Головна » 2015 » Квітень » 28 » Як підбадьоритися протягом робочого дня
22:09
Як підбадьоритися протягом робочого дня

 

Як підбадьоритися протягом робочого дня?

      Не секрет , що іноді на роботі так сильно тягне подрімати, що немає ніяких сил опиратися сонливості. У чому ж причина подібної напасті і як з нею боротися? Розглянемо все по порядку .

Причини денної сонливості

    Скажемо відразу : якщо людина провів ніч на танцполі або в дорозі , готувався до іспиту, щойно пережив зміну часових поясів або (і це найприємніше ) закоханий настільки, що вночі не до сну - тоді можна сказати, що все в порядку. У таких випадках достатньо увійти в звичний ритм життя і денна сонливість і млявість перестануть докучати .

     Зовсім інакше справа йде з хронічним недосипом, триваючим не менше чотирьох тижнів поспіль. Якщо таке відбувається - саме час звернутися до лікаря-сомнологи, тому як серйозне порушення сну може вплинути на загальний стан здоров'я людини і негативно позначитися на якості його життя.

Найчастіше до непереборному бажанню поспати вдень наводять такі причини:

  • Звичне зловживання снодійними лікарськими засобами;
  • Некомфортна температура повітря;
  • Непровітрене приміщення;
  • Незручна постіль;
  • Недостатня тривалість сну;
  • Перешкоди сну, зокрема, хропіння.

 

Симптоми недосипання

Ця проблема переслідує майже 50% жителів мегаполісів, досить згадати, як часто можна зустріти «клюють носом» людей у ​​громадському транспорті, на робочому місці, на нараді або на лекції. Не так вже все це нешкідливо, оскільки подібний стан веде до зниження імунітету, падіння життєвого тонусу, а згодом - до хронічного стресу і депресії.

 

А починається все ось з цих симптомів:

  • Підвищений артеріальний тиск у ранкові години;
  • Швидка втомлюваність;
  • Головний біль;
  • Зниження статевого потягу;
  • Порушення обміну речовин і, як правило, збільшення маси тіла.

   

Оскільки питання зайвої ваги турбує багатьох представниць прекрасної статі, варто пояснити, що гормон , іменований соматотропний , відповідає за перетворення жиру в м'язову масу. І в даному випадку дуже важливо те, що організм виробляє його саме у фазі глибокого сну, яка в першу чергу страждає при недосипанні . Ось і виходить, що наш організм « карає » нас за недосипання не тільки денною сонливістю , але і зайвими кілограмами.

 

Шкідливі енергетики

     На жаль і ах , але всі наші спроби підбадьоритися чашкою ароматної розчинної кави , як ми часто чуємо в рекламі, зовсім марні .

Насправді цей напій може допомогти, але тільки якщо зварити натуральну мелену каву , що містить природні тонізуючі речовини , а не сублімований аналог , який якщо і додасть бадьорості , то не більше ніж на 10-15 хвилин. 

 

Потім все повернеться.

     Ще небезпечніше намагатися активізувати свою розумову і фізичну активність різноманітними енергетичними напоями, багатими аскорбінової кислотою (далеко не всім корисної) , таурином і гуараной . Про користь цих речовин ще дуже довго будуть сперечатися виробники подібної продукції і фахівці - медики.

     Від так званих стимуляторів у таблетованій формі всі розсудливі люди закликають не те щоб відмовитися, але навіть і зовсім про них не замислюватися. Бо все це лише ілюзія , замішана на фальші і шкоду здоров'ю.

 

Як стати бадьорішим ?

     Якщо раптом накотилася жахлива сонливість, можна спробувати методи стародавньої китайської медицини: під час обідньої перерви варто помасажувати мочки вух, ніс, виски і ступні ніг. Приплив крові до цих органів, за словами китайців, вельми сприяє активізації життєвих процесів в організмі.

     Крім того, правильно заварена мелена натуральна кава допоможе протриматися приблизно одну годину, за цей час організм може пережити пік своєї сонливості і знову прийти в норму. Але пити більше 2-3 чашок міцного меленої кави в день все-таки не рекомендується. Тоді вже краще вдатися до допомоги міцного чаю, але знову ж - листового, не в пакетиках, і свежозаваренного.

 

Чудовий спосіб «прокинутися» - це змінити вид діяльності , а найкраще включити фізичну активність. Що заважає вам прогулятися в сусідній відділ до колег за консультацією , сходити в довколишній магазинчик за мінеральною водою ?

Крім того, дуже корисна «виробнича гімнастика», як це раніше називали. Встаньте, потягніться, зробіть кілька простих рухів, не шокуючи, зрозуміло, своїх колег по цеху. Напевно вас будуть готові підтримати, адже денна сонливість - явище досить часте, тим більше навесні, в період класичного авітамінозу. Так чому б не влаштувати п'ятихвилинну музичну паузу, особливо якщо ви є щасливим володарем дружного робочого колективу?

А якщо хтось запропонує сходити за чорним шоколадом, плитка якого буде дружно поділена між колегами, то гарний настрій і працездатність точно опиняться на висоті!

 

Як не заснути на роботі ?

     Навіть якщо сьогодні ви повні енергії, натхнення та бажання творити, творити і взагалі діяти, потрібно бути готовими до того, що в один прекрасний момент організм може дати збій і вимагати відновлення сил. Тому важливо знати, що дотримання простих правил може допомогти уникнути втоми, нездужання і сонливості. Ось ці правила:

  •   Не варто пити міцну натуральну каву, чай і їсти шоколад перед сном;

  •  Уникайте переїдання на ніч, але й не голодуйте;

  •   Намагайтеся лягати спати і прокидатися приблизно в один і той же час;

  •  Постарайтеся виявити свою реальну потребу в сні. Справа в тому , що вона може вільно варіювати в проміжку від 4-х до 12 -ти годин, і все це в межах норми ;

  •  Влаштуйте собі максимально комфортні умови для нічного сну : провітрюйте кімнату , але не переохолоджуйте, нехай буде тепло, але не душно, спати потрібно на зручному матраці і в тій білизні, яка вам до душі ;

·         Не прокручуйте денні проблеми у своїй голові , пам'ятайте народну мудрість :

 «Ранок вечора мудріший ».

 

     І взагалі - налаштуйтеся на позитив! Нехай кожен новий день несе свої приємні події , і нехай все йде своєю чергою. Весна ж!

Перевірте , куди йде ваша енергія! 

 

Аліна Керекеза

 

Категорія: Жіночий порадник | Переглядів: 705 | Додав: alinka27 | Теги: Як підбадьоритися протягом робочого | Рейтинг: 5.0/1
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
close