Головна » 2015 » Квітень » 16 » Як медицина відноситься до голодування?
19:02
Як медицина відноситься до голодування?

 

Як медицина відноситься до голодування?

 

Голодування як дієта

Голодуванням час від часу, дійсно можна скинути вагу. Однак якщо нічого не змінювати в режимі і раціоні харчування, то, переставши голодувати,  всі скинуті кілограми наберете знову. Більш того, організм після такого стресу прагне запастися додатковими кілограмами на випадок повторення. Тому з метою схуднення голодувати не рекомендується. Навпаки, хорошою альтернативою голодування можуть стати розвантажувальні дні. Було проведено дослідження, яке показало, що люди, які дотримувалися дієт і голодували, вагу спочатку скидали, але після вона виростала ще більше, ніж до дієти. Навпаки, люди, які просто дотримувалися принципів раціонального харчування, з часом набирали менше.

 

Допустимі строки голодування

У медицині використовується голодування від одного до 3-5днів. До голодування вдаються, наприклад, в перед - і післяопераційний період, при гострому панкреатиті, при харчових алергіях і т.д .. Але це повинно бути ні в якому разі не сухе голодування (без води) і під наглядом лікарів. Для лікувального голодування до 5 діб і більше необхідні спеціальні умови. Воно проводиться у спеціалізованих відділеннях з палатами інтенсивної терапії, в тому числі включаючи можливість проведення реанімаційних заходів. Під наглядом лікарів з відповідною кваліфікацією і досвідом роботи. Необхідно правильно входити в голодування і виходити з нього, так як повністю передбачити весь процес протікання і результат голодування у кожної конкретної людини не представляється можливим. Якщо ж ви плануєте голодувати вдома, то це повинно бути коротке голодування - 1-2 діб. Протипоказання до голодування Існують абсолютні протипоказання до голодування. Це дитячий і літній вік, вагітність, годування груддю. Також протипоказано голодування при інфекційних захворюваннях, наприклад, таких як туберкульоз та ін., При підвищеній функції щитовидної залози (тиреотоксикоз), при цукровому діабеті 1-го типу, при подагрі і т.д.

 

Чим небезпечне голодування?

Голодування - це великий стрес для організму. При голодуванні значимо порушується обмін речовин, в першу чергу втрачаються добові запаси глікогену в печінці. Потім, якщо витрачені запаси поживних речовин в організмі не заповнюються, то організм починає "харчуватися" білками м'язів, якщо їх не навантажувати, і тільки потім уже спалює жирову тканину. Коли ж "витрачені" і м'язи, і депо жирової тканини, то подальші втрати відбуваються за рахунок тканини внутрішніх органів. якщо витрачені запаси поживних речовин в організмі не заповнюються, то організм починає "харчуватися" білками м'язів При голодуванні йде і жирова тканина, але вона зменшується також і у внутрішніх органах. Як відомо, нирки знаходяться на жировій подушці, і якщо безконтрольно голодувати, відбувається опущення нирок. Це призводить до урологічних і кардіологічним проблем. Голодування також призводить до згущення жовчі, і безконтрольне голодування може призводити до утворення каменів у жовчному міхурі. При голодуванні, особливо "сухому", можуть також утворюватися пісок і камені в нирках. Голодуючи, можна загострити хронічні хвороби або ті захворювання, які раніше протікали приховано. Особливо це стосується хвороб шлунково-кишкового тракту. При таких захворюваннях, як тиреотоксикоз, коли і так підвищений обмін речовин, при дефіциті надходження поживних речовин відбувається розпад власних білків організму за рахунок м'язів і внутрішніх органів. При цьому обсяги робочої тканини зменшуються, відбувається зайва напруга і виснаження всіх систем організму. При цукровому діабеті голодування може призвести до гіпоглікемічної коми, і, якщо вчасно не надати медичну допомогу, відбуваються незворотні зміни головного мозку. Якщо ж зовсім перестаратися з голодуванням і дійти до стану дефіциту маси тіла за рахунок розпаду власних тканин, порушиться робота всіх органів і систем (у жінок часто розвиваються порушення менструального циклу до повного припинення місячних (аменореї). У деяких випадках захоплення голодуванням може призвести до психічного розладу - анорексії.

Запобіжні заходи при голодуванні Якщо ви все ж вирішили голодувати, бажано попередньо обстежитися у лікаря, щоб оцінити початковий стан організму і можливі ускладнення. Голодувати в домашніх умовах бажано тільки короткий період часу, достатньо доби, якщо немає протипоказань. Необхідно обов'язково при цьому часто пити воду. Бажано під час голодування не навантажувати себе ні фізично, ні розумово. І пам'ятайте, що медицина вважає більш фізіологічними для організму розвантажувальні дні, обов'язково з урахуванням вихідного стану організму і наявності супутніх захворювань.

 

Інна Войткова

Категорія: Краса і здоров'я | Переглядів: 905 | Додав: ToBeSmartik | Теги: здоров'я, голодування | Рейтинг: 5.0/1
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
close