Головна » 2017 » Грудень » 5 » Якщо народилось недоношене немовля чи можна годувати груддю?
03:04
Якщо народилось недоношене немовля чи можна годувати груддю?

Ще років десять-п'ятнадцять тому, якщо дитина народилася недоношеною, годування його грудним молоком було під питанням. Зазвичай за грудне вигодовування недоношеної боролася тільки мама, а в пологових будинках і дитячих лікарнях було добре налагоджено годування недоношених сумішами. Як змінилася ситуація у відділеннях недоношених і чому такій дитині життєво необхідно материнське молоко, розповідає Ольга Паршикова, лікар вищої категорії, завідувачка відділенням новонароджених з палатами для недоношених дітей сеченовского університету.
 


годування недоношених дітей,харчування недоношених дітей ,Годування грудним молоком,Щорічно близько 10-11% дітей в нашій країні народжуються недоношеними. Залежно від маси тіла при народженні педіатри-неонатологи поділяють недоношених дітей на три категорії: діти з низькою масою тіла від 1500 до 2000 г; діти з дуже низькою масою тіла від 1000 до 1500 г; діти з екстремально низькою масою від 500 до 1000 г. Це завжди малюки, які мають певні індивідуальні проблеми, від яких залежать особливості їх вигодовування.
Існує думка, що якщо дитина народилася недоношеною, то грудне вигодовування налагодити буде важко, навіть практично неможливо. Але це не зовсім так.

 


Прочитай також: Здорове харчування у вагітних по-тижняхЛактація у мам, які народили раніше терміну, настає за тим же законом, що й у жінок, які народили в строк. Грудне молоко мами недоношеного малюка містить великі дози білка, різних ферментів і поживних речовин - все, чого потребує конкретна дитина. Тому лікарі наполягають на тому, щоб недоношена отримала саме молоко своєї мамитобто не піддалося тепловій обробці.
 


годування недоношених дітей,харчування недоношених дітей ,Годування грудним молоком,Як забезпечити недоношене немовля материнським молоком


Можливості годування недоношених дітей, звичайно, залежать від того, на якому терміні дитина з'явилася на світ. Якщо малюк перший час знаходиться в палаті інтенсивної терапії для недоношених дітей, годування відбувається під контролем лікарів. При екстремально низькою масою тіла годують малюка через зонд.

У пологовому будинку мама може скористатися спеціальними клінічними молокозбирачами якими зараз оснащені багато медичних установ в столиці і регіонах. Такі прилади з програмами ініціювання та підтримки лактації, подвійного зціджування, а також особливі системи для збору, зберігання і транспортування грудного молока допоможуть мамі зберегти лактацію, а дитині - правильно розвиватися.

 


Прочитай також: Що можна і неможна їсти майбутнім матерям і жінкам які годують грудьми?На жаль, мама не може використовувати для дитини в палаті інтенсивної терапії те молоко, яке зцідила сама в домашніх умовах. Зціджуватися вдома їй необхідно перш за все для підтримки і стимулювання лактації. А власний невеликий банк молока обов'язково стане в нагоді в подальшому, коли малюк буде вдома.
До харчування недоношених дітей сумішами слід вдаватися в самих крайніх випадках.

 


годування недоношених дітей,харчування недоношених дітей ,Годування грудним молоком,Користь годування недоношених грудним молоком


Годування грудним молоком дозволяє запобігти ускладненням, що нерідко призводять до летального результату, такі як синдром раптової дитячої смерті, некротизуючий ентероколіт (часткове відмирання тканини кишечника) і сепсис в перший рік життя дитини. Головне, що дає недоношеній дитині молоко матері - захист від інфекцій. Крім того, воно захищає шлунок і кишечник дитини від можливої непереносимості їжі, а також впливає на здоров'я і розвиток дитини в майбутньому.

Перший в світі метааналіз обстежень більш 100 000 недоношених дітей, проведене у Великобританії і Німеччині, показав, що грудне молоко рятує життя і сприяє розвитку мозку та імунної системи.

При ранньому вигодовуванні грудним молоком знижується вірогідність ішемічної хвороби серця, ожиріння і порушення психомоторного розвитку у міру зростання і дорослішання дитини. Мова йде не тільки про порятунок, але і про якісне поліпшення життя.

 


годування недоношених дітей,харчування недоношених дітей ,Годування грудним молоком,Вигодовування грудним молоком дозволяє зменшити витрати на охорону здоров'я і освіту на десятки і сотні мільйонів євро в рік. За оцінками дослідників, тільки у Великобританії і Німеччині годування грудним молоком допомогло б уникнути 475 смертей на рік. Іншими словами, вигодовування грудним молоком забезпечує вражаючі довгострокові переваги для всього суспільства - зокрема, дозволяє скоротити прямі витрати на охорону здоров'я і підвищити ефективність медичної допомоги.
 


Прочитай також: Перший триместр вагітностіЯк налагодити грудне вигодовування недоношеної дитини


Ось кілька правил, яких може дотримуватися мама недоношеної дитини, щоб забезпечити його грудним молоком.
 


Якщо малюк знаходиться в палаті інтенсивної терапії, мамі варто користуватися клінічним тонометром в цьому пологовому будинку з тим, щоб малюк був забезпечений найкращим для нього харчуванням, наскільки це можливо.


Вдома мама повинна зціджувати раз в 2-3 години, в тому числі і вночі, щоб стимулювати лактацію і створювати свій невеликий банк молока. З точки зору вироблення гормонів особливо важливо зціджувати в період з 4 до 7 ранку.

Коли дитина вже вдома, годувати його варто не на вимогу, а частіше, самостійно пропонуючи груди. Його шлунок ще занадто маленький, і він не може засвоювати стільки їжі, скільки діти, що народилися в строк.

Якщо смоктальний рефлекс малюка повністю ще не сформувався, можна спробувати годувати його за допомогою чайної ложки або шприца без голки, даючи смоктати палець, при цьому подавати зціджене молоко.

Окремо відзначимо, що розморожувати грудне молоко слід під струменем води з температурою не вище 37 градусів. При розморожуванні на водяній бані температура може бути вище, тому є ризик руйнування поживних речовин молока.

 


Ігор Марчук

Категорія: Вагітність | Переглядів: 181 | Додав: ToBeSmartik | Теги: харчування недоношених дітей, годування недоношених дітей, Годування грудним молоком | Рейтинг: 5.0/1
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
close