Лікар-дерматокосметолог і директор з наукової роботи Мережі клінік «ЛІНЛАЙН» Наталія Калашникова пояснює, чому влітку прищі можуть з'явитися навіть у тих, хто не схильний до вугрової висипки , і як боротися з цією проблемою.
На жаль, дуже поширена помилка, в тому що перебування на сонці допомагає позбутися висипань, підсушити і зробити шкіру чистіше. Це не так. У спекотні і погожі літні дні різко зростає ризик загострення різних висипань. Прищики можуть з'явитися навіть у тих, хто не схильний до вугрової хвороби. І на те є кілька причин:
- Підвищення виділення поту: коли шкіра потіє, вона стає більш вразливою, до вологій шкірі «прилипає» більше пилу і бруду, крім того, мокрі ділянки швидко пошкоджуються при терті (рук або одягу). Мікроранки, які утворюються на вологій шкірі, як ворота вглиб для мікробів і бактерій, «прилипли» разом з пилом. Також, висихаючи, піт залишає після себе частинки солі, які призводять до подразнень.
- Токсична навантаження на шкіру: в умовах міста на вулиці жако і душно, немає вітру, тому в атмосфері накопичується зміг і різні шкідливі домішки. Невидимим шаром вони покривають нашу шкіру зовні і знаходиться там деколи цілий день. Таке тривале забруднення дає додаткову токсичне навантаження на шкіру (крім того, речовини, що входять до складу смогу, можуть вступати на шкірі в хімічні реакції), яка провокує висипання.
- Сонце: посилення ультрафіолетового випромінювання знижує шкірний імунітет, про цього різних бактерій і мікроорганізмів простіше провокувати висипання. Побутує дуже небезпечне переконання, що засмага здатний зменшити кількість прищиків. На ділі це не так. Перший час, цілком можливо, що після перебування на сонці висипання підсохнуть і візуально їх стане менше. Але потім, дія сонячної радіації знизить імунітет і запалення повернеться назад з потрійною силою. Більше того, існує такий різновид хвороби, яка так і називається - «сонячне акне». Тут запалення з'являються саме після впливу сонця.
Запобігти появі небажаних елементів на обличчі допоможе правильний догляд:
До заходів профілактики однозначно ставляться щоденні крему з сонцезахисним фільтром. Вони в рази знижують негативний вплив сонячної радіації на шкіру.
Також необхідно правильне очищення. Коли потіє шкіра або на вулиці духота і зміг, то очищення повинно бути не тільки ввечері, але і серед дня. Протягом дня кілька разів протирайте обличчя ватним диском, змоченим тоніком або термальною водою. Ці кошти добре змиють сіль, піт і частинки смогу. Після цього, на шкіру треба нанести крем з SPF.
Ранкове і вечірнє очищення також потрібно посилити тоніками і зволожуючими компонентами. Ці кошти використовують після вмивання і перед нанесенням денного / нічного крему.
Влітку зі своєї домашньої косметички виключіть скраби , вони дають додаткове пошкодження.
Якщо «страшне» вже трапилося і з кожним днем висипань стає все більше, необхідно звернутися до фахівця. Самолікування в цьому випадку небезпечно: на обличчі можуть залишитися нерівності схожі на кратери (пост-акне) і навіть пігментні плями.
Джеркбейты среди любителей ловли хищных рыб
Найчастіше проблему прищиків вирішують за допомогою засобів, що містять кислоти - але влітку їх застосовувати не можна. Тому при загостренні лікар, швидше за все, порекомендує спеціальне лазерне лікування вугрової хвороби. Під час процедури область висипань обробляється спеціальним лазером, який видаляє мертві частинки шкіри і забруднення, що закупорюють пори, а також, знищує мікроорганізми, які впливають на роботу сальних залоз (володіє антибактеріальними властивостями). Також лазер стимулює приплив у вогнище запалення імунокомпетентних клітин, тобто підвищує імунітет локально і запалення швидко вирішуються. Лазерне лікування допомагає регулювати вироблення шкірного сала і є профілактикою ускладнень у вигляді рубців і синюшних плям.
|