Головна » 2015 » Вересень » 11 » Як зробити, щоб після весілля не закінчилася любов?
12:52
Як зробити, щоб після весілля не закінчилася любов?

Історія справжнього кохання зазвичай закінчується весіллям. А як зробити, щоб після весілля не закінчилася саме кохання?

 

Що таке справжнє почуття? Коли ми тільки закохуємося, такого питання в нас не виникає. Зате його задав собі відомий американський психолог Роберт Стернберг. Він провів велике дослідження і намалював так званий «трикутник кохання» - описав три основні її складові, завдяки яким закохані можуть, як у казці, жити разом довго і щасливо. Що ж для цього потрібно?


психологія кохання, кохання, психологія відносин,любов,

Близькість

Це коли ми довіряємо один одному, із задоволенням спілкуємося, проявляємо турботу, відчуваємо прихильність і подяку, прагнемо зрозуміти близьку людину і розділити її почуття.


психологія кохання, кохання, психологія відносин,любов, пристрасть

Пристрасть

При погляді на коханого або навіть при думці про нього ми відчуваємо приплив енергії, наснаги, ми відчуваємо, що до нього тягне як магнітом.


психологія кохання, кохання, психологія відносин,любов,

Рішучість

Це коли ми усвідомлено вирішуємо будувати свою пару, як архітектор зводить прекрасну будівлю, і кожен день докладаємо зусиль до того, щоб вона вийшла красивою і довговічною.

Для повноцінного справжнього кохання потрібні всі три сторони трикутника, пояснює психолог. Наприклад, якщо між подружжям залишилася тільки душевна близькість - їх відносини перетворюються в дружбу. Ті, в чиїх почуття живуть тільки пристрасть, занадто залежать від норовливої ​​гри гормонів - і це не найміцніша опора для довгого і щасливого життя вдвох. А якщо сім'я заснована лише на вирішенні (навіть самому твердому) її зберегти, то в ній нам не вистачає почуттів - як не крути, це шлюб за розрахунком.


Прочитай також:  10 фактів про кохання...


Звичайно ж, всі закохані різні. У кожного з нас є спогади про те, як любили один одного його батьки; кожен, дорослішаючи, шукає свою половинку і отримує власний досвід. Проте ж всі ми чули ті самі чарівні казки зі щасливим кінцем, після якого справжнє життя удвох тільки й починається. Думати, що у закоханих далі все повинно «вийти само собою», - прикра омана, попереджають психологи. Про свою любов потрібно піклуватися щодня - ось тільки проблема в тому, що нас з дитинства цьому не вчать.

 

Наприклад, побудувати блискучу кар'єру нітрохи не простіше, ніж щасливу сім'ю, наводить порівняння доктор Нг Ман-лун, дослідник з Гонконгу. У своїй роботі треба докласти зусиль - і це ні в кого не викликає питань. Але наша любов - це теж спільний проект, в якому ми можемо досягти успіху.

І ось що для цього варто робити:


психологія кохання, кохання, психологія відносин,любов,

Дійте

Навіть якщо ви поки ще не знайшли свою пару, спільне життя можна готувати прямо зараз! Це точно так само, як з роботою: не сидіть вдома, чекаючи, поки вам подзвонять і запропонують вакансію, займайтеся активним пошуком. Цікавтеся людьми, розвивайте в собі доброзичливість і увагу - саме ці якості вам будуть потрібні, щоб день за днем ​​щасливо жити разом. Для початку візьміть собі за правило: кожен день хоча б з однією людиною поговорити про щось по душах.


психологія кохання, кохання, психологія відносин,любов,

Почніть з себе.

Щоб стати по-справжньому близькими людьми, нам потрібно вміння розуміти і розділяти почуття коханого. А для цього, у свою чергу, необхідно, щоб ми не боялися чути власні почуття, виражати їх і називати словами. Для тренування не забувайте щодня задавати собі питання: а що я відчуваю прямо зараз - радість чи сум, подив, інтерес або втому?


психологія кохання, кохання, психологія відносин,любов,

Творіть.

Не важливо, яку модель сім'ї вважає нормальною більшість оточуючих. Розповідайте один одному про те, яким ви самі бачите майбутнє вашої пари, до яких цілей - великих і маленьких - ви разом прагнете. Завести будинок, повний дітлахів, поїхати на край світу або побудувати дачу і покликати туди веселих друзів - важливо регулярно обговорювати і доповнювати ваші плани, щоб вони були спільними.


психологія кохання, кохання, психологія відносин,любов,

Радійте разом.

Кожен день не забувайте за щось один одному подякувати, відзначайте гідності коханого і  навіть найскромніші успіхи. Частіше згадуйте разом радісні і щасливі моменти вашого життя - це самий простий і приємний спосіб зміцнити свою пару і подбати про ваше кохання.

Ігор Марчук

Категорія: Психологія жінки | Переглядів: 779 | Додав: ToBeSmartik | Теги: психологія відносин, Любов, Психологія кохання, Кохання | Рейтинг: 5.0/1
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
close