Головна » 2015 » Квітень » 13 » 3 тиждень вагітності - як розвивається малюк?
22:58
3 тиждень вагітності - як розвивається малюк?

 

 

3 тиждень вагітності

Ну от, настав той період, коли більшість жінок вже знають або здогадуються про своє становище. Період «двох смужок» і бурхливих емоцій, пов'язаних з ними ... Емоцій досить нестабільних і непостійних.

 

Ти будеш мамою! Щастя і тривога змішуються в душі. Адже так? У голові виникає безліч питань. Якою я буду мамою? Впораюся з новими і дуже важливими завданнями, які ставить переді мною життя?

 

Тривогу переможе детальне планування майбутнього, твоя любов до себе і дитини, і звичайно - підтримка близьких. У будь-якому випадку, ти повинна розуміти, що звичний образ життя багато в чому доведеться змінити. Але це приємні зміни. Настроюйся на краще, і тоді тривога потроху буде вщухати, а радість - зростати.

 

Майбутня мама

 

Ти вже напевно відчула всі принади вагітності. Щастя і радість затьмарюються часом менш приємними відчуттями: тебе нудить, іноді паморочиться голова, темніє в очах. Досить відчутно змінюються смаки: те, що раніше шалено подобалося, зараз дратує, і навпаки. Від шкідливих звичок зараз відмовитися легше: мудра природа сама намагається відвернути майбутню маму від прийому шкідливих речовин. Скористайся цією допомогою природи і відмовся від сигарет, а також від далеко не корисних копченостей. Тобі це вдасться. Якщо потрібно підвищити тиск (у вагітних воно часто знижується), можеш дозволити собі вранці чашечку кави. Вона не принесе шкоди.

 


Як там малюк?

Твій малюк все ще - група клітинок, але він активно розвивається. З'являються зачатки хребців, ребер, кінцівок, м'язів - поки тільки у вигляді опуклостей. Розмір цієї дивної і красивої істоти - 1,5-2 мм.

 

З'являються дихальні щілини, перші клітинки нервової системи і зачатки головного і спинного мозку. А на тому місці, де має бути голова дитини, розвиваються очні ямки. Це зачатки , колір і розріз яких визначені ще в момент запліднення. Але які вони, ти поки не знаєш.


Формування внутрішніх органів триває. Третій тиждень вагітності - час появи зачатків ендокринної системи - підшлункової та щитовидної залози. А вже на 20-21 день внутрішньоутробного життя у твого малюка розправляється і ротоглоточна мембрана. Там скоро буде ротик. Загалом, потроху формується личко, яке поки зовсім на личко не схоже.


Закладаються і органи дихальної системи - гортань, трахея, легені, бронхи. Приблизно на 19 день від зачаття у ембріона з'являються перші клітини крові - попередники майбутніх еритроцитів. А на 20 день (ось диво!) Починає битися сердечко. Точніше, ритмічно скорочується серцева трубка. Стукає сердечко абсолютно автономно від маминого. Воно поки дуже не схоже на доросле, але продовжує розвиватися. Головне, що воно б'ється. До речі, в традиціях багатьох народів приблизно з цього часу зародок вважається людиною, нерідко з биттям серця пов'язують і появу душі у крихти. З чим тебе і вітаємо!

 

Що відбувається далі? 4 тиждень вагітності

 

Ігор Марчук

Категорія: Перший триместр вагітності | Переглядів: 384 | Додав: ToBeSmartik | Теги: 4 тиждень вагітності, як розвивається малюк, Перший тиждень вагітності, 2 тиждень вагітності | Рейтинг: 5.0/1
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
close