Головна » 2014 » Лютий » 19 » Ненароджене дитя в позиції оборони - "Чому хворіють діти?"
13:19
Ненароджене дитя в позиції оборони - "Чому хворіють діти?"
 
Ненароджене дитя в позиції оборони

Що ж відбувається під час зачаття, на етапі формування маленької людини? Внутрішньоутробний розвиток є дуже важливим періодом у житті людини.Якщо під час вагітності мама отримувала багато стресів, то, швидше за все, в дитинки буде підвищиний тонус тіла, таким чином маленьке тільце
вже сформувало в собі оборонну позицію. Або ж, навпаки, - гіпотонус (ослаблення кінцівок або всього тіла). Маля ослаблене зсередини, у нього мало внутрішніх ресурсів для того, щоб підтримувати свою активність. Часто таким діткам приписують повільність, байдужість і лінь.

У першому випадку слід дати дитині усвідомлення того, що вона захищена, в безпеці, у другому - наповнювати дитя життєвою енергією ззовні - ігри на свіжому повітрі, мистецтво, музика, спілкування. Тут дуже важливе відчуття того, що дитина може дати собі раду з ситуацією. Тому завдання мають бути посильні. Такі дітки потребують великої уваги дорослих, постійної їхньої присутності й похвали. Важливо також знати причину спустошення. Це можуть бути різноманітні страхи чи пережиті травми. Тут слід не гадати, а звернутися за кваліфікованою допомогою.

Усе, що відбувається в душі, неодмінно проявиться на тілі, й навпаки

Як процес народження впливає на життя дитини?

Сам процес народження теж дуже важливий момент у житті дитини. Тіло немовляти проходить неабияке випробовування на межі життя і смерті. Воно на клітинному рівні отримує інформацію про стрес, виробляє готовність і стійкість до умов середовища. Якщо під час пологів були критичні моменти, то інформація може відкластися у вигляді травматичного досвіду і проявитися в житті надалі.

Так, наприклад, якщо під час пологів було придушення, дитинка втрачала доступ до кисню, то, потрапивши в ситуацію, де буде мало кисню, вона може запанікувати (перебування в ліфті чи маленькій кімнаті, під водою або навіть коли вода потрапляє на личко близько біля носика).

Дітки-кесерятка не мають досвіду природного народження, тому вони володіють певними особливостями, наприклад, деяке ослаблення нижніх кінцівок, оскільки не було відштовхування від стінок матки, їм складніше адаптуватися до змін зовнішніх умов, вони можуть мати дещо підвищений рівень імпульсивності. Тому  таким діткам варто робити масаж стоп, тупати ніжками, наперед розповідати про те, що їх чекає, готувати до нових умов.

Загальний тонус тіла також свідчить про те, що відчуває душа. Тут усе просто: підвищена напруга тіла свідчить про підвищений рівень якихось психічних процесів чи станів - тривожності, страху, контролю тощо. ослаблене тіло, навпаки, розповість, що в дитини не вистачає внутрішніх сил для
життя, тому їй треба дати джерело натхнення і наповнення ззовні. Натхнення можуть додавати фільми, мультики, спортивні ігри, прогулянки, долання перешкод, що є посильним для дитини.

Як при гіпертонусі, так і при гіпотонусі гарно допомагає масаж, різноманітна творчість, особливо малювання фарбами і ліплення, будь-які вправи на дихання: видування мильних бульок, дуття через трубочку гра на духових інструментах.

Страхи дитини через випорожнення

Цікава інформація про дитячі випорожнення. Сеча пов"язана з емоційним станом дитини, вона може бути замінником сліз. Часті позиви в туалет рятують діток від ситуації що є для них травматичною. Такі випадки можемо спостерігати, коли відбувається непростий процес адаптації дитини до умов дитячого садочка чи школи. Оскільки самовільно покинути приміщення дитя неможе, то, виходячи через потребу, полегшує собі перебувавння в непростій ситуації.

Кал - Це дитяча проекція батьків і дому. Часто, коли відбувається розлучення з батьками, у дитини можуть початися закрепи чи пронос. Що це значить? У першому випадку маля навмагається втримати батьків і відчуття домашнього затишку, а в другому - у дитини переважає відчуття, що вона не може зупинити відхід дорогих їй людей. Володіючи цією інформацією, зверніть увагу не тільки на здорове харчуваня дитини, але й на психологічні особливості, в яких відбуваються ті чи інші проблеми із випорожненням. Щоб допомогти дитині, батьки мають давати їй відчуття своєї присутності, тобто дитинка має бути впевненою в тому,що мама й тато завжди з нею, навіть якщо фізично вони не поряд.Корисними можуть бути мамині чи татові речі, які дитина візьме з собою в садочок чи школу, або ж улюблена домашня іграшка. Також суттєвим є можливість зателефонувати до батьків і почути їх голос, якщо є гостра потреба.

Спробуймо також дати відповідь на основне питання: "Чому хворіють діти?".

- Тому, що в сім'ї чи в родині є перерваний потік любові.

- Тоді, коли дорослі не чують, про що кричить їхня душа.

- Коли не справляються зі стресами, страхами, покладеними на них надіями дорослих.

- Коли хочуть оздоровити душі "Великих дітей", які їх оточують.

- Коли в сім'ї були аборти, і їх життєвав енергія скерована не на життя, а на смерть.

- Якщо іншого способу привернути до себе увагу вже не знаходять.

- Коли у когось із батьків є вторинна вигода від цієї хвороби (мама підсвідомо провокує дитячу хворобу своїм небажанням ходити на роботу).


     До двох років дитина хворіє батьками, тобто причини хвороби слід шукати в мамі й татові або в родовій системі!

Психологічна готовність до школи: основні ознаки

     Готовність дитини до школи теж проявляється мовою тіла.
     Ось основні ознаки шкільної сформованості:

- У дитинки почали змінюватися верхні зубчики;

- Піднімаючись і спускаючись по сходах, дитина робить кожен крок іншою ніжкою (це вже не приставні обережні кроки, а впевнена хода дорослої людини);

- Дитина виконує різні рухи одночасно протилежними частинами тіла (піднімає праву руку і ліву ніжку і навпаки).


 
Здоровими ж дітки будуть не тоді, коли немае стресів, травматичних ситуацій, а тоді, коли у їхніх батьків є здорове ставлення до подій, і вони своїм прикладом учать цього цього своє дитя.
 
Тому навм, дорослим, дуже важливо бути наповненими, свідомими, гармонійними, люблячими і постійно розвиватися для свого задоволення. А якщо й виникають кризові ситуації, пам'ятати: вони для того, щоб зробити нас щасливішими. Які люди є найщасливішими? Ті, які пізнали істинну цінність 
життя. А істинна цінність життя - це можливість жити.

Будьте здорові!

Інтерв'ю від Волощук Ірини Романівної

 
Категорія: Материнство | Переглядів: 1035 | Додав: IanSomerholder(admin) | Теги: ВАГІТНІСТЬ, Ненароджене дитя в позиції оборони, діти | Рейтинг: 4.1/11
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
close