Головна » 2015 » Вересень » 16 » Чому не варто зловживати з цукром?
11:49
Чому не варто зловживати з цукром?

Всі ми любимо цукор. Солодкі продукти мають приємний смак і покращують наше самопочуття. Вся проблема в тому, що ми не знаємо заходів  щодо правильного   вживання цукру. Помірне і не занадто часте споживання цукру не принесе ніякої шкоди. Однак та кількість цукру, що міститься в продуктах, які ми споживаємо, може викликати серйозні проблеми зі здоров'ям. 


цукор, діабет, шкідливість,
 

Надмірне споживання цукру може привести до розвитку раку. 


Я розумію, що сьогодні практично все звинувачується в якості причини виникнення раку, проте у разі цукру дані звинувачення аж ніяк не безпідставні. Фактично, викликає рак не сам цукор по суті, а безпосередньо ті зміни і процеси, що протікають на клітинному рівні в результаті його споживання. Продукти з високим вмістом цукру викликають зміни у виробництві інсуліну та соматотропінів (гормони росту), які можуть сприяти зростанню ракових клітин. І хоча дехто може  бути не згідний  і з даною теорією, тим не менш, нікому не прийде в голову заперечувати, що ожиріння, метаболічний синдром та інші проблеми зі здоров'ям, пов'язані зі споживанням їжі, що буяє вмістом цукру, безперечно, можуть сприяти розвитку раку. 
 


цукор, діабет, шкідливість,
Надмірне споживання цукру сприяє передчасному старінню шкіри. 


Вважається, що надлишок цукру призводить до передчасного старіння шкіри, порушуючи вироблення колагену і еластину. Колаген та еластин - речовини, які забезпечують пружність і еластичність шкіри. Якщо ви впевнені в істинності даного твердження, ви можете погодитися, що неправильна дієта також погано впливає на вашу шкіру. Більшість людей знає це інтуїтивно, на підставі власного досвіду - неправильне харчування і мізерна дієта псує шкіру, і змушує вас виглядати старше свого віку. Таким чином, немає нічого дивного в тому, що якщо ваш раціон рясніє вмістом цукру, це прискорює появу ранніх зморшок і провисання шкіри. 


цукор, діабет, шкідливість,

Цукор може порушувати функціонування вашої імунної системи. 


На підтримку цього твердження виступають точні науки. Дослідження показали, що «передозування» цукру знижує активність лейкоцитів протягом декількох годин. Образно висловлюючись, лейкоцити - піхотинці, які беруть участь у війні організму проти бактерій. Крім того, дослідження виявили зменшення в фагоцитах і нейтрофілах після прийому цукровмісної їжі. Ці речовини також важливі в запобіганні інфекції. 


цукор, діабет, шкідливість,

Надмірне споживання цукру призводить до розвитку діабету. 


Фактично, споживання занадто великої кількості цукру не може викликати діабет, проте зайва вага - головний фактор ризику в розвитку діабету 2 типу. Не обмежуючи себе в споживанні цукру, ви, тим самим, неминуче додаєте собі зайві кг , що, в свою чергу, підвищує ризик розвитку діабету, особливо якщо у вашій родині вже були випадки виникнення даного захворювання. 
Цукор сприяє ожирінню. 


Навряд чи хто буде заперечувати цю точку зору. Яскравим прикладом  може слугувати  споживання солодких газованих напоїв і їх подальший  вплив на поточну «епідемію огрядності». Газована вода містить приблизно 180 калорій при практично повній відсутності харчової цінності. Багато людей споживають газовані напої замість води, після чого наполегливо борються із зайвою вагою. Отже, багатий вмістом жирів і цукру раціон - вірний спосіб розширити талію. 


цукор, діабет, шкідливість,

Цукор збільшує ризик серцевого нападу. 


Високі рівні тригліцериду, поряд з холестерином, можуть підвищити ймовірність виникнення серцевого нападу, особливо якщо ваш рівень  тригліцериду буквально злітає після прийому їжі. Недавнє дослідження припускає, що споживання фруктози викликає різкий стрибок  у тригліцеридах.

 

Редаговано: Христина Товарницька

Категорія: Краса і здоров'я | Переглядів: 783 | Додав: ToBeSmartik | Теги: діабет, цукор, шкідливість | Рейтинг: 5.0/2
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
close