Головна » 2015 » Квітень » 11 » Герпес на губах, та як з ним боротися?
12:15
Герпес на губах, та як з ним боротися?

 

Герпес на губах



Герпес - інфекційне захворювання, що викликається вірусом  герпесу (herpes simplex) і супроводжується рецидивуючими епізодами висипання невеликих хворобливих, наповнених рідиною пухирців на шкірі.

Детальніше про герпес: Wikipedia

 

 

Симптоми:


Рецидив простого герпесу проявляється поколюванням, дискомфортом або свербінням, які починають турбувати за кілька годин і навіть за 2-3 дні перед появою пухирців. Бульбашки, оточені червоним віночком, можуть з'являтися в будь-якому місці на шкірі або слизових оболонках, але, як правило, вони виникають в порожнині рота і навколо рота, на губах і статевих органах. Бульбашки (які можуть бути болісними) зазвичай утворюють скупчення і потім зливаються в одну велику зону. Через кілька днів пухирці починають підсихати, утворюючи тонкі жовтуваті скориночки і дрібні виразки. Загоєння, як правило, починається протягом 1-2 тижнів після появи висипу і зазвичай закінчується до 21-го дня. Однак на вологих ділянках бульбашки іноді заживають повільніше. Якщо висип з'являється в одному і тому ж місці неодноразово або виникає вторинна бактеріальна інфекція, може утворитися рубцева тканина.

У маленьких дітей першого інфікування герпесом може супроводжуватися утворенням хворобливих виразок і запаленням в порожнині рота і ясен (гінгівостоматит) або хворобливим запаленням вульви і піхви (вульвовагініт). Ці стани супроводжуються дратівливістю, втратою апетиту і підвищенням температури тіла. У дітей першого року життя і, рідше, у старших дітей інфекція може поширюватися через кров, залучаючи внутрішні органи, у тому числі головний мозок (така інфекція може бути смертельною).

 

Жінка, у якої була інфекція ВПГ-2, може передати її плоду, особливо якщо епізод відзначений в останні 3 місяці вагітності. У плоду вірус простого герпесу викликає слабо виражене запалення оболонки, що оточує головний мозок (менінгіт); іноді - важке запалення головного мозку (енцефаліт).

 

Якщо діти першого року життя або дорослі з шкірним захворюванням, званим атопічною екземою, інфікуються вірусом простого герпесу, у них може розвиватися серйозна хвороба, звана герпетиформною екземою. Тому хворі атопічною екземою повинні уникати контакту з людьми з активною герпетичною інфекцією. У хворих на СНІД герпетичні ураження шкіри можуть бути особливо важкими і тривалими; крім того, у них більш часто виникають запалення стравоходу (езофагіт) і кишечника (ентерит, коліт), виразки навколо заднього проходу, пневмонії та ураження нервів.


Причини:


Відомі два типи вірусу простого герпесу, які викликають шкірні висипання, - ВПГ-1 і ВПГ-2. ВПГ-1 викликає «застуду» на губах і виразки на роговій оболонці очей (герпетичний кератит); найчастіше він передається при контакті з виділеннями порожнини рота. ВПГ-2 викликає генітальний герпес і передається головним чином при прямому контакті з виразками, як правило, під час статевих актів. Герпес супроводжується появою висипки на шкірі або слизових оболонках. Після зникнення висипу вірус залишається в недіючому (латентному) стані всередині гангліїв (скупчення нервових клітин), які іннервують інфіковану область. Періодично вірус активізується і починає розмножуватися, що може супроводжуватися появою висипу (бульбашок) на шкірі в тому ж місці, де вона з'являлася раніше. Проте вірус може бути присутнім в шкірі, не викликаючи утворення бульбашок; в цьому стані він може служити джерелом інфікування інших людей. Поява висипу іноді провокується сонячним світлом, підвищенням температури тіла, фізичним або емоційним напруженням, придушенням імунної системи, а також деякими продуктами і ліками, але часто явні провокуючі фактори відсутні.

 

Діагностика:


Герпес іноді важко розпізнати. Його можна переплутати з алергічною реакцією, або іншими вірусними інфекціями і навіть реакцією шкіри на деякі ліки. Поставити діагноз допомагає характерна локалізація пухирців на шкірі.

 

Якщо лікар підозрює простий герпес, він досліджує (під мікроскопом) матеріал, отриманий з бульбашок. Якщо хворий інфікований вірусом простого герпесу, в цьому матеріалі будуть великі інфіковані клітини. Діагноз підтверджують виявлення вірусу в культурі, підвищений вміст антитіл у крові, біопсія. Однак ці дослідження необхідні в окремих випадках. Діагностика можлива вже в самій ранній стадії хвороби - для цього використовують більш нові методи, наприклад полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР); вона використовується, щоб виявити ДНК вірусу простого герпесу в тканини або рідини організму хворого.

 

Лікування:


Для більшості людей при герпетичних висипаннях на губах достатньо лише підтримувати чистоту інфікованої області, для чого її обережно миють водою і милом. Після миття уражену область необхідно ретельно висушити, оскільки волога може посилити запалення, затримати загоєння та сприяти розвитку бактеріальної інфекції, яку лікують місцевим застосуванням мазі з антибіотиками, наприклад з неоміцином. Якщо при герпетичній інфекції бактеріальна інфекція прогресує або викликає додаткові симптоми, лікар може призначати антибіотики всередину (перорально) або у вигляді ін'єкцій.

 

Іноді ефективні противірусні креми, наприклад ідоксурідін або ацикловір, що наносяться безпосередньо на пухирці. Для лікування важких поширених герпетичних інфекцій можуть використовуватися ацикловір або відарабін, які приймають всередину. Щоб придушити  висип, особливо коли залучені статеві органи, іноді необхідний щоденний прийом ацикловіру. Для лікування кератиту, що викликається вірусом простого герпесу (герпетичний кератит), генітального герпесу можуть бути необхідні особливі заходи лікування.

 

Ігор Марчук

Категорія: Краса і здоров'я | Переглядів: 883 | Додав: ToBeSmartik | Теги: здоров'я, Губи, віруси, як боротися з герпесом на губах, вірус, герпес на губах, шкіра, Герпес | Рейтинг: 5.0/1
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
close