21:28 Рейтинг недорогих європейських гірськолижних курортів | |
Напередодні зимового сезону і новорічних свят портал ToBeSmart склав рейтинг недорогих європейських гірськолижних курортів, популярних у наших співвітчизників. Ми не змогли пройти повз, так як самі побували на деяких з них в останні роки (теж з міркувань економії!) І добре уявляємо собі не тільки середню вартість відпочинку, але і транспортну доступність, якість трас і інші моменти, які можна оцінити лише на місці. Отже, де можна недорого і з задоволенням покататися на гірських лижах в Європі на Новий рік? Ось наш міні-рейтинг від очевидців.
Копаоник, Сербія
Копаоник знаменитий тим, що пропускна здатність його 22 підйомників практично дорівнює максимальному числу туристів на курорті, тому черги тут - рідкість. А ще тут 200 сонячних днів у році, і на новорічні свята вони теж випадають! Недолік снігу, який можливий на початку сезону, компенсують снігові гармати. Ресторани на схилах традиційно дорожче, найсмачніша кухня і демократичні ціни - в кафе «Алло-алло», розташованому в готельному комплексі «Конаці». Апрески представлено досить скромно: є два басейни (один - в спа-комплексі готелю «Гранд», досить дорогий), каток, можна пограти в настільний теніс і покататися на бігових лижах. Курорт хороший для тих, хто хоче саме кататися - або збирається поставити на лижі дітей (годину з інструктором два роки тому коштувало 25 євро). Саме витратне - переліт. Штрбське Плесо, Словаччина
Тому хочемо звернути вашу увагу також на Татранського Ломницю - ще один курорт Високих Татр в околицях м Попрада (найзручніший переліт - якраз звідти). Тут фактично одна траса з перепадом висот 1400 м, чорна вгорі, червона в середині і синя внизу. Ще одна перевага регіону в тому, що ймовірність снігу в Штрбське Плесо і Татранскій Ломниці набагато вище, ніж на сусідньому польському курорті Закопане. Якщо ж відправитися сюди на машині то можна заодно освоїти і гірськолижний курорт Ясна, що в Низьких Татрах (60 км від Попрада). Тут 45 км трас, і вони набагато різноманітніші: приблизно половина середньої складності, близько 30% - для початківців і 20% - чорних, працюють 23 підйомника, є вечірнє катання і снігові гармати. Якщо ж зі снігом проблеми (так було на минулий Новий рік), можна відвідати печери в Демановській Долині, аквапарк «Татраландія» і термальні джерела Бешеневи у м Ліптовський Мікулаш, аквапарк в Попраді та безліч інших історичних і природних пам'яток, якими багатий цей регіон .
У самому місті є невеликий симпатичний аквапарк, великі готелі розташовують басейнами і спа, є дві траси для тюбінгу, а ще вам обов'язково запропонують швидкісний спуск на санях (але тут без снігу теж не обійтися). Прага в 140 км, ще ближче - пам'ятки міст півночі та сходу Чехії. Так що у виграші будуть ті, хто приїде сюди на машині: економія на авіаквитках, можливість зняти житло не в самому центрі і вільно пересуватися по курорту. Дві основні зони катання - Святий Петро і Медведин - розташовані на різних схилах, що спускаються до центру Шпиндлерового Млина, ще дві зони - Стох і ЛАБСК - від центру значно віддалені. Безкоштовні скі-баси ходять не завжди за розкладом, а муніципальні лижні таксі (зі спеціальними багажниками для лиж) хоч і працюють за фіксованою ціною, все ж можуть виявитися дороги, якщо користуватися ними постійно. Траси в Шпиндлеровому Млині довгі і цікаві, готують їх добре, але всього 5 крісельних підйомників для такого популярного курорту - це дуже мало, так що черги хвилин по 20-30 - справа звичайна. З напливом російських та українських туристів одразу після Нового року зростає травматизм: траси досить вузькі, а умінь у початківців лижників ще недостатньо. Спустившись з гори Медведин, ви знайдете безліч кафе на різний смак, а ось Святий Петро, на перший погляд, пропонує тільки завжди переповнену столову самообслуговування і точки швидкої їжі. Однак зліва від підйомників (якщо стояти обличчям до схилів) поряд з готелем «Ленка» є ресторан - там небагатолюдно і хороша кухня. У центрі міста поруч з містком через Лабу - відмінна піцерія, а в селищі Святий Петро найсмачніше годують в готелі «Олімпія». Берхтесгаден, Німеччина
Це спортивна траса, на яку вас піднімуть дві черги канатної дороги; на середній станції можна також пересісти на бугель або «креселку». Скотитися з самого верху зможуть не всі, але піднятися варто - заради приголомшливих альпійських пейзажів. Через те, що нижня частина траси - найлегша, на першу чергу канатки (кабінка вміщує всього 4 особи) швидко утворюється черга. Скі-бас в околицях Берхтесгадена нами помічений не був, але у кожної зони катання є простора парковка: без автомобіля в цих краях мало куди вдасться потрапити за короткий час відпочинку. Так що порадимо ще одну зону катання - австрійський Лофер, 40 км від Берхтесгадена за відмінною гірською дорогою. Ось це вже повноцінний курорт - з сучасною канатною дорогою, розгалуженою мережею трас, якісним харчуванням нагорі і цікавим спуском до підніжжя гір. І кілька слів про культурну програму. Вона в Берхтесгадене і околицях буде серйозно конкурувати з лижної - тому що відвідати соляні шахти (і понині діючі!), Прокотитися по Кенігзеє на кораблику, оглянути інтер'єри замку, а нині - міського музею можна тільки в години роботи підйомників. Зате допізна відкриті терми - місцевий аквапарк з гірками, солоними і звичайними басейнами, джакузі і т.п., відвідування якого коштує дешевше стандартного московського басейну. До речі, більш знаменитий термальний комплекс в сусідньому містечку Бад-Райхенхаль виявився менш затишним і цікавим.
Лучшие демотиваторы http://vbuban.ru/photo/ | |
|