У рекламі ми часто чуємо: «Крем подарує вашій шкірі сяйво». Для фахівців такий фактор - це один з показників здоров'я шкіри. Що ж робити, якщо вона не випромінює сяйво і стала тьмяною? Дотримуйтесь правил, які ToBeSmart допомогли скласти експерти.
Що таке сяюча шкіра?
Наш експерт Олена Недорубова, лікар-дерматокосметолог клініки естетичної медицини Отарі Гогіберідзе «Час Краси», запевняє, що сяйво може випромінювати тільки здорова шкіра з легким рум'янцем і хорошою еластичністю. У ній є блиск, який є запорукою молодості і краси.
Свій «внутрішній вогник» шкіра втрачає з кількох причин. Однією з перших можна назвати бич мегаполісу - гіперкератоз. Ця проблема виникає, якщо нехтувати ритуалами глибокого очищення шкіри за допомогою пілінгів, а також не відвідувати косметолога хоча б раз на місяць.
На поверхні шкіри в процесі оновлення клітин з'являються рогові лусочки, якщо їх вчасно не очищати, скупчуються і утворюють панцир. Через це погіршується доставка поживних речовин в глибокі шари шкіри, а також мікроциркуляція крові і кисню. В результаті в дермі погано засвоюються елементи з косметичних засобів, зокрема один з найважливіших - вода. У підсумку шкіра стає вразливою, схильною до стресів. А всі ці процеси в сукупності можуть загрожувати не тільки втратою сяйва, але і раннім старінням дерми.
Прочитай також: Суха шкіра: як захистити, та надати сил?
Другою причиною, через яку шкіра перестає сяяти, є різні захворювання і патологічні процеси в організмі. «Це може бути вірусна інфекція, запалення шлунково-кишкового тракту, порушення гормонального фону, також не можна виключати вікові зміни, вплив зовнішніх факторів (підвищена інсоляція, агресивний клімат)», - говорить Олена Недорубова.
Як повернути сяйво шкірі?
Щоб ваша шкіра світилася і випромінювала лиск, необхідно дотримуватися наступних правил:
1. Доглядайте за шкірою
«Її здоров'я будується на трьох китах - очищення, зволоження та живлення», - пояснює Олена Недорубова. Наш експерт рекомендує використовувати в домашньому догляді наступні групи засобів:
- Для глибокого очищення. У цій процедурі кращими друзями стануть пілінги з фруктовими кислотами. Вони руйнують білкові містки між лусочками, легко видаляють їх, а додаткові компоненти зволожують, живлять шкіру, покращують мікроциркуляцію, колір обличчя. Такий пілінг можна робити раз на тиждень. Для сяйва і краси шкіри також підійдуть очищаючі маски з водоростями, розмарином і мінеральні маски.
- Для зволоження. Підберіть арсенал з сечовиною, алое, персиковим маслом. Ці компоненти добре зволожують шкіру і допомагають утримувати вологу всередині.
- Для живлення. В якості раціону харчування для шкіри підійдуть засоби з керамідами, маслом авокадо. Вони добре насичують шкіру, стимулюють клітинний метаболізм, надають еластичність і пружність.
2. Проходьте салонні процедури
У кабінеті у косметолога вам можуть запропонувати велике меню для оздоровлення шкіри, яке подарує їй здорове сяйво.
Апаратна косметологія
До апаратних процедур, які дарують сяйво шкірі, можна віднести Безін'єкційну мезотерапію, біоревіталізацію. У процесі сеансу за допомогою спеціального приладу, який працює на поверхні шкіри, корисні вітаміни, мінерали та гіалуронова кислота доставляються в глибокі шари дерми, живлячи, зволожуючи і омолоджуючи. До апаратних методик можна віднести і лазерні процедури. За допомогою лазера можна не тільки надати шкірі сяйво, але і омолодити її, а також впоратися із запаленнями.
Ін'єкції
Залежно від ситуації з вашою шкірою косметолог може запропонувати ін'єкційні процедури - біоревіталізацію і мезотерапію. Голка працює в більш глибоких шарах шкіри, ніж апарат, і, наприклад, якщо шкіра дуже суха і тьмяна, саме курс ін'єкцій швидко поверне їй блиск і життєву силу.
Пілінги
Салонні пілінги працюють активніше, ніж домашні. Вони мають більший відсоток вмісту кислот і допоміжних елементів, саме тому таку процедуру може робити тільки лікар-косметолог. Спеціаліст знає, який ритуал і кількість продукту потрібні вашій шкірі залежно від її стану та потреб. Для сяйва шкіри дуже добре підходять саліцилові і пілінги з фруктовими кислотами. Вони допомагають не тільки надати сяйво шкірі, але і побороти прищі і запалення.
Чистка обличчя
Однією з найбільш ефективних процедур щодо позбавлення від кератозу, а також вугрової висипки можна назвати ультразвукову чистку. Лікар проводить спеціальною лопаткою по різним зонам особи, а під впливом ультразвукових хвиль шкіра очищається від відмерлих клітин, а також глибоких комедонів. Якщо у вас проблемна шкіра, для ефективності можна поєднувати фруктовий пілінг з ультразвуковим очищенням.
3. Слідкуйте за харчуванням
Грамотний раціон - запорука здоров'я, в тому числі і вашої шкіри. Введіть у своє меню наступні продукти, і ваша шкіра завжди буде радувати сяйвом.
- Ягоди. Скоро літо, а значить, на прилавках з'являться ягоди, які зможуть замінити собою висококалорійні десерти. Налягайте на черешню, вишню, полуницю, малину, чорну смородину, чорний виноград. Саме ці ягоди багаті антиоксидантами, які допомагають боротися шкірі зі стресами і атаками вільних радикалів, приносять їй сяйво. До речі, антиоксидантами також багаті темно-зелені овочі (шпинат, брокколі, крес-салат) і помаранчеві фрукти та овочі (абрикоси, манго, солодкий картопля, гарбуз, помідори).
- Риба і морепродукти. Вони багаті цінними омега-3 і жирними кислотами. Саме ці компоненти можна вважати службою охорони цінного колагену, який відповідає за пружність і еластичність шкіри. Також омега-3 допомагає боротися із запаленнями, стресами нашої шкіри. А здорова і відпочила дерма випромінює світіння.
- Коричневий рис. У його складі є золоті компоненти, які збагачують нашу шкіру цінної вологою - це кераміди. Добре зволожена шкіра сяє!
- Червоне м'ясо, індичка, яйця і гриби. Ці продукти багаті цинком, який відіграє важливу роль у синтезі колагену і усуває пошкодження в шкірі і тьмяний колір обличчя.
І найголовніше: пийте більше рідини, не менше двох літрів води в день. Таким чином ви поповните запас вологи шкіри, а якщо вона почне страждати від спраги, то буде тьмяною і втратить сяйво.
4. Робіть масаж
«Масаж покращує м'язовий тонус, кровопостачання, лімфодренаж», - каже Олена. Після сеансу відновлюється природне сяйво шкіри. Масаж можна робити в салоні або ж самостійно в домашніх умовах.
Ігор Марчук
|