Головна » 2015 » Березень » 30 » Місячні під час вагітності - таке дійсно зустрічається, хоча і досить рідко
20:48
Місячні під час вагітності - таке дійсно зустрічається, хоча і досить рідко

 

Місячні під час вагітності

 

Чи може початися менструація у вагітної жінки, і як слід поводитися, якщо це сталося, розповідає ToBeSmart.

Кожна з нас хоча б раз у житті чула дивовижні історії про жінок, що опинилися вагітними на тлі регулярних місячних. Відповімо відразу: таке дійсно зустрічається, хоча і вельми рідко. А для того щоб зрозуміти причину, ToBeSmart пропонує розібратися в жіночій фізіології.


Що таке менструація?
Уже в період внутрішньоутробного розвитку в яєчниках дівчинки закладається кілька мільйонів ооцитів, майбутніх яйцеклітин. До часу статевого дозрівання їх залишається близько 300 тисяч, і кожен місяць в маткову трубу виділяється одна дозріла яйцеклітина, готова до запліднення. За все життя жінки таких яйцеклітин виділяється приблизно 300-400 штук, це саме стільки, скільки буде потрібно на весь період репродуктивної активності жінки.


У разі якщо запліднення не відбувається, яйцеклітина руйнується і разом з частиною відторгнутого ендометрі. - внутрішнього шару, що вистилає порожнину матки - виводиться з організму. Це і є нормальна менструація, яка свідчить про відсутність вагітності.

 


Чому менструація приходить під час вагітності
Що таке менструація?

Проте можливі варіанти, коли менструація все-таки приходить в перший місяць вагітності. Справа в тому, що запліднена яйцеклітина ще не імплантувала, але ендометрій вже відшарувався, що і викликало дану кровотечу. Крім того, трапляється й так, що яйцеклітини продовжують дозрівати і виділятися в маткову трубу під впливом жіночих статевих гормонів, тоді як одна з них вже запліднена і імплантована, і тоді кровотеча знову стає можливою.

Дуже важливо розуміти, що лише ці дві причини є нормою і не загрожують нормальному розвитку плоду, тому що на другому місяці вагітності вже відбувається зміна гормонального фону майбутньої мами, яйцеклітини перестають дозрівати і місячні припиняються.

 


Місячні і вагітність
Поза всяких сумнівів, жінка, яка знає про свою вагітність, повинна терміново звернутися до гінеколога, якщо вона помітила кров'янисті виділення, нехай навіть самі незначні. Причин тут може бути кілька, від випадкових і нешкідливих, до загрози викидишу.


У нормі менструацій при вагітності, починаючи з другого місяця, бути не повинно, тому з цього моменту будемо говорити саме про кров'янисті виділення. Існують окремі причини появи виділень на ранніх і пізніх термінах вагітності.

 

На ранніх термінах кров'янисті виділення можуть виникнути через:

  • Запальні процеси в шийці матки;
  • Нестачі прогестерону або надлишку андрогенів;
  • Позаматкової або «завмерлої» вагітності;
  • Роздратування слизистої оболонки піхви після статевого акту;
  •  

Загрози викидишу;

  • Розростання плацентарної тканини (міхурового занесення);
  • Травм.
  •  

На пізніх термінах кров'янисті виділення можуть бути пов'язані з:

  • Відшаруванням або передлежанням плаценти;
  • Багатоплідною вагітністю;
  • Многоводдям;
  • Міомою;
  • Ерозією шийки матки або поліпами.

Лікування в кожному випадку призначається строго індивідуально, і ніякі «домашні»  заходи не повинні прийматися до уваги.

 

Місячні під час вагітності


Курйози або подарунок долі

Випадки, коли жінка, що серед повного здоров'я, раптово їде в пологовий будинок і народжує, найчастіше можливі через саме гормональні зрушення. Такі мами, як правило, володіють  зайвою вагою, яка успішно приховує зростаючий животик, а прибавку у вазі, якщо вона і була помічена, списують на погрішності в харчуванні.


Зрозуміло, що таке трапляється вкрай рідко, набагато частіше майбутня мама не знає про своє становище лише перші 3 місяці.


Зрозуміло, звернення до лікаря обов'язково, оскільки необхідно негайно встановити причину і вжити своєчасних заходів. Ось тільки панікувати не слід, тому що нервозність і стрес можуть сильно ускладнити життя і малюкові, і мамі.

 


Наше здоров'я в наших руках
Підводячи підсумки, скажемо, що місячні на першому місяці вагітності - явище не небезпечне, а цілком фізіологічне, пов'язане з особливостями запліднення.


Кров'янисті виділення на другому-третьому місяці часто бувають пов'язані з прийомом будь-яких гормональних препаратів або зі зміною гормонального фону жіночого організму. У таких випадках консультація лікаря обов'язкова, оскільки потрібно медикаментозне лікування.

І, нарешті, виділення на пізніх термінах вагітності можуть зажадати екстренної медичної допомоги, вони називаються передпологовими кровотечами і можуть являти собою серйозну небезпеку як для мами, так і для дитини. Слід негайно викликати бригаду швидкої медичної допомоги, а жінка повинна обов'язково прилягти.


Хочеться побажати, щоб кожна жінка, пізнала про свою вагітність, відчувала виключно позитивні емоції. Тому зробіть нормою життя регулярні візити до лікаря-гінеколога, адже піклуватися про власне здоров'я - це зберегти спокій і щастя всієї своєї родини.

Категорія: Вагітність | Переглядів: 1175 | Додав: ToBeSmartik | Теги: ВАГІТНІСТЬ, місячні під час вагітності, материнство, місячні | Рейтинг: 5.0/1
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
close