Головна » 2015 » Березень » 14 » Історія виникнення татуювань, способи їх виведення та протипоказання
22:02
Історія виникнення татуювань, способи їх виведення та протипоказання

Історія виникнення татуювань та способи виведення тутуювань

 

Історія виникнення татуювань та способи їх виведення

 

До недавнього часу існувала думка, що безслідно позбутися татуювань, нанесених на шкіру, неможливо. А враховуючи той факт, що про це мріє близько 50% татуйованих людей, заставляє задуматися. Дане питання набуває все більшої актуальності. ToBeSmart розповість про те, що таке татуювання і чому час від часу виникає бажання їх позбутися.

 

 

Історія татуювань

Найперші татуювання з'явилися в незапам'ятні часи, а термін "татуювання", який ввів в ужиток знаменитий мандрівник Джеймс Кук, означає «те, що неможливо змити». Тому не варто вважати, що тату - це внесок сучасної моди, яка повністю захопила сьогодні розуми молоді.

 

Читай також: Маска для лиця з активованого вугілля

 

Давним-давно нанесені на шкіру малюнки несли в собі містичний зміст. Це могли бути тотемні тварини, що охороняють рід, природні орнаменти були покликані наділяти людину життєвою силою і енергією, чаклуни і шамани використовували нанесені на шкіру символи для різних обрядів і заклинань. А войовничі племена, у тому числі і слов'янські, розмальовували свої тіла для залякування супротивників.
У цивілізованих країнах звичай прикрашати своє тіло незмивними малюнками прийшов разом з моряками, подорожуючими по всьому світу і прагнуть буквально «на власній шкірі» відчути колорит, притаманний іншим народам і іншій культурі. Слідом за ними купці  стали використовувати татуювання для позначення своєї професійної належності.

 

 

Жіночі татуювання

жіночі татуювання

Першою білою жінкою, що мала татуювання, стала якась Олів Отман з американського штату Іллінойс. Будучи викраденою індіанцями племені Явапай, дівчина провела в їх полоні близько року. Тоді ж їй і було нанесено татуїювання на підборідді. Довгий час Олів вважала своє тату ознакою рабства, але пізніше з'ясувалося, що означала вона належність до племені. Виявилося, індіанці з часом стали вважати її своєю одноплемінницею.


Історія з Олів говорить про насильницьке татуюванні, а ось на початку ХХ століття вже стали з'являтися леді, які свідомо прикрашали своє тіло витонченими татуюваннями, і одна з них - американка Мод Вагнер, визнана майстром тату.

 

«Зоряні» тату

Татуювання Анджеліни Джолі

У сучасному світі культура татуювання займає певну нішу. Багато зірок із задоволенням прикрашають свої досконалі тіла гарними малюнками. Наприклад, про татуювання Анжеліни Джолі знає весь світ. Не відстають від неї Крістіна Агілера, Джессіка Альба, Емінем, Кармен Електра, Брітні Спірс, Ріанна, Джонні Депп, Девід і Вікторія Бекхем, Ніколас Кейдж, Орландо Блум, Скарлетт Йохансон, Дуейн Джонс і багато інших.

 

 

Чому з'являється бажання розлучитися з татуюванням?

Оскільки перманентний макіяж (або татуаж) теж є різновидом даного виду мистецтва, може статися так, що клієнтка побажає з якої-небудь причини видалити підводку очей або змінити контур губ. Однак справедливості заради треба сказати, що в таких випадках частіше використовується метод коректировки ліній, ніж повне їх видалення.

Що ж стосується найбільш часто зустрічаючихся причин, то мова може йти про наступне:
Ви розлучилися з чоловіком, ім'я або навіть портрет якого витатуйоване на тілі;
Виявилося, що ви не усвідомлювали істинного значення нанесених на тіло символів, знаків або ієрогліфів;
Малюнок занадто викликаючий або бунтарський, що не відповідає нинішньому серйозному становищу та іміджу її власника;
Перебір: ви раптом усвідомили, що татушок якось занадто багато, до того ж вони ніяк не узгоджуються одна з одною.
Що ж, безвихідних ситуацій не буває, тому вивчимо варіанти позбавлення від небажаних малюнків.

 

 

Методи видалення тату

Якщо ви залишаєтеся відданим шанувальником татуювань і вам всього лише набрид якийсь з малюнків, достатньо вдатися до методу cover-up за прикладом Анжеліни Джолі. Одного разу їй набрид синій дракон і вона вирішила «забити» його зображенням хреста чорного кольору.
А от якщо є бажання вдатися до кардинальних заходів, тоді маєте уважно ознайомитися з використовуваними сьогодні способами. Деякі з них досить жорсткі, це потрібно розуміти, та й без наслідків у вигляді плям і рубців обійтися важко. Але все ж розповімо і про них.

  • Дермабразія - хірургічне втручання, коли лікар відшаровує шкіру і видаляє  під нею фарбу. Шрам неминучий.
  • Хімічна абразія - ділянка шкіри випалюється за допомогою солей і кислот. Ризик появи шраму і рубців досить великий.
  • Коагуляція - малюнок випалюється електричним струмом. Дуже ймовірно, що залишиться шрам.
  • Пересадка шкіряного клаптя - ефективно, шрамів і рубців може і не залишитися зовсім, але цей спосіб можливий тільки лише при видаленні невеликих татуювань.

Але існує і набагато більш жалісний метод - це лазер. Класично лазерним променем просто «вирізають» малюнок. Але останнім часом хірургічна косметологія збагатилася принципово новою технологією лазерного виведення татуювань. Не будемо вдаватися в докладне пояснення самого пристрою, скажемо лише, що промінь поглинає пігмент, в результаті чого фарба буквально розпадається на дрібні часточки, які, в свою чергу, просто поглинаються фагоцитами, спеціальними клітинами крові. Якщо тату об'ємне, різнобарвне, з великою кількістю пігменту, то може знадобитися кілька процедур, але важливо відзначити, що по їх закінченні з'явиться лише невелика скоринка, після відпадіння якої шкіра залишиться чистою і абсолютно гладкою.

 

 

Протипоказання до видалення


Яким би сильним не було б бажання видалити обридлий малюнок на тілі, існують ситуації, коли робити це в жодному разі не можна.

  • Вагітність є 100% протипоказанням до видалення тату.
  • Дерматит, екзема або псоріаз на татуйованій ділянці шкіри слід спочатку усунути, і тільки потім приступати до процедури видалення.
  • Респіраторні захворювання та вірусні інфекції також вимагають попереднього лікування.
  • Не слід видаляти тату у пацієнта з серцево-судинною патологією, в тому числі при наявності вегетосудинної дистонії.
  • Епілепсія теж не допускає виведення татуювань.
  • Онкологічні захворювання також є серйозним протипоказанням.

І, зрозуміло, ні в якому разі не можна намагатися видалити татуювання в домашніх умовах. Ні до чого, крім ускладнень, інфекції і неминучих шрамів, ці спроби не приведуть.

Пам'ятайте, що здоров'я дорожче.

 

Тату або боді-арт?

Тату або боді-арт

 

 

«Сто разів відміряй - один раз відріж» - в мудрості цієї приказки вкотре можна переконатися, розмірковуючи про доцільність татуювання. Не варто робити тату під впливом хвилинного пориву або дотримуючись віянь примхливої і мінливої моди.


Але якщо у вашому житті присутнє щось вічне і всеосяжне, якщо ви захоплені яким-небудь хобі і вірите, що це захоплення не пройде - тоді красивий малюнок на тілі може стати справжнім витвором мистецтва і радувати око своєю досконалістю.

Категорія: Краса і здоров'я | Переглядів: 1651 | Додав: ToBeSmartik | Теги: татуювання, Анджеліна Джолі, красота и здоровье, боді-арт, тату | Рейтинг: 5.0/1
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
close