Якщо ви будете дотримуватися цих простих правил, навіть взимку ваша шкіра буде сяяти красою і здоров'ям!
Взимку шкіра обличчя червоніє не від збентеження, а від невдоволення. Так, вона теж має непростий характер, але її бунт можна зрозуміти. Сухе повітря в приміщенні і мороз на вулиці приносять чималий дискомфорт. Не дивно, що вона вередує: лущиться, сохне, а іноді навіть запалюється. Так як же правильно доглядати за шкірою взимку і вирішити всі її проблеми? Про це ToBeSmart розповіли експерти.
Проблема 1: сухість та лущення
«Сухе морозне повітря, вітряна погода і сухе повітря в приміщеннях від опалювальних приладів - всі ці фактори сприяють зневодненню і сухості шкіри. А перепади температури і сильні морози викликають почервоніння і іноді навіть можуть призвести до обмороження », - пояснює Наталія Імаєва, кандидат медичних наук, завідувач клініки «Лантан».
Не можна скидати з рахунків авітаміноз, вовняний одяг - те, що просто виводить нашу шкіру з себе. І, звичайно, зміна її «конституції» в холодну пору, через що і з'являється лущення.
«Взимку сповільнюється процес обміну речовин і відбувається збій шкірного циклу. Зазвичай він триває 40 днів: перші 28 йдуть на поділ клітин в нижніх шарах шкіри, а потім протягом 12 днів клітини піднімаються на поверхню і перетворюються в лусочки. У холодну пору через вишеозвученні фактори цей процес затягується до двадцяти днів. В таких умовах клітини піднімаються на поверхню шкіри обличчя довго і безперервно, що і призводить до надмірного утворення лусочок і лущення », - пояснюють експерти лабораторії Nivea по розробці засобів догляду за шкірою.
Рішення: Щоб уникнути лущення і сухості і підняти шкірі настрій, наші експерти радять гарненько «напоїти» і «нагодувати» її корисними інгредієнтами, а також підібрати грамотне очищення.
Вибирайте для обличчя і тіла креми з вмістом вітамінів А, Е, пантенола, масел Аргана, ши, мигдалю. Ці компоненти живлять, зволожують, захищають шкіру від передчасного старіння.
Що стосується очищення, то взимку воно має бути найбільш дбайливим. Для ванни та душу краще вибирати засоби з додатковими доглядаючими компонентами, а для обличчя підійдуть засоби м'яких текстур: муси, міцеллярна вода.
Проблема 2: почервоніння шкіри
Часом на шкірі з'являються червоні плями, які не проходять, навіть коли ви заходите в приміщення з вулиці.
Увігнати дерму у фарбу може холод, адже саме так проявляється алергія на нього, а також деякі інші її особливості, які загострюються через мороз. «Такі почервоніння на шкірі можуть бути проявом початкової стадії розацеа», - говорить Наталія Імаєва. Це захворювання з'являється через особливу чутливость судин. При особливому впливі на них шкірні артерії розширюються, і на обличчі, особливо в області Т-зони, з'являються червоні плями.
Рішення: Почервоніння з шкіри добре знімає кольдкрем. Ще 200 років тому його винайшов фізик Гален, і досі цей засіб використовують в косметології. Правда, в наш час його трохи удосконалили. Тандем масел, води і бджолиного воску зволожує шкіру і утримує вологу всередині, зменшує відчуття стягнутості, прибирає почервоніння.
Але якщо почервоніння і відчуття стягнутості не проходить, зверніться до дерматолога - у випадку з розацеа без його допомоги не обійтися.
Проблема 3: жирна шкіра і запалення
Холода приносять додаткові страждання і власникам жирної шкіри, хоча, здавалося б, взимку через відсутність сонця і спеки все повинно бути прекрасно. Але ні, активність сальних залоз у цей період стає сильнішою, ніж влітку, і навіть з'являються запалення.
«Це відбувається через погодних умов, різких перепадів температур, сухого повітря в приміщенні», - пояснюють експерти Nivea. Велика кількість себума, яке не встигає виходити на поверхню шкіри, перетвориться в сальну пробку, яка закупорює протоки сальних залоз, а це прекрасні умови для розвитку бактерій. Вони і сприяють утворенню запалень і висипань на обличчі і тілі.
Рішення: не викреслюйте зі списку креми для проблемної шкіри, але обов'язково додайте в свій косметичний раціон зволожуючі засоби і уникайте спиртовмісних препаратів. «Для умивання і очищення вибирайте легкі гелі, муси і міцелярну воду», - радить Наталія Імаєва.
Проблема 4: куперозной сітки на обличчі
Іноді саме в зимовий період деякі стають володарями купероза на обличчі. І з'являється він не просто так. «На холоді поверхневі судини шкіри різко звужуються, а при попаданні в тепло розширюються, і у пацієнтів з недостатністю судинної стінки це призводить до мікророзривів судин, а в подальшому і до появи червоної « сіточки » на шкірі», - говорить Наталія Імаєва.
Рішення: «На жаль, сьогодні немає фітокомпонентів або синтезованих фармакологічних продуктів, які ефективно вирішили б цю проблему. Для грамотного курсу профілактики, стабілізації та лікування купероза, особливо якщо подібні проблеми обумовлені генетично, слід звернутися до лікаря », - пояснюють експерти Nivea.
Основні правила зимового догляду за шкірою
Щоб ваша шкіра не страждала взимку, дотримуйтесь рекомендацій, які дають наші експерти.
Гармонізуйте косметичний раціон
Майте напоготові зволожуючі і живильні креми. Безліч чинників, озвучених вище, взимку забирають у шкіри цінну вологу. Заповнити втрату можуть тільки зволожуючі креми. Гіалуронова кислота, вітаміни, рослинні екстракти в їх складі не тільки втамовують спрагу дерми, але і утримують вологу всередині.
Харчування теж необхідно шкірі, адже через низьку температуру повітря організм намагається знизити свою тепловіддачу на вулиці і реагує на холод зниженням кровотоку в дрібних периферичних капілярах. Саме через це взимку шкірі часто не вистачає живлення.
Найкраще «годувати» її в нічні години, в цей час вона найкраще приймає і засвоює «їжу». Використовуйте нічні живильні креми. Вони більш густі і щільні за консистенцією, компоненти в їх складі (вітаміни, масла, мінерали, амінокислоти) сприяють швидкій регенерації тканин клітин, підвищують тонус шкіри.
Не забувайте про засоби з SPF-захистом
Хоча на вулиці сонце світить, але не гріє, про креми з УФ-захистом все одно не варто забувати. Промені А-спектра, незалежно від погодних умов, все одно впливають на шкіру. Вони не викликають опіки і появу засмаги, але впливають на життя клітин, руйнують тканини, цінний колаген та еластин, що призводить до передчасного старіння, підвищує ризик виникнення раку шкіри. SPF-фільтри зараз входять до складу багатьох денних кремів, тому, купуючи косметичні засоби для обличчя, обов'язково звертайте увагу на етикетку.
Для щоденного догляду підійдуть креми з фактором 5-15. Якщо ж ви схильні до пігментації, зверніть увагу на засоби з позначкою SPF 30+.
Правильно використовуйте креми
Ні в якому разі не наносьте крем за п'ять хвилин до виходу з дому. Дуже важливо дати йому повністю вбратися в шкіру. Зазвичай це відбувається протягом 20-30 хвилин. Взимку це принципово, оскільки в іншому випадку вода, яка входить до складу зволожуючого засобу, при замерзанні може призвести до обмороження шкіри.
|