14:44 Їмо та худнемо: Користь овочів | |
Правильне харчування: Користь овочівКупальник обтягує не зовсім ідеальні форми? Улюблені шорти врізаються в живіт? Все поправимо, якщо тільки захотіти, і на пляжі вам не буде рівних - фігура підтягнута, сяючий колір обличчя. А вся справа - в овочах!
Різноманітність овочів на прилавках і власних грядках не просто радує око, а надихає на подвиги. І не треба важко зітхати, треба діяти! Капуста Містить: вітаміни С, Н, РР, В3, В2, В1, Е, каротин, провітаміни групи Д. клітковину, рослинні білки, кальцій, калій.
Чим корисна: бореться з анемією, сприяє відновленню та зростанню тканин, стимуляції ниркових функцій, щитовидної залози, функцій надниркових залоз, лікуванню виразки шлунка, колітів, виразки дванадцятипалої кишки, гастритів і млявості кишечника, активізації функції печінки. Нормалізує обмінні процеси, бере участь у формуванні зубів і кісток, полегшує роботу печінки. Вітамін С зберігається в капусті протягом восьми місяців! Ця якість не властива ні одному овочу. У капусті міститься тартронова кислота, що гальмує жирові відкладення. Перше місце по принесенню користі займає брюссельська капуста.
Кому не рекомендується: при загостренні виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, гастриту з підвищеною секрецією, при гострих захворюваннях кишечника. Огірок Містить: вітаміни С, В, А, С, РР, Е, Н, клітковину, йод, солі калію. Багатий корисними органічними кислотами, клітковиною.
Чим корисний: виводить з організму холестерин, корисний при захворюваннях нирок, печінки, подагрі, ожирінні. Нормалізує роботу серця, знижує артеріальний тиск. Сік свіжовичавленого огірка при регулярному вживанні нормалізує роботу передміхурової залози і жовчного міхура, перешкоджає відкладенню солей. Він же має жарознижуючу, болезаспокійливу, антисклеротичну, антитоксичну, спазмолітичну, протипухлинний і проносний засіб.
Кому не рекомендується: при гастриті, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки з підвищеною кислотністю. Картопля Містить: вітаміни С, В, РР, солі калію (їх в картоплі більше в 1,5-2 рази, ніж в інших овочах і фруктах), фолієву кислоту, каротин, мінеральні солі. У білках картоплі містяться практично всі амінокислоти, що зустрічаються в рослинах, в тому числі і незамінні.
Чим корисний: профілактикою авітамінозу (в 10 г - 10-40 мг вітаміну С, добова потреба 80-100 мг), нефритом, гіпертонічної хвороби, захворювань серця. Сирий картопляний сік допомагає при головних болях, печії і нудоті, запорах і диспепсії. Перетерту сиру картоплю широко використовують у дерматології при лікуванні гнійних екзем, дерматитів та інших захворювань шкіри.
Кому не рекомендується: жорсткі обмеження - для хворих на цукровий діабет другого типу, при дисахаридній недостатності, повне виключення - при ізомальтозній недостатності. Експрес-дієта Результат - мінус 2-3 кг за 1-2 дні при обов'язковій фізичному навантаженні. Застосовується один раз на три місяці. • 1-1,5 кг шинкованої капусти в перший день з'їдаємо однаковими порціями в п'ять-шість прийомів (це правило важливо дотримуватися незалежно від вибору овоча для дієти). Можна зробити салат (трохи присолити, скропити лимонним соком і додати зелень) або протушкувати на воді. • 1-1,5 кг огірків вживаємо в натуральному вигляді або робимо салат (замість солі додаємо зелень і лимонний сік). • 1-1,5 кг картоплі варимо в шкірці без солі. Можна зробити картопляне пюре з молоком. Неодмінно пам'ятайте про сезонність. Не можна варити картоплю в шкірці через три місяці після збору врожаю - через збільшення вмісту отруйної речовини соланіну (провокує руйнування еритроцитів крові і згубно діє на нервову систему).
У другий день експрес-дієти до овочів можна додати сметану (10-15%, не більше 50 г), відварене яйце не вкруту, кефір (0,5 л). Розвантажувальний день Результат - мінус 1-2 кг за день, проводимо не частіше разу на тиждень). Простіше «розвантажуватися» в робочі дні, коли у вашому полі зору менше спокус (якщо тільки ви не шеф-кухар ресторану). Головне, щоб об'єм їжі не перевищував 1,5 кг. Рідини необхідно випивати не менше 1,5 л, так само, як і при овочевій експрес-дієті.
Знадобиться:
1-й варіант 8.00 - 100 мл кефіру + 2 картоплини 10.30 - 100 мл кефіру + морква на тертці 150-200г 13.00 - 100 мл кефіру + 100 г сиру 15.30 - 100 мл кефіру + 1 картоплина 18.00 - 100 мл кефіру + морква на тертці 150-200г
2-й варіант 8.00 - 100 мл кефіру + 1 картоплина 10.30 - 100 мл кефіру + 1 картоплина 13.00 - 100 мл кефіру + 1 яйце + 1 помідор 15.30 - 200 мл кефіру 18.00 - овочевий салат (огірок, помідор, болгарський перець, капуста). А що ще? - Помідор - регулює роботу нервової системи і є відмінними антидепресантом. Має антибактеріальну та протизапальну дію. Завдяки наявності серотоніну, покращує настрій; - Болгарський перець - корисний людям, страждаючим від депресії і цукрового діабету. Вітаміну С в ньому більше, ніж у лимоні і чорній смородині. Протидіє анемії, підвищує імунітет, покращує пам'ять, бореться з безсонням; - Баклажан - знижує рівень холестерину в крові. Показаний при недокрів'ї, захворюваннях серця. При постійному вживанні сприяє зменшенню холестеринових бляшок на стінках судин. Має сечогінний ефект - застосовується при сечокам'яній хворобі, зменшують ниркову кольку, полегшує суглобові болі. Позитивно впливає на роботу кишечника та шлунка. За рахунок нікотинової кислоти полегшує період нікотинового голодування тим, хто вирішив позбутися згубної звички; - Морква - сприяє відновним процесам, зростанню здорових клітин, протистоїть раковим захворюванням, зміцнює імунну систему. Великий вміст калію сприятливо позначається на серці та судинах, а також при гіпертонії і атеросклерозі. Сік моркви корисний при порушенні роботи печінки і нирок, сприяє виведенню піску і дрібного каміння; - Буряк - стимулює секрецію соку в шлунку. За вмістом йоду випереджає інші овочі. Сік буряка бере участь в обміні речовин і допомагає при недугах м'язової, нервової та серцево-судинної систем. Пектинові речовини коренеплоду допомагають виводити з організму гнильні бактерії, холестерин, кадмій, свинець та інші шкідливі елементи. Вага знизилася. Що далі? Головне - дотримуватися режиму правильного харчування. · Сніданок - завжди повинен бути більш ситний, ніж вечеря. Включайте в меню м'ясо, рибу, картоплю та інші овочі, каші. · Обід - ½ порції першого, друге, хліб висівковий або житній (50 г на день). Зменшити або виключити зміст простих вуглеводів (солодкого, мучного). При сильному голоді можна їсти овочі, сир. · Вечеря - під забороною смажені, жирні страви (не тільки м'ясні, але і рибні), фрукти, ягоди. Салати, заправлені олією, вершкове масло. У нічні зміни можна - овочеві салати зі сметаною, кефір, сир, хліб (висівковий, житній, зерновий).
Рідину вживаємо, як звичайно: 1,5 л на день (1 л чистої води + зелений чай).
Ігор Марчук | |
|