16:44 24 тиждень вагітності - Малюк починає бачити | |
24 тиждень вагітностіМалюк починає бачити! З цього моменту між ним і матір'ю утворюється тісний емоційний зв'язок - крихітка відчуває і переживає всі емоції, які ти відчуваєш.
Не забувай спілкуватися з малюком. Адже він тепер тобі може вже досить швидко відповісти. Вмикай йому спокійну музику, читай вірші і казки, можеш навіть запитати, яке ім'я йому подобається з названих. Дитина обов'язково відреагує.
Майбутня мама У цей період живіт піднімається, так як малюк зайняв вже весь простір матки. І тепер її м'язи будуть поступово розтягуватися. У зв'язку з цим ти можеш почати відчувати щось на зразок сутичок (сутички Брегстона Гикса), коли матка трохи скорочується і розслабляється. Це нормальне явище. Такі сутички готують дитину і матку до пологів, вони нерегулярні, що не болючі і швидко проходять (особливо якщо майбутня мама ляже і розслабиться). Але у випадку регулярного повторення таких скорочень (кожні 15-20 хвилин) негайно звернися до лікаря.
Його зріст - 30 см, маса тіла збільшилася до 600 грам. З 24 тижня крихті стає тісно в матці, хоча він все ще може там перевертатися. До цього терміну кількість м'язових волокон у всіх м'язах і кількість нервових клітин досягло свого максимуму. Тепер вони будуть лише поліпшуватися функціонально. Головний мозок тепер теж буде розвиватися повільніше.
Досягнення цього тижня - малюк починає реагувати на світло, а значить, бачити. Це встановили за допомогою експерименту. На оголений живіт вагітної жінки направляли яскраве світло і спостерігали за дитиною за допомогою УЗД. Малюк, реагував на це так: він заплющує, відвертався, закривався ручками. Врахуй, до речі, це при виході на пляж - закривай живіт від прямих сонячних променів.
Поява зору - розвиток останнього органу почуття дитини. Тепер, коли всі почуття малюка досконалі, його розвиток переходить на такий рівень, що встановлюється повний емоційний зв'язок з матір'ю. Твої емоційні реакції пов'язані з виробленням специфічних гормонів - гормонів стресу чи радості. Потрапляючи в кров, вони опиняються в організмі крихти, викликаючи у нього реакції як з боку серцево-судинної системи (почастішання серцебиття, підвищення тонусу судин), так і з боку центральної нервової системи. Цей зв'язок існував і раніше, з тих пір, як утворилася плацента і встановився матково-плацентарний кровотік, але тільки тепер центральна нервова система дитини здатна сприймати цю інформацію та відповідати на неї. Врахуй, що стан збудження, пов'язаного з перенесеним переляком, у крихти триває набагато довше, ніж у тебе. Коли ж мати спокійна, весела і життєрадісна, малюк розвивається в умовах, максимально сприятливих для формування психіки, бо й сам відчуває аналогічні почуття.
Ігор Марчук | |
|