шанси вижити були б вже набагато вищими завдяки значній зрілості легеневої тканини.

 

Максимального розвитку досягають наднирники. Їх розмір у восьмимісячного плода і дорослої людини однаковий, а гормонів вони виробляють в десять разів більше. Після народження розмір наднирників значно зменшиться.

 

Близько 500 мл крові проходить через кровоносну систему матки, яка знаходиться в тісному контакті з капілярною системою плаценти, що відповідає за кровообіг всередині плоду. Але твоя кров не змішується з кров'ю дитини, хоча їх розділяє дуже тонка перегородка - плацентарний бар'єр. Через нього відбувається обмін водою, поживними речовинами та відходами життєдіяльності зі швидкістю 10 мл в секунду.

 

Збільшуються розміри мозку, починають активно функціонувати нервові клітини, йде утворення нервових зв'язків. Навколо нервових волокон з'являються захисні оболонки, і нервові імпульси передаються швидше. Це означає, що малюк здатний до навчання. Він вже відчуває біль, і при легкому натисканні на живіт починає ворушитися, а від сильного шуму - здригається.

 

Дитина продовжує зростати, він набрав приблизно 1,6 кілограма. Його довжина від верхівки до куприка 28 см, а повний зріст досягає 39-40 см.

32 тиждень вагітності

Ігор Марчук

Категорія: Третій триместр вагітності | Переглядів: 1022 | Додав: ToBeSmartik | Теги: 31 тиждень вагітності, 30 тиждень вагітності, 29 тиждень вагітності, 28 тиждень вагітності, 27 тиждень вагітності | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
close