Головна » 2014 » Січень » 19 » Правильне харчування
21:55
Правильне харчування
 

      Як харчуватися правильно?


Харчування повинно бути повноцінним
     Перше, на чому наголошує дієтолог, - харчування повинне бути повноцінним, тобто містити достатньо білків, жирів і вуглеводів. Білки - це "основа життя", з них будуються клітини тіла. Найкраще наш організм засвоює молочні білки, адже молоко - це першаїжа у житті людини. Тож обовязково потрібно споживати молоко й молочні продукти (до 1 л в день). Адже 1 л молока повністю покриває потребу дорослої людини у білку. Дуже цінним є й так званий зародковий білок, тобто яєчний. Яйця можна споживати навіть щодня, проте не більше двох у день. Дієтолог радить, крім курячих яєць, спробувати також перепелині й гусячі. Ці птахи, на відміну від курей, споживають більш чисту й "вибрану" їжу, а отже, їх яйця здебільшого не містять шкідливих домішок. Наступний у рейтингу цінності - білок м'яса, а найгірше засвоюється рослинний білок.1 Л МОЛОКА НА ДЕНЬ ПОВНІСТЮ ПОКРИВАЄ ПОТРЕБУ
ДОРОСЛОЇ ЛЮДИНИ У БІЛКУРеабілітовані жири
     Дієтолог не схвалює строге вегетеріанство (веганство) і "голодні" дієти, а особливо знежирені. Щодо жирів, то вони сучасній дієтології повністю реабілітовані, адже виконують в організмі життєво важливі функції. Головна функція жирів - дихальна. Адже саме з жирів формується сурфактант - плівка, якою вкриті наші альвеоли, основний функціональний елемент легенів. Тож без жирів ми (у буквальному розумінні) не можемо дихати. Недаремно один із народних рецептів для лікування кашлю й бронхіту - це молоко з розчиненим у ньому вершковим маслом, бо жир "допомагає" легеням. Крім того, жири "зігрівають" наш організм, тож у зимовий період їх потрібно споживати більше.

Холестерин - жироподібна речовина, що синтезується в основному в печінці й виконує в організмі дуже важливі функції, зокрема він входить до складу мембран клітин. Розрізняють "поганий" холестерин (ліпопротеїди низької щільності), що призводить до атеросклерозу, і "хороший" (ліпопротеїди високої щільності), який, навпаки, допомагає боротися з холестериновими бляшками. Щоб "хорошого" холестерину було більше, ненасичені жири (рослинні олії) мають переважати в раціоні над насиченими (наприклад оливкову, ріпакову, кунжутну). Крім того, варто обмежувати споживання "легких" вуглеводів (цукру, солодощів, випічки, білого хліба), які теж сприяють утворенню "поганого" холестерину.

Їжа для кишківника
     Як відомо, в кишківнику живуть корисні бактерії, які відіграють величезну роль у творенні імунітету. Проте не всі знають, що їх потрібно регулярно "годувати" - споживати клітковину й харчові волокна, які і є основною "їжею" для корисних бактерій. Якщо клітковини замало, новомодні йогурти не допоможуть, адже бактеріям не буде чим харчуватися. Основні джерела клітковини - цільнозерновий хліб, овочі й фрукти (капуста, буряк, морква), каші. Особливо корисно їсти продукти, що містять клітковину, на вечерю.


ЩОБ ВИВЕСТИ ТОКСИНИ, ЯКІ УТВОРИЛИСЯ ПІСЛЯ ЗАСВОЄННЯ
ЧАШКИ ЧАЮ, ПОТРІБНО ВИПИТИ ЩЕ СТІЛЬКИ Ж ЧИСТОЇ ВОДИ


Більше води!
     Дієтолог радить також споживати якомога більше чистої води: для того, щоб синтезувати воду, наприклад, із чаю, супу, кави, організм витрачає додаткові зусилля, і під час цього процесу утворюються токсини. Щоб їх вивести, організму, знову ж таки, необхідна вода. Наприклад, для того, щоб вивести токсини, які утворилися після засвоєння чашки чаю, потрібно випити ще стільки ж чистої води. У середньому необхідно споживати 40 г води на 1 кг маси тіла.

Отже, чим більш різноманітне і збалансоване ваше харчування, тим кращим буде ваше самопочуття. Будьте здорові!

 
Категорія: Правильне харчування | Переглядів: 377 | Додав: IanSomerholder(admin) | Теги: правильне харчування, їжа, правильное питание меню, вітаміни, меню | Рейтинг: 1.5/8
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
close