Причина сухих посічених кінчиків криється в порушенні структури волосся. Як повернути їх до життя, розповідає ToBeSmart
Сухі кінчики волосся помітно псують загальне враження від зачіски. Вони січуться, надають їм неохайний вигляд. Через них доводиться частіше підстригати волосся, і це особливо прикро для тих, хто намагається їх відростити. Але похід до перукаря - не єдиний вихід у даній ситуації. Як же звести кількість волосся, що січеться до мінімуму і повернути до життя сухі кінчики?
Чому волосся січеться і як цього уникнути
Причина появи сухих і посічених кінчиків найчастіше криється в порушенні структури волосся. Пошкодити її не так складно: перепади температури, жорстка водопровідна і хлорована вода в басейні, гаряча укладка, море, сонце - далеко не повний список факторів, що впливають на структуру волосся.
Постарайтеся по можливості захиститися від них. Поставте спеціальний фільтр на кран або додавайте у воду яблучний оцет. Одна столова ложка есенції може пом'якшити один літр хлорованої води. Захищайте волосся від перепадів температури і прямих сонячних променів за допомогою головних уборів і спеціальних «літніх» засобів, їх випускає більшість професійних марок - наприклад, Redken, Kerastase, Matrix, Revlon. По можливості збирайте волосся у хвіст або пучок, використовуйте для цього м'які гумки і не затягуйте волосся дуже туго.
Намагайтеся якомога рідше брати в руки фен та інші «гарячі» прилади. Фахівці рекомендують застосовувати їх максимум 2-3 рази на тиждень. Не нехтуйте цим правилом, навіть якщо ви використовуєте термозахисний засіб: гаряче повітря піднімає лусочки, від чого волосся стають більш пористими і сприйнятливими до впливу несприятливих факторів, а також жорсткими і неслухняними.
Щоб уникнути такого ефекту, розділіть на пасма і сушіть кожне, тримаючи фен на відстані 20-25 см. При цьому ідеально, якщо повітря буде кімнатної температури - з сушкою він справляється майже так само добре, як і гарячий. Якщо є час, сушіть волосся природним шляхом. Розчісуйте їх до миття голови, мокрі пасма краще розплутайте пальцями.
Використовуйте спеціальні засоби, призначені для догляду за кінчиками волосся. Їх основна мета - максимально можливе відновлення волосків і підтримання їх здорового вигляду. Компоненти, що входять до складу цих засобів, такі як силікон, «спаюють» кутикулу, надаючи зачісці акуратний вигляд.
Але не розраховуйте на диво: коли структура вже порушена, косметичні засоби допоможуть поліпшити тільки зовнішній вигляд волосків. Вам все ж доведеться відвідувати перукаря. Робіть це з потреби, не частіше, ніж раз на місяць-півтора, і просіть зістригати не більше одного сантиметра. Найкраще «гарячими ножицями», які «запаюють» кінчики і не дають їм сіктися сильніше.
Правильно мийте голову
Намагайтеся мити голову хоча б через день. Добре, якщо шампунь матиме нейтральний pH, виробники зазвичай вказують це на упаковці. Як і наявність зволожуючих компонентів: протеїнів шовку, масла ши і арганового масла, кератину, амінокислот.
Виберіть шампунь, який підійде саме вашому волоссю. Не використовуйте, наприклад, шампунь для схильного до жирності волосся, якщо у вас нормальне або сухе волосся. Це не принесе ніякої користі: волосся не буде довше залишатися чистими, навпаки, вони почнуть бруднитися сильніше через порушення ліпідного шару. Якщо скоротити частоту миття не виходить, використовуйте фізіологічний шампунь - він розрахований на чутливу шкіру голови і містить більш м'які очищаючі речовини.
За п'ять-десять хвилин до миття волосся спробуйте масажними рухами нанести на шкіру голови рослинне масло. Підійде будь-яке: кокосове, реп'яхове, оливкове, кунжутне, гарбузове, конопляне, гірчичне. За допомогою гребінця рівномірно розподіліть його по всій довжині і особливо кінчиків. Через кілька хвилин приступайте до очищення волосся.
Вода, якою ви миєте голову, повинна бути теплою. Правильну температуру визначити просто: шкірі голови повинно бути комфортно. Занадто гаряча вода зруйнує ліпідний шар і зашкодить здоров'ю волосся, вони стануть сухими і ламкими. Занадто холодна може порушити кровопостачання і спровокувати випадання волосся.
Перед нанесенням шампуня переконайтеся, що ви намочили всю масу волосся: миючі компоненти нашкодять сильніше, якщо нанести їх на сухе волосся. Перед тим як нанести шампунь, розітріть його в долонях - так концентрація миючих речовин стане нижче, але від цього шампунь не стане менш ефективним. Можна використовувати спеціальний диспенсер для мила або флакон від мусу для вмивання.
Якщо у вас довге волосся і ви не укладаєте їх за допомогою спеціальних засобів та приладів, можна приділяти особливу увагу тільки першим десяти сантиметрам, саме вони стають жирними і брудняться найшвидше. Решті буде цілком достатньо тієї кількості піни, яка буде стикатися з ними при змиванні.
І обов'язково використовуйте кондиціонуючі засоби. Вони містять спеціальні компоненти, які «закривають» лусочки волосся.
Здорове волосся - здорові кінчики
Здорове волосся - перший крок до здорових кінчиків. Один-два рази на тиждень балуйте їх масками і використовуйте доглядаючі бальзами при кожному митті голови. Особливо актуальні у випадку з січенням волосся реструктуруючі засоби, вони відновлюють структуру волосся. Наносите їх по всій довжині волосся, уникаючи коріння, якщо в інструкції не вказано інше.
Якщо ви користуєтеся домашньою косметикою, спробуйте приготувати шампунь-маску для лікування кінчиків волосся самостійно. Змішайте два жовтки, дві столові ложки горілки або коньяку, одну столову ложку кислого молока. Таким складом можна мити голову, а можна залишати на кінчиках в якості маски.
Пофарбованим волоссям буде також корисний шампунь з сухого чорного хліба: 200 г шкірочок замочіть в теплій воді на добу, залишки рідини відіжміть за допомогою марлі, додайте один яєчний жовток і ретельно перемішайте. Чим дрібніші будуть компоненти, тим простіше буде змивати склад, тому для приготування цього шампуню ідеально підійде блендер. Змивати тільки теплою водою, щоб не згорнувся жовток.
|