Шуба з натурального хутра.
Хутро має неймовірну магію, яка особливо сильно притягує нас, жінок, потрібно тільки зробити правильний вибір, щоб уникнути розчарування після покупки. Так як придбання це не з дешевих, важливо врахувати всі достоїнства і недоліки виробів із хутра, його теплозахисні властивості, зносостійкість, вага, колір. ToBeSmart розповість, чим відрізняється одне хутро від іншого з урахуванням цих критеріїв.
Колись шкура і хутро були основним одягом людини і були необхідністю, зараз вибір одягу настільки величезний, а хутра дорогі, що це швидше показник добробуту. Однак майже кожна жінка, якщо тільки вона не є захисницею тварин, мріє про прекрасну шубу, а то і не одну. У цьому немає нічого дивного, адже хутро не тільки зігріває, а й перетворює, навіть якщо просто використовується в обробці.
Кролик
Кроляче хутро - одине з найбільш недорогих, але воно володіє серйозним недоліком - невисокою зносостійкістю, всього 12 балів за стобальною шкалою. Через те, що волосся швидко обламується, вироби з кролика розраховані на кілька сезонів. Блиск волосяного покриву зменшується і з'являються матові плями, тому краще купувати вироби з стрижених шкурок.
Фарбоване хутро кролика швидше зношується і втрачає вигляд, враховуйте це при покупці. А ще зверніть увагу на те, що хутро не розраховане на сильні морози.
Плюси виробів з кролика в тому, що вони не важкі, а хутро дуже приємне на дотик.
Якщо ви зупинили свій вибір на шубці з кролика, перевірте, щоб хутро було густим, блискучим, пружним. До речі, недобросовісні продавці за кролика іноді видають кішку, але якість котячої шерсті нижче.
Каракуль
Вироби з каракулю дуже красиві, а головним критерієм їх якості служить характер завитків, їх щільність, розмір, пружність. Шкурки ягнят у віці декількох днів - це каракуль і смушка, до місяця - мерлушки, а ягнята з утроби - каракульча.
Хутро густе, шовковисте, блискуче, його зносостійкість вище середнього (60 балів з 100), вироби виглядають дуже ефектно, але теплозахисні властивості хутра низькі і він досить важкий.
Вибираючи вироби з каракуля, пам'ятайте, що найбільш цінними вважаються завитки «валек», а також вироби з муаровим малюнком, коли волоски розташовані плоско, майже без завитків.
Натуральний колір хутра буває дуже красивим: чорним, сірим, бежевим, тому краще не беріть фарбований виріб.
Щоб шуба довше носилася, частіше її «прогулюють», якщо погода дозволяє, або провітрюйте на балконі.
Овчина
Хутро особливого виготовлення - мутон - один з найпоширеніших і недорогих. Вичинка цього хутра і робота з ним нескладна, що позначається на вартості виробів.
Хутро добре зігріває, йому не страшний ні вітер, ні опади. Він зносостійкий (60-70 балів з 100), при правильному зберіганні прослужить до десяти років. Хутро м'ягке, щільне і красиво переливається.
Так як вироби з мутона часто фарбують, вони можуть бути будь-яких кольорів - від рожевого до чорного.
Якщо ви мрієте про дорогу шубу, але не можете поки собі дозволити таку покупку, виберіть шубку з мутона, оброблену бажаним хутром, наприклад, дуже красиво виглядають такі вироби з коміром та манжетами з норки.
Норка
У хутра норки, мабуть, тільки два недоліки - він дорогий, але при цьому зустрічається дуже часто. Не дивно, якщо в транспорті або на вулиці ви побачите майже точно таку ж шубу, як у себе.
Зате хутро гладке, приємне на дотик, тепле та красиве, а вироби виглядають дуже елегантно. Хутро не дуже важке, а зносостійкість висока (70 балів з 100), якщо хутро не фарбоване. Втім, купувати фарбоване немає сенсу, адже виведені породи звірків з блакитним, сріблястим, білим і рожевим хутром. Дешевше обійдуться шубки з найбільш поширеного хутра - коричневого, причому європейські норки світліші американських.
Важливо! Купуйте хутро в перевірених магазинах, адже за норку намагаються видати фарбованих кроликів або бабаків, які зношуються в 5 разів швидше. Пам'ятайте, що хутро кролика м'якше, ніж у норки, а у бабаків остеве волосся різної довжини.
Нутрія
Це хутро болотного бобра, яке володіє незаперечними перевагами - він досить ноский (40 балів з 100), відносно теплий і не дуже дорогий.
Хутро нутрії складається з густого пуху. Остьові волоски часто обламуються, що погіршує зовнішній вигляд виробу, тому краще купувати щипане хутро - він служить в два рази довше (80 балів зі 100).
Природне забарвлення бобра - коричневі відтінки, хоча у заводчиків можна зустріти сріблястих, золотистих, чорних та інших тварин.
До речі, хутро досить жорстке, а тому зручніше ви будете себе почувати в шубці, зшитою «у розпуск», а не з цілісних пластин.
Лисиця
Хутро лисиці дороге, його часто підробляють, зате воно тепле, пухнасте і різноманітне по окрасу: жовте, руде, чорно-буре. Чорнобурка, як її прийнято називати, одна з найдорожчих. Бувають ще і сріблясто-чорні лисиці, але їх вирощують в розсадниках.
Хутро дуже тепле, середньої зносостійкості (40 балів з 100), по вазі досить важкий.
Вважається, що хутро лисиці володіє особливою енергетикою і рекомендоване невпевненим у собі людям, яким не вистачає рішучості.
Іноді під виглядом чорнобурки продають хутро лісопеса. Знайте, що у чорнобурки, на відміну від двоколірного лісопеса, хутро сіре біля основи, біле в середині і чорне на кінці.
Песець
Пухнастий, густий, дуже теплий і при цьому важкий хутряний вибір. Він відмінно зігріває під час тривалих прогулянок. Хутро песця дуже приємне на дотик.
Найчастіше зустрічається білий песець - таким звірок буває в зимовий час, а влітку він темніє, з'являються жовтий і сірий відтінки хутра. Але найкрасивіший - блакитний песець! Це мрія багатьох жінок! До речі, блакитний песець служить довше (60 балів з 100), ніж білий (45 з 100).
Недолік хутра песця в тому, що волоски занадто ніжні і можуть звалюватися, тому зверніть увагу ще й на хутра його «родичів» - єнота і росомахи, вони служить довше.
Враховуючи, що хутро лисиці і песця досить об'ємне, воно дуже повнить. Жінкам з формами краще придбати виріб з норки.
Соболь
Соболине хутро - символ багатства! Він дуже красивий, один з найбільш довговічних (80 балів зі 100) і, мабуть, один з найтепліших. У соболиній шубі не страшні ніякі морози, мало того, саме хутро любить холод і боїться тепла.
Частіше він коричневих відтінків, але чим темніше, тим дорожче.
Вироби з соболя вимагають зберігання в темному місці, у вільному просторі, а якщо в чохлі, то тільки з натуральної тканини. Хутро має «дихати», інакше міздря швидко висохне.
Бажаємо вам, щоб ваша шубка була красивою, теплою і довго вам служила!
|