Головна » 2015 » Травень » 28 » Сонячні опіки шкіри - Що робити?
17:07
Сонячні опіки шкіри - Що робити?

Здорова рівномірна засмага не терпить поспіху і необдуманих експериментів. Купувати жаданий золотистий відтінок шкіри потрібно поступово. Навіть якщо ви користуєтеся захисними кремами, не факт, що вони вбережуть вас від сонячних опіків. Перебувати на сонці занадто довго або ж у небезпечні години вкрай не рекомендується. Найкраще засмагати в період з 7.00 до 11.00 і після 17.00. Перший день сонячних ванн оптимально присвятити 10-15 хвилин. Якщо ваша шкіра перенесла їх благополучно, то час перебування на сонці можна збільшувати з кожним днем ​​на 10 хвилин. Однак максимальний термін не повинен перевищувати 1 - 1,5 години. Бажання отримати засмагу в найкоротші терміни може обернутися опіками та рядом хворобливих відчуттів (нездужанням, головним болем, дратівливістю, безсонням, ознобом, підвищенням температури), а в деяких випадках привести до сонячного удару. Крім того, вкрай не бажано засмагати відразу після їжі або натщесерце, або, не дай бог, заснути на сонці.

 

Сонячний опік шкіри лікування

Лікування сонячних опіків

Якщо ви все-таки обгоріли, то з проблемою допоможуть впоратися кілька простих правил. Тут важливо пам'ятати, що шкіра, постраждавша від контакту з сонцем, вимагає особливо ретельного догляду. У якості першої допомоги при сонячному опіку пошкоджені ділянки потрібно охолодити і, по можливості, зволожити. Наприклад, прийняти холодний душ і до обгорілих місць прикласти компрес з охолодженого чорного чаю або соку огірка. Вода звузить кровоносні судини, а чай і огірковий сік знімуть запалення.


Сонячні опіки - лікування




В якості засобів від сонячних опіків можна порекомендувати такі препарати:

 

- Крем після засмаги або спеціальний медичний Протиопіковий розчин. Вони добре знімають біль і заспокоюють шкіру.

- Підійдуть і народні засоби: кефір, сметана, молоко і яєчний білок містять протеїни, які захищають шкіру від втрати рідини.

- Можна посипати обпечені місця крохмалем або зробити маску з тертої (сирої чи варенї) картоплі.

- З медичних препаратів больові відчуття добре знімають аспірин, парацетамол, ібупрофен або ацетамінофен. А зменшити печіння і свербіж допоможуть антигістамінні препарати.

 

Симптоми сонячного опіку

 

Чим небезпечні сонячні опіки

Симптоми сонячного опіку шкіри зазвичай проявляються не відразу. Почервоніння стає помітним протягом 12-24 годин після контакту з прямими сонячними променями. На 4-7-й день обгоріла шкіра може почати лупитися. Тривала дія на шкіру сонцем підвищує ризик утворення зморшок в майбутньому. А неодноразові сонячні опіки можуть привести до фотодерматозу, появі на шкірі пігментних плям (невусів, лентіго) і навіть злоякісних утворень. Пухирі на шкірі свідчать про серйозні пошкодження покривів, і в таких випадках найбільш правильним рішенням буде звернутися за консультацією до фахівця. Зайва самовпевненість в цьому питанні може обернутися ускладненнями у вигляді кровотечі або інфекції.


Сонячні опіки - що робити?



Що робити при сонячних опіках

По-перше, на якийсь час варто відмовитися від сонячних ванн.

Якщо шкіра лущиться, вкрай не рекомендується використовувати пілінги. Краще обмежитися зволожуючими кремами з легкою текстурою, до складу яких входить екстракт ромашки або алое. Відмовтеся також від спиртовмісних лосьйонів, які сушать шкіру, від мила і дуже жирних кремів. Крім того, категорично забороняється змащувати опіки вершковим або рослинним маслом. Використання маслянистих речовин допустимо тільки через кілька днів, коли шкіра почне гоїтися.


Гарна засмага



Гарна засмага - розкіш, доступна практично кожному. Однак ваша шкіра може не пробачити зайвого поспіху і безпечності в цьому питанні. Тому по можливості розподіліть відпочинок таким чином, щоб максимально розтягнути задоволення з придбання золотистого відтінку. Тим більше, що на це у вас є цілих три спекотних літніх місяці.

І головне, відправляючись у відпустку, не забудьте правильно вибирати сонячні окуляри, щоб не тільки ваша шкіра, а й очі були захищені.

Ігор Марчук

Категорія: Жіночий порадник | Переглядів: 859 | Додав: ToBeSmartik | Теги: Сонячні опіки шкіри, опіки шкіри, літо | Рейтинг: 5.0/2
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
close