Головна » 2015 » Квітень » 7 » Криза - Як це позначається на психологічному стані дітей ?
12:13
Криза - Як це позначається на психологічному стані дітей ?

Криза

Як криза позначається на психологічному стані дітей ?

 

 

 

 

 

 

Для початку розберемось що таке криза:

 

 

Виділяють такі види криз: стратегічна, прибутковості та ліквідності. Причиною стратегічної кризи є неефективне планування та прогнозування, неефективний апарат управління, відсутність чи недостатність системи контролінгу. Стратегічна криза спричинює кризу прибутковості. Збитки відволікають власний капітал, і це призводить до незадовільної структури балансу. Після затяжної кризи прибутковості виникає криза ліквідності, тобто підприємство є неплатоспроможним чи існує реальна загроза втрати платоспроможності. Основними причинами кризи ліквідності є незадовільна структура капіталу, зниження кредитоспроможності підприємства, високий рівень кредитної заборгованості підприємства, незадовільна робота з дебіторами.

Характеризується такими показниками:

Падіння обсягів виробництва
Падіння фондових індексів
Ріст безробіття і массові звільнення
Падіння обсягу споживання індивідуальними господарствами

Wikipedia


Будь-яка криза позначається на психологічному стані дітей, адже вони зчитують стан батьків. Причому дитина однаково травматично переживає розлучення батьків, смерть близької людини або війну. Наші рекомендації допоможуть створити у вашій родині таке психологічне поле, яке допоможе дитині максимально безболісно прожити будь-яку кризу.


Наслідки кризи, як бомба уповільненої дії, вкрай рідко виявляється відразу. Знадобиться довга робота, що не менше ніж півроку, щоб згладити наслідки стресу, в якому опинилися ви і ваша дитина. Під час кризи важливо:

Подбати про свій емоційний стан. Як тільки в сім'ї або країні виникає загострена ситуація, діти входять в ще більше злиття з дорослими. У цей момент дитина закриває вуха і відкриває серце, тому марно впливати на дитину за допомогою слів. Важливо той стан, який ви транслюєте. Якщо у вас є страх втрати безпеки, якщо ви в даний момент живете з думкою "Що тепер з нами буде?", Цей страх буде передаватися і дитині.

 

Підвищувати фізичне навантаження. Дитина повинна займатися спортом, гуляти на свіжому повітрі, виконувати домашню роботу. У дитини в стані кризи болить душа, і якщо виключати фізичне навантаження, то біль не отримає виходу і осяде в тілі.

 

Не шкодувати дитини. Не допускайте думки про те, що ваша дитина маленька і беззахисна, що вона не впорається. Від цього страждає самооцінка дитини, формується звичка вважати себе жертвою. Криза потрібна для того, щоб подорослішати. Тому важливо з дитиною поводитися як із дорослим.


Що робити, щоб допомогти пережити кризу?


Працюйте з темою будинку. Малюйте будинок безліч разів у різних варіантах, будуйте з дитиною "халабуди", висипайте будинок з крупи, майструєте шпаківні, рийте нори для черв'ків, які вилазять після дощу. Будинок - це базовий образ, який забезпечує почуття безпеки. Продвигайте тему безумовної турботи про всіх. Як тільки у дитини трапляється якась біда, він повинен стати рятувальником: провідувати хворих бабусь, щодня годувати пташок, проривати траву, яка заважає квітам рости. У дитини буде формуватися самоцінка. Навчіть дитину плануванню і мріянню. Фантазуйте про все, що прийде вам в голову або що ви побачите на вулиці. Наприклад, про те, як виросте ось цей саджанець, яке це буде красиве дерево. Важливо розвивати у дитини активну уяву, здатність вибудовувати метафори, асоціативне мислення. У найважчі моменти життя людина повинна планувати і генерувати найсвітліші моменти свого майбутнього.

 

Інна Войткова

Категорія: Материнство | Переглядів: 976 | Додав: ToBeSmartik | Теги: криза, психологія, материнство | Рейтинг: 5.0/3
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
close