16:15 Як повисити імунітет дитини? 4 найпоширеніші способи | |
З настанням зимової пори аптеки реалізують рекордні кількості імуномодуляторів, а ЗМІ рясніють порадами про те, як захистити дітей від застуди та грипу народними методами. З усього розмаїття засобів ToBeSmart підібрав 4 найбільш ефективних способи зміцнити імунну систему дитини в цьому сезоні.
Загартовування - це свого роду тренування, займатися яком потрібно регулярно і наполегливо. А головне, почати можна прямо зараз, не чекаючи літа. Загартовування підвищує стійкість дитини до несприятливих факторів, насамперед, до простудних захворювань. Загартований малюк без наслідків переносить випадкові переохолодження, не боїться протягів і вогкою погоди, легше хворіє і швидше одужує. Спосіб №2: повноцінне харчування Намагайтеся, щоб дитяче меню було різноманітним, кольоровим, смачним, а обсяг порції відповідав віковим нормам. Якщо ваша дитина росте гурманом, часто відмовляється від домашньої їжі або залишає половину на тарілці, доведеться додавати до раціону аптечні вітаміни і БАДи.
Дефіцит вітаміну С за даними цілого ряду досліджень призводить до стрімкого зростання простудних захворювань у дітей. Цей вітамін необхідний для утворення захисних антитіл проти бактерій, а також компонентів системи компліменту. Це імунні білки, які забезпечують цілісну і збалансовану роботу імунітету. З руйнування системи компліменту починаються багато небезпечних хвороб, наприклад, лихоманка Ебола. Дефіцит заліза відбивається, насамперед, на здібності дитини чинити опір мікробним інфекціям. У таких діток цілий рік сопе ніс, а застуда часто ускладнюється ангіною, отитом і пневмонією. Цинк - елемент, який робить шкіру та слизові оболонки непроникними для інфекції. При його недоліку погіршується робота тимуса і кісткового мозку, де утворюються клітини імунної системи. Улюбленими ласощами для імунітету, що містять ці та інші корисні компоненти, є мед, горіхи, овочі і фрукти, риба і яловичина, гречка, ячмінь і овес. Крім того, не забувайте про кисломолочних продуктах. Вони необхідні для нормальної роботи кишечника і життя його корисних мешканців - бактерій. Кишечник і його мікрофлора є частиною імунної системи, так як захищають нас не тільки від харчових отруєнь, а й впливають на становлення загального імунітету організму.
Спосіб №3: фізичні вправи Особливо корисно для імунітету плавання. У басейні на дитину діє цілий комплекс факторів: температура води і повітря, гідромасаж і фізичне навантаження. Крім того, плавання може підняти настрій навіть в самий похмурий день, а позитивні емоції, безсумнівно, підвищують опірність організму! Не бійтеся водити дитину в басейн в холодну пору року. Головне, не поспішати, потрібно як слід просушити волосся і дозволити дитині 30-40 хвилин відпочити в приміщенні басейну за чашкою теплого трав'яного чаю. Всі перераховані вище методи не мають протипоказань і підходять для кожної дитини. Але вони не годяться в якості засобів «швидкої допомоги», коли на носі епідемія грипу чи дитина змушена щодня відвідувати дитячу групу, де кожен другий сопе і кашляє. У цих випадках настає черга «допінгів» - аптечних засобів для зміцнення імунітету!
З їх допомогою вдається протягом 1-2 тижнів підвищити стійкість дітей до вірусних, бактеріальних і грибкових інфекцій. Більшу частину імуномодуляторів можна використовувати і в якості заходів екстреної профілактики, якщо дитина вже побував в контакті з хворим. Крім того, імуномодулятори застосовуються для вже хворих діток, щоб прискорити одужання і знизити ймовірність ускладнень. Серед безрецептурних засобів найбільш широко поширені препарати інтерферону - «Віферон», «Гриппферон», «Реаферон» - і його індуктори (стимулюють вироблення цього білка в організмі) - «Арбідол», «Лавомакс», «Аміксин», «Кагоцел», «циклоферон ». Деякі з них, наприклад, «Віферон» і «Гриппферон» мають назальну форму (мазь або гель), яка, крім системної дії на організм, створює місцевий бар'єр на слизовій носа. Ці «допінги» відмінно підходять для профілактики вірусних захворювань, до яких відноситься більшість ГРЗ. Заслуженою популярністю володіє імуномодулятор «Деринат», який посилює захист як від вірусних, так і від бактеріальних інфекцій, а також має протизапальну дію, загоює і антиалергічну дію. Окрему групу становлять препарати, зроблені на основі хвороботворних мікробів: «ІРС-19», «Бронхо-муна», «Имудон». Вони, як і щеплення, змушують організм дитини виробляти захисні антитіла до збудників найбільш поширених бактеріальних інфекцій. Ці препарати краще не використовувати самостійно, так як вони мають обмежене застосування і призначаються лікарем, як правило, для дітей, схильних до частих і хронічних ЛОР-інфекцій і хвороб дихальної системи. Нарешті, на прилавках аптек можна знайти рослинні препарати («Ехінацея», «Іммунал», «Іммунорм») і засоби гомеопатії («Оціллококцінум», «Анаферон», «Афлубін»). Всі ці та інші аптечні імуномодулятори відрізняються один від одного спектром дії, особливостями прийому, побічними ефектами і, що важливо, ціною. Деякі з них ви зможете вибрати самостійно, ознайомившись з інструкцією, інші зажадають консультації лікаря. Однак потрібно пам'ятати, що імуномодулятори можна використовувати тільки в крайніх випадках: коли ризик дитини захворіти дуже високий. Приймати ліки «про всяк випадок» не варто. Без приводу втручаючись в роботу організму, ви, в кращому випадку, не помітите ефекту і пошкодуєте про даром витрачені гроші, а в гіршому - порушите природний захист своєї дитини. | |
|