Головна » 2015 » Липень » 2 » Психологія жінки: Чому жінки хочуть заміж?
13:48
Психологія жінки: Чому жінки хочуть заміж?

ToBeSmart публікує серію колонок сімейного психолога про стосунки чоловіків і жінок.

 

Ми чекали цього! Щоб прийшов розумний чоловік, все нам пояснив про відносини і навчив, як жити довго і щасливо. Зустрічайте - на ToBeSmart Павло Зигмантович, самий категоричний психолог у світі, який дасть відповіді на вічні жіночі питання.

 


Прочитай також:  Психологія чоловіків: 15 фраз які не варто говорити їм...


Жінки хочуть заміж (не всі, зрозуміло, але багато). Іноді це прагнення настільки сильне, що нагадує манію і злегка відлякує чоловіків.

В результаті і жінкам недобре, і чоловіки не особливо-то радіють. Чи можна щось тут виправити?

Звичайно можна! Багато проблем знаходяться в голові і якщо в цю голову додати трохи знань і ясності, часто трапляються разючі зміни на краще.

Ось і в цій замітці я хочу дещо розповісти, щоб жінкам стало краще, і щоб чоловіки раділи більше.

 

Безумовно, причин, через які жінки прагнуть заміж, вистачає, і навряд чи можна виділити найголовнішу. Це завжди мішанина причин і причинок, з різним набором і в різних пропорціях.

 


Психологія жінки, психологія, жінки хочуть заміж, чому заміж,


Наприклад, жінки хочуть заміж, наприклад, з економічних причин. І, скажімо, по побутовим: щоб було де жити і був персональний рішатель проблем. І, трапляється, з причини кохання: нехай улюблений буде під рукою. І, буває, з причини умовно-побутової: втекти від батьків. І це я ще не все перерахував.

 

Звідки ця норма взялася у конкретної жінки?

Зрозуміло, із загальної інформаційного середовища, в якій вона росла. Тут не можна виділити одне джерело - стереотипи формуються завжди з дрібних, але повсякденних повідомлень і фактів. Тому і йде мова про загальне інформаційне середовище. На конкретну жінку вплинуло все, що вона бачила, чула, помічала.

 


Психологія жінки, психологія, жінки хочуть заміж, чому заміж,


 

Звідки така норма взялася в суспільстві в цілому?

З економічної ситуації, яка була років двісті тому. Тобто тоді, коли без чоловіка жінка з високою часткою ймовірності виявлялася бездітною - виростити навіть одну дитину, якщо немає чоловіка, дуже важко. А не виростити дитину - з ще більшою часткою ймовірності означало голодна смерть у старості.

 

Зараз і жінка може заробляти достатньо, щоб не мати потреб в грошах чоловіка, і пенсії бувають, і професії, в яких пенсійний вік зовсім не перешкода для високих заробітків.

 

А норма залишилася.

Не всі соціальні норми змінюються швидко. Дана норма якраз з тих, що змінюються дуже неквапливо.

Тому жінка, яка з якихось причин в її віці не заміжня і яка сліпо вірить обговорюваній нормі, починає мучитися і страждати.

 

Вона кидається на кожного чоловіка так, наче він винен їй мільйон євро. Вона погоджується на найдивніші пропозиції, аби опинитися заміжнею. Вона продовжує жити з тираном і деспотом, тільки щоб уникнути думки «якщо я незаміжня - я якась неправильна, я якась ущербна, я якась не жінка».

 


Психологія жінки, психологія, жінки хочуть заміж, чому заміж,


Що з цим робити? Включати голову, звичайно. Жінка є жінкою і заміжня, і без заміжжя, і навіть без інтересу до чоловіків. На її «якісність» як жінки все це ніяк не впливає.

 

Якщо говорити про зовсім конкретний прийом, то можна робити так - в той самий момент, коли в голові закрутиться чергове: «Я нікудишня нікудишніца, бо досі не заміжня», візьміть ручку і папір. Запишіть цю думку (бажано в гранично короткій формі).

 

Потім так само письмово дайте відповідь на два простих питання: «Чи правильно це?» І «Чи корисно це?». Розшифровую. Перше питання стосується відповідності думки реальності. Чи справді цінність і «кудишність» жінки визначається  заміжжям? Відповідь, зрозуміло, негативна. ЇЇ і потрібно записати, бажано обгрунтувавши.

 

Друге питання стосується ефекту, яка думка виробляє ваше життя. Як я вже говорив, думка викликає до життя емоцію (і не думайте заперечувати, це медичний факт). Емоція рухає поведінкою. Якщо у вас в голові шкідливі думки, ви переживаєте шкідливі емоції і здійснюєте шкідливі поведінки. Шкідливі для вашого конкретного життя.

 

Якщо думка виявляється невірною і шкідливою, її варто змінити на думку вірну і корисну. Наприклад, на таку: «Я можу відчувати себе чудовою жінкою незалежно від свого шлюбного статусу». Або на таку: «Тільки я вирішую,« кудишня »я жінка чи ні, і тільки на тих підставах, які сама визначу».

 


Прочитай також: 7 жіночих помилок, які заважають вийти заміж...


Нову думку варто записати багато-багато разів. Тут діє правило - чим більше ви її повторюєте, тим «сильнішою» вона стає. Відповідно, ви відчуваєте інші емоції і здійснюєте інші поведінки.

 

Наприклад, не кидаєтеся на кожного зустрічного, а помічаєте тих, кому цікаві ви і хто цікавий вам. Або виходьте з відносин, у яких немає безпеки і поживності.

 

Загалом, життя покращується.

Зрозуміло, я не стану стверджувати, що однієї цієї процедури вам вистачить, щоб все виправити. Я категоричний психолог, але не фантазер.

 

Пропонований рецепт дозволяє злегка вгамувати бентежну думку і взяти над нею контроль. Принаймні на якийсь час.

 

Для повноцінного виправлення потрібна наполеглива і досить довга робота. Її можна назвати роботою над самооцінкою. Виконати це можна як з психологом, так і самостійно, це можливо.

 

А у мене все, дякую за увагу...

 

Ігор Марчук

Категорія: Психологія жінки | Переглядів: 497 | Додав: ToBeSmartik | Теги: жінки хочуть заміж, чому заміж, психологія, психологія жінки | Рейтинг: 5.0/1
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
close