Головна » 2015 » Квітень » 7 » Інфаркт - як не допустити?
12:43
Інфаркт - як не допустити?

Інфаркт

 

Що таке інфаркт?  нам допоможе розібратися Wikipedia:

Інфаркт — вид локального змертвіння тканин органа, що виникає внаслідок раптового (гострого) порушення місцевого кровообігу: тромбоз, емболія, спазм судин, різке зниження артеріального тиску та інші.

Морфологічно розрізняють три види інфаркту: ішемічний (білий), геморагічний (червоний), змішаний (білий з геморагінчним вінчиком).

Wikipedia

Як не допустити інфаркту?

Існує думка, що інфаркт трапляється найчастіше від стресів. Проте не на всіх людей так впливає стрес. Про те, як попередити інфаркт, нам розповів лікар-терапевт, кардіолог, ревматолог медичної мережі "Добробут" Руслан Буяновський.

 

Інфаркт виникає на тлі утворення тромбу на атеросклеротичній бляшці. При збільшенні бляшки в розмірах оболонка її може розірватися, в результаті чого в кров потрапляє певна кількість жиру, утворюючи тромб. Перекриття судини тромбом і призводить до інфаркту. Це означає, що спочатку посудину, за яким кров надходить до серця, має бути змінений атеросклерозом. Відповідно, причинами формування інфаркту будуть фактори, що викликають атеросклероз. Комплекс цих проблем, які можуть призвести до атеросклерозу і, як наслідок, інфаркту, називається факторами ризику в кардіології. Основні фактори такі: ожиріння; малорухливий спосіб життя; куріння; супутні захворювання, такі як цукровий діабет, зниження функції щитовидної залози, деякі хвороби нирок, зокрема, ниркова недостатність. Таким чином, стрес, яким би сильним він не був і як би довго не супроводжував людину, до інфаркту не приведе, якщо у нього відсутня така проблема, як атеросклероз. Якщо ж ця проблема існує, то викид гормонів стресу призводить до підвищення тиску, внаслідок чого може відбутися дестабілізація атеросклеротичної бляшки.

 

Як визначити кардіологічний ризик?

Визначення кардіологічного ризику - це перший крок до запобігання серцево-судинних захворювань, в тому числі інсульту та інфаркту. За спеціальною таблицею визначення серцево-судинних захворювань визначають ступінь ризику. Їх чотири: 1% - низький ризик; 2-3% - це перехідною від низького до середнього; 3-4% - середній ризик; вище 5% - високий ризик. При визначенні кардіологічного ризику розглядаються такі показники: стать і вік пацієнта, рівень тиску, рівень холестерину і куріння. Від сукупності цих факторів і розраховується ризик. Наприклад, у некурящого чоловіка 55 років з тиском 140 і рівнем холестерину 7 ризик буде 5%. Це означає, що 5 чоловіків з 100 з подібними параметрами вмирають від інфаркту протягом 10 років. Якщо ж цей чоловік курить, то його ризик буде в два рази вище - 10%. люди з проблемою атеросклерозу частіше вмирають від інфаркту та інсульту, якщо у них депресія Деякі захворювання пов'язані з високим ризиком, незалежно від інших показників. Наприклад, якщо у пацієнта є цукровий діабет, то при будь-якому рівні тиску і холестерину він матиме високий кардіологічний ризик. Тобто сам по собі цукровий діабет або ж ниркова недостатність сильно підвищують вірогідність мати інфаркт або інсульт. У людини буде високий ризик, якщо він вже переніс інфаркт або інсульт. Люди з проблемою атеросклерозу частіше вмирають від інфаркту та інсульту, якщо у них депресія. Наприклад, якщо у людини був інфаркт і у нього спостерігається постинфарктная депресія, він з більшою ймовірністю отримає повторний інфаркт, ніж оптимістична людина.

Якщо ви боїтеся інфаркту

Важливо розуміти, що атеросклеротичні причини смерті від серцево-судинних захворювань починають домінувати вже після 35 років. До цього часу основними причинами є вроджені аномалії або генетичні хвороби. Тому після 35 років, а якщо в сім'ї є смерть від інфаркту та інсульту, то в більш ранньому віці, слід прийти на прийом до лікаря кардіолога з метою оцінки кардіологічного ризику. Доктор оцінить всі фактори ризику. Якщо необхідно, додатково призначається допплерометрия - УЗД судин голови та шиї. Залежно від виявленої ступеня ризику будуть розроблені профілактичні дії. Вони можуть полягати як у рекомендації вести здоровий спосіб життя, так і в медикаментозному лікуванні. При ступеня ризику 2-3% уже можуть призначатися медикаменти залежно від індивідуальної ситуації. При середній і високій ступенях ризику профілактичні дії зводяться до того, щоб стабілізувати атеросклеротичної бляшки, запобігши її зростання. Для цього, з одного боку, призначаються антихолестеринові ліки, з іншого - препарат,

Інна Войткова

Категорія: Краса і здоров'я | Переглядів: 620 | Додав: ToBeSmartik | Теги: здоров'я, інфаркт | Рейтинг: 5.0/1
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
close