Головна » 2015 » Березень » 23 » Що таке Атерома? - причини виникнення та як з нею боротися
15:45
Що таке Атерома? - причини виникнення та як з нею боротися

 

На жаль, не тільки прищики можуть стати причиною головного болю і поганого настрою, набагато більше клопоту і неприємностей здатні принести жировики, нерідко з'являються на обличчі. Але панікувати і турбуватися не слід, сьогодні існує безліч ефективних способів позбавлення від них. Розберемося з цим питанням докладніше.

Що таке атерома?


Відоме в народі як жировик, а в медичних колах як кіста сальної залози, атерома являє собою округле пухлиноподібне утворення, що виникає внаслідок закупорки цієї самої сальної залози. З'явитися вона може на будь-якому місці, де росте волосся, але улюбленими місцями локалізації атероми прийнято вважати волосяну частину голови і обличчя, особливо щоки, носогубні і завушні складки, підборіддя. Нерідко жировики з'являються на шиї, спині, грудях і в паховій області.

 

Спочатку атерома не турбує людину, вона безболісна, прощупується як невелике ущільнення під гладкою, звичайного кольору шкірою. Закупорена протока сальної залози не дає секрету виходити назовні, тому з часом атерома зростає і здатна досягти розміру сливи або навіть курячого яйця.
Що відбувається далі? Фіналів декілька: по-перше, жировик може інкапсулюватися (оболонка, всередині якої накопичується секрет, ущільнюється), тоді атерома набуває вигляду кулястого твердого утворення, яке роками залишається незмінним, безболісним і доставляє лише естетичні незручності.
По-друге, можливе приєднання інфекції, тоді починається нагноєння вмісту атероми, з'являється біль, шкіра червоніє, температура тіла підвищується. Через деякий час атерома може самостійно прорватися з виділенням гнійного вмісту і утворенням виразки.
І, нарешті, кіста сальної залози може трансформуватися в злоякісне утворення. На щастя, трапляється це дуже рідко.

Що таке Атерома?

Причини появи жировиків

Дуже часто атерома розвивається у осіб, які страждають гіпергідрозом (або зайвою пітливістю), жирною себореєю, вугровою хворобою, а також гормональними порушеннями, зокрема, цукровий діабет. Закупорка сальних залоз стає можливою при порушенні водно-жирового обміну в організмі, при якому змінюється склад секрету сальної залози, проток її звужується і в підсумку закупорюється. До цього процесу ведуть наступні причини:

 

  • Недотримання елементарних правил особистої гігієни;
  • Травмування волосяних фолікулів (наприклад, при неправильному проведенню епіляції);
  • Використання неякісної косметики, компоненти якої здатні закупорювати пори;
  • Зайве вживання в їжу солодкого, жирного і мучного;
  • Несприятлива екологія: забруднене повітря (будівельні майданчики і т.д.).

Лікування атероми

Її видалення проводиться хірургічним шляхом і в стерильних умовах операційної. Намагатися розкрити жировик самостійно в домашніх умовах ні в якому разі не слід, оскільки це загрожує інфекційними ускладненнями, та й видаляти утворення необхідно цілком, разом з капсулою.

 

Які ж існують правильні методи видалення атероми?


Хірургічний метод здійснюється найчастіше під місцевим наркозом. Існує кілька схожих способів видалення атероми, що розрізняються підходом до усунення вмісту жировика: капсулу або спочатку розкривають, вичищають вміст і потім видаляють, або видаляють нерозкриваючи капсулу цілком. Після закінчення процедури хірург накладає шви, які знімаються через 7-10 днів.

 

Радіохвильової метод - високочастотні хвилі під місцевою анестезією потужно нагрівають і потім буквально випаровують пошкоджені тканини атероми, залишаючи на місці процедури невелику поверхню рани. Шви тут не потрібні, рана досить швидко гоїться самостійно.


Лазерний метод на сьогоднішній день визнаний найбільш інноваційним і щадним. Залежно від розміру атероми вибирається варіант лазерної фотокоагуляції: якщо жировик не більш половини сантиметра в діаметрі, промінь просто випалює його. А якщо розмір жировика близько одного сантиметра і більше, операцію починають з розкриття капсули атероми шляхом лазерного висічення з подальшою лазерною ж обробкою порожнини. У накладенні швів немає ніякої необхідності, в результаті коагуляції залишається невелика скоринка, після якої не залишається ні шрамів, ні рубців.


Консервативного лікування атероми не існує. Можливий лише варіант, коли під час атероми немає запалення, а естетична сторона питання пацієнта не турбує. У такому випадку достатньо спостереження за станом атероми з метою відстежити можливий розвиток запального процесу, коли хірургічне втручання стане необхідним.

Народні рецепти

На жаль, відкриті джерела інформації рясніють народними рецептами, покликаними очистити порожнину атероми від вмісту, як то кажуть - «витягнути» його назовні. Наполегливо рекомендуємо цього не робити ні за яких умов, адже розкрита атерома - це відкрита ранка, що представляє собою прекрасні вхідні ворота для інфекції. Крім того, невидалена капсула з легкістю послужить резервуаром для подальшого накопичення сального секрету, і поява вторинної атероми неминуче.
Єдиний розумний і безпечний рецепт з домашньої аптечки - це очищаючі трав'яні чаї та настоянки, здатні допомогти очистити організм від шлаків. Для цієї мети підходять ромашка, чистотіл, березові бруньки, сік алое, шипшина, малина, звіробій, шавлія і глід.

 

Профілактичні заходи

Щоб не допустити повторної появи атероми досить усунути причини, здатні привести до її розвитку. Тому нагадаємо ще раз прості правила:

 

  • Намагайтеся уникати травм і пошкоджень волосяних фолікулів;
  • Харчуйтеся правильно, не зловживайте солодкою і жирною їжею, а також борошняними виробами;
  • Користуйтеся якісною косметикою і обов'язково змивайте її перед сном;
  • Не нехтуйте особистою гігієною: щоденний душ необхідний всім, а вже тим паче - людям з проблемною і жирною шкірою;
  • Слідкуйте за своїм гормональним фоном і контролюйте обмін речовин.

І найголовніше пам'ятайте, що будь-яке захворювання набагато простіше побороти в самому початку його розвитку. Тому будьте уважні до себе і до свого дорогоцінного здоров'я. 

 

Дякуємо, що завжди з нами ваш ToBeSmart!!!

Категорія: Краса і здоров'я | Переглядів: 1670 | Додав: ToBeSmartik | Теги: Атерома, шкіра | Рейтинг: 5.0/1
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
close