Головна » 2015 » Червень » 8 » Встидливість: чому вона мішає жити і як з нею боротися?
23:33
Встидливість: чому вона мішає жити і як з нею боротися?

Замкнуті в собі люди позбавлені всього самого цікавого, що дарує нам життя. Вони бояться брати участь у масових заходах, висловлювати свою думку або виступати на публіці, бояться відправитися кудись поодинці і побоюються зав'язувати нові знайомства. Вони не впевнені в прояві своїх емоцій і впадають у фарбу з нагоди і без. Нав'язливе почуття остраху виникає через сильну сором'язливість, яка заважає жити, домогтися успіху в навчанні або серед однолітків. Постав собі мету позбутися сором'язливості і вже сьогодні зроби перший крок.

 


позбутися сором'язливості


Позбавляємося від сором'язливості по кроках

Насамперед постарайся виявити причину власної сором'язливості. Це почуття вроджене або спровоковано насмішками і критикою з боку. Відповідай максимально чесно на це питання. Правильно виявивши причину, ти зможеш успішно впоратися зі своєю боязкістю.

 

Яка б не була причина твоєї замкнутості і соромливості, навчися вірити в себе. Ніхто не ідеальний і на адресу кожного може прозвучати тисяча докорів в недоліках, але це не заважає їм іти вперед. Чому ж тебе повинно щось зупиняти? Вір у те, що ти робиш і знайди в собі сили поділитися цим з оточуючими. Запропонуй допомогу в складанні сценарію громадського заходу, приймай участь у житті колективу, висловлюй свої ідеї та припущення навіть, якщо вони кардинально відрізняються від інших.


Прочитай також: Як відпустити кохану людину


Навчися ставитися до своєї сором'язливості простіше, як би з гумором. Не бійся про неї говорити і перестань сприймати всерйоз. Старайся наступного разу її подолати. Пам'ятай, що визнання слабких сторін чи недоліків - це половина шляху до перемоги над ними.

 

Згадай моменти успішного спілкування або приємного знайомства. Постарайся знову пережити позитивні емоції і почуття, які опановували тобою в той момент. Нехай цей позитивний досвід надихне тебе на майбутнє. Адже можеш же!


Сором'язливість


Сором'язливість - це не тільки внутрішня скутість, але і м'язкова напруга. Навчися розслаблятися за допомогою хорошої музики, танців, теплої ванни або фізичних вправ. Дай вихід своєму внутрішньому напруженню і з розправленими плечима продовжуй свій шлях.

 

Навчися простіше ставитися до невдач. Тоді причіпки з боку і боязнь викликати чийсь сміх або критику перестануть бути для тебе трагедією. Не дозволяй своїй невпевненості і страху перешкодити насолоджуватися найяскравішими моментами.


Повір у себе і ти обов'язково досягнеш успіху. 

 


Ігор Марчук

Категорія: Психологія жінки | Переглядів: 1072 | Додав: ToBeSmartik | Теги: замкнуті в собі люди, психологія, Встидливість, замкнутість | Рейтинг: 5.0/1
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
close