Головна » 2014 » Грудень » 6 » Чай та кава під час вагітності - шкідливо чи корисно?
13:59
Чай та кава під час вагітності - шкідливо чи корисно?

 

   

      Якщо чашка кави завершує ваш сніданок, обід, полуденок і вечерю, а міцно заварений чай замінює звичайну воду, прийшла пора скорегувати свій раціон і сформувати нові, більш здорові звички. Непомірне вживання чаю і кави під час вагітності може призвести до серйозних ускладнень і перешкодити нормальному розвитку малюка, попереджають фахівці. Сьогодні ToBeSmart розповідає все про користь і шкоду вживання цих напоїв під час вагітності.


Кава під час вагітності


     Ми змушені розчарувати любительок цього ароматного напою. Медики єдині в думці: кава, особливо у великих кількостях, швидше, шкідливий, ніж корисний напиток для майбутньої мами і малюка.

 


Прочитай також: Місячні під час вагітності...



«Кофеїн є потужним стимулятором нервової системи і може вплинути на метаболізм кальцію в організмі, що неодмінно позначиться на малюкові, - говорить Глейд Кертіс, доктор медицини, член Ради Американського коледжу акушерства і гінекології. - Якщо мама випиває в день чотири чашки кави, то вага дитини і розмір його головки при народженні, швидше за все, будуть менше норми. Кофеїн звужує кровоносні судини плаценти і заважає нормальному харчуванню малюка ».


     Слід зауважити, що точна кількість кофеїну, яка може завдати шкоди здоров'ю мами і немовляти, лікарі ще не визначили. Але абсолютно ясно одне - під час вагітності розумніше обмежити його вживання до мінімуму.


«Ви можете дозволити собі не більше 250 мг кофеїну в день - близько 2 чашок кави, - говорить Міландо Джонсон, дієтолог з Фенікса, представник американської Дієтичної асоціації. - Майте на увазі, що кофеїн може проникати через плаценту до майбутнього малюка і ускладнювати його обмін речовин. Результати проведених досліджень говорять про те, що надмірне вживання кофеїну може стати причиною невиношування вагітності та народження недоношених малюків ».


     Не забувайте, що кофеїн міститься не тільки в каві, він є компонентом багатьох продуктів і напоїв, включаючи чай, кока-колу і шоколад. Міститься кофеїн і в деяких медикаментах, наприклад, в препаратах від кашлю і головного болю. Не лінуйтеся читати етикетки на продуктах харчування і звертайте увагу на інструкції до ліків.

Чай під час вагітності


Зелений чай при вагітності


    Зелений чай - джерело корисних для нашого здоров'я речовин. В першу чергу, він багатий антиоксидантами, які запобігають руйнуванню клітин. Багато в ньому і важливих мікроелементів: магнію, цинку, кальцію, селену.


     Зелений чай нормалізує роботу серцево-судинної системи, підвищує імунітет, зміцнює зубну емаль. Під час вагітності це хороший засіб профілактики діабету, оскільки напій має здатність регулювати рівень цукру і холестерину в крові. Допомагає він і при токсикозі. І все ж, незважаючи на очевидні достоїнства зеленого чаю, пити його майбутнім мамам в необмежених кількостях можна.


     «Перш за все, в зеленому чаї, як і в каві, досить багато кофеїну, тільки засвоюється він дещо повільніше, - говорить Олена Міхєєва, акушер-гінеколог Сімейного медичного центру. - Крім того, в процесі багаторічних наукових досліджень було доведено, що зелений чай знижує кількість фолієвої кислоти в організмі, а також заважає залозі повноцінно засвоюватися. Дефіцит фолієвої кислоти веде до порушень формування нервової трубки у плода. А недолік заліза підвищує ризик виникнення гіпоксії, а згодом і затримки внутрішньоутробного розвитку - малюк може відставати на 1-2, а то й більше тижнів за календарем вагітності ».


     Оптимальна кількість зеленого чаю в раціоні майбутньої мами - 1-2 чашки на добу. Щоб звести до мінімуму негативну особливість напою знижувати рівень фолієвої кислоти та заліза, не пийте чай під час їжі або відразу після прийому їжі. Зачекайте, принаймні, півтори-дві години. Не захоплюйтеся міцно завареним чаєм - чим густіше заварка, тим вищий вміст кофеїну.


Чорний чай під час вагітності


     За загальним вмістом вітамінів і мікроелементів чорний чай дещо поступається зеленому, однак це не робить його менш цінним для нашого здоров'я. Чорний чай багатий теоброміном, теофіліном, вітамінами С, К, РР, В, пантотеновою кислотою. Багато в ньому і потрібних мінералів - фосфору, калію, кальцію, фтору. Чорний чай стимулює роботу центральної нервової системи, серця і судин. Він корисний для нирок і шлунково-кишкового тракту.


     На жаль, чорний чай містить ще більше кофеїну, ніж зелений. Вживання напою у великих кількостях при вагітності веде не тільки до дефіциту заліза, а й до дефіциту магнію, що може стати причиною уповільнення росту плода, передчасних пологів і викидня, еклампсії, підвищеного тонусу матки.

 

     Щоб уникнути негативних наслідків, обмежтеся 1-2 чашками чаю на добу і пийте його тільки свіжозавареним.


«Вчорашня» заварка стає сприятливим середовищем для розвитку хвороботворних бактерій, не кажучи вже про те, що всі корисні властивості чаю безслідно зникають. Завжди заварюйте чай окропом, а не просто гарячою водою. Окріп вбиває шкідливі мікроорганізми.


     Чай, який ми п'ємо, найчастіше виростає в Індії та Азії, де в якості добрива на плантаціях нерідко використовують фекалії. Залишки добрива потрапляють на листя чаю і можуть бути не повністю змиті в процесі приготування їх до сушіння. Ці залишки, в свою чергу, можуть послужити причиною кишкової інфекції, спричиненої кишковою паличкою, якщо листя чаю були промиті і приготовлені належним чином. Тому в кафе і ресторанах краще не замовляти чай, якщо ви не впевнені, що він приготований за всіма правилами.


Трав'яні чаї і вагітність
    Прекрасною альтернативою кави і звичайного чаю під час вагітності стануть напої з трав. Трав'яні чаї приємні на смак і володіють чудовим ароматом. Вони не заподіють шкоди, а навіть допоможуть поліпшити загальне самопочуття, позбавивши вас від неприємних відчуттів і дискомфорту.

  • Ромашка. Допомагає травленню.
  • Кульбаба. Зменшує набряки, допомагає при розладі шлунка.
  • Корінь імбиру. Допомагає при нудоті і закладеному носі.
  • Листя кропиви. Багаті залізом, кальцієм та іншими корисними під час вагітності вітамінами і мінеральними речовинами.
  • М'ята перцева. Полегшує болі при здутті живота і печії; її можна використовувати як окремо, так і разом з ромашкою.
  • Малина звичайна. Знімає нудоту і стабілізує гормональний фон.


     Деякі трави небезпечні під час вагітності, так як можуть заподіяти шкоду здоров'ю малюка. «Майбутній мамі слід уникати вживання таких трав, як м'ята болотна, деревій, полин звичайний, живокіст лікарський, мати-й-мачуха звичайна, ялівець, пижмо, - говорить Олена Міхєєва. - Будьте обережні з шавлією і сінною. У великих кількостях вони здатні викликати ускладнення ».

 

Ігор Марчук

 

Категорія: Вагітність | Переглядів: 2408 | Додав: ToBeSmartik | Теги: ВАГІТНІСТЬ, кофеїн, кава, мама, чай, здоров'я малюка | Рейтинг: 5.0/1
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
close