Головна » 2014 » Грудень » 1 » УЗД під час вагітності, що видно на якому тижні вагітності
19:03
УЗД під час вагітності, що видно на якому тижні вагітності

 

     Ультразвукове дослідження робиться всім без винятку майбутнім мамам, причому неодноразово. Зазвичай число пройдених вагітною жінкою УЗД повинно бути не менше трьох. Якщо ж під час вагітності виникли якісь проблеми, то кількість обстежень може бути збільшено. Що ж можна дізнатися про майбутнє малюка під час УЗД на різних термінах вагітності?

 

 

Прочитайте також: Чай та кава під час вагітності

УЗД під час вагітності

 

2,5-3 тижні від зачаття

Прочитай також: 2 тиждень вагітності

     Визначити маткову вагітність за допомогою трансвагінального датчика можна вже на терміні 2,5-3 тижні від моменту зачаття. Це відповідає приблизно третьому  -  п'ятому дню затримки менструації. Тому найперше ультразвукове дослідження робиться саме для встановлення факту вагітності. На такому ранньому терміні лікар може також виявити і ряд симптомів загрози переривання вагітності та своєчасно призначити лікування.

10-12-й тиждень вагітності

     Кінець першого триместру вагітності - час планового УЗД. До цього періоду багато систем і органи дитини вже досить сформовані і добре видно під час дослідження. Саме на цьому терміні можна виключити деякі генетичні захворювання плода. А ще в цей час можна з 100% -вою вірогідністю дізнатися, що очікується народження не одного малюка, а двох або навіть трьох.

13-16-й тиждень вагітності

     Довжина дитини на цьому терміні складає 6-7 см, а його маса досягає 20-25 г. Чітко визначаються кінцівки, пальці рук і ніг, добре помітно чотирьох-камерне сердечко. На УЗД можна побачити, як малюк смокче пальчик, відкриває і закриває рот. Готуйте новий фотоальбом, в якому з'являться перші знімки малюка. До речі, саме на цьому терміні деякі сімейні пари вже можуть дізнатися стать своєї дитини.

17-20-й тиждень вагітності

 

     Малюк у цей період важить вже близько 150 г і має зріст 16-18 см. На його голові з'явилися волосся, на обличчі - вії і бровки. Кроха відкриває рот, ковтає навколоплідної рідини і навіть посміхається. Прийшла пора як слід вивчити стан плаценти (наприклад, її розміри і місце прикріплення), а також стан навколоплідних вод. Всі ці показники розкажуть і про розвиток дитини, і про здоров'я мами.

22-24-й тиждень вагітності

     Прийшла пора провести другий обов'язковий скринінг. Адже на цьому терміні можна не тільки розрізнити окремі частини тіла плода, а й «розгледіти» його більш дрібні структури: деталі будови хребців, головного мозку, серця. Отримані дані дозволять лікарю зробити висновки, чи нормально розвивається дитина. Починаючи з 22-24-го тижня вагітності можна проводити і 3D-УЗД. Тривимірна реконструкція дозволить вам сформувати уявлення про зовнішність малюка, пошукати перші риси подібності з мамою чи татом, а лікаря допоможе скласти повне уявлення про розвиток плоду.

25-28-й тиждень вагітності

Якщо сфотографувати 25-тижневого малюка при проведенні 3D-УЗД, то можна побачити, як він вміє висловлювати своє невдоволення «втручанням» в особисте життя: про це красномовно свідчать сердитий погляд, напружені м'язи навколо очей, зморщені губки. У 28 тижнів дитина важить близько 1000 г, його зріст досягає 35 см. Більшість сімейних пар стать дитини дізнаються саме на цьому терміні.

29-32-й тиждень вагітності

     Вважається, що найкращим часом для проведення третього скринінгу є 30-32-й тижні внутрішньо-утробного розвитку. Дитину добре видно, і він поки ще досить рухливий. Саме в цей період багато батьків вирішують зробити не просто фото свого малюка, але і записати відео, доступне при проведенні 4D-УЗД. Після 32 тижнів малюк продовжить рости, і він вже не буде цілком поміщатися на екрані монітора. Тому «фото- та відеозйомка» для сімейного архіву стане неможливою на.33-36-му тижні вагітності

     У цей період багато дітей вже займають остаточне положення в матці. В ідеалі малюк повинен лежати голівкою вниз. Проведення УЗД на даному терміні вагітності дозволяє лікарю дізнатися положення дитини і при необхідності порадити мамі певну гімнастику, яка допоможе плоду зайняти правильне положення. Також в середині третього триместру можна виявити так звані пізні аномалії розвитку дитини - зазвичай це стосується розвитку нирок.

37-40-й тиждень вагітності

     Ваш малюк на даному терміні вважається доношеним, і пологи можуть початися в будь-який момент. Результати УЗД допоможуть лікарю намітити тактику ведення пологів: потрібно з'ясувати, як лежить дитина, чи є обвиття пуповиною, і якщо є, то якого воно вигляду. На 38 тижні головка крихти опускається до входу в малий таз. Якщо лікар побачив це під час дослідження, не сумнівайтеся: рахунок йде на дні, а то й на годинник!

УЗД перед пологами

     У пологовому будинку цілодобово чергує лікар УЗ-діагностики, який проводить ультразвукове дослідження в приймальному відділенні. Мета УЗД при вступі - оцінити стан малюка і жінки. Обов'язково вимірюються росто-вагові показники і частота серцевих скорочень дитини, а також кровообіг у судинах плода і матері.

Як правило, на 3-4-у добу після природних пологів і 5-6-у після кесаревого розтину лікар знову призначить проведення УЗД. Навіщо? Необхідно переконатися, що зворотний розвиток матки йде нормальними темпами, в її порожнині немає згустків крові або залишків плаценти, відсутні запальні процеси. Тільки після цього можна готуватися до довгоочікуваної виписки і поверненню в стіни рідного дому разом з безцінним створінням на руках!

костюм ковбоя своими руками

Категорія: Вагітність | Переглядів: 12736 | Додав: ToBeSmartik | Теги: ВАГІТНІСТЬ, Роди, малюк, мама, УЗД, діагностика | Рейтинг: 5.0/3
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
close