Головна » 2015 » Серпень » 15 » УЗД при вагітності: Бути чи не бути?
09:51
УЗД при вагітності: Бути чи не бути?

 

УЗД при вагітності

Багато майбутніх мам йдуть на ультразвукове дослідження як на побачення з малюком. Але є й такі, хто категорично відмовляються від цієї процедури, будучи впевненими, що вона шкідлива. Чи так це?

 

Є думка, що шкідливість УЗД науково доведена. Але останні дослідження на цю тему проводилися ще в 70-х роках, коли апаратура залишала бажати кращого, а потужність випромінювання була набагато вищою, ніж зараз. Правда, в ті часи єдині докази «шкідливості» не особливо переконували: велика кількість чоловіків-лівшів серед тих, чиї матері робили УЗД.


 Прочитай також:  Як вибрати одяг для вагітних?


Щоб розуміти, наскільки дане обстеження може бути шкідливим чи корисним, варто розібратися, як працюють апарати. Якщо спрощено, датчик видає звукові сигнали, які не чутні вушку дорослої людини. Ці сигнали відбиваються від внутрішніх органів і повертаються назад, перетворюючись в електричні, які виводять зображення на екран. Частоту вихідних хвиль можна відрегулювати. 3D- і 4D-дослідження вимагають набагато більш високої частоти хвиль, тому даними видами краще не зловживати. Тим більше що в них немає серйозної необхідності, всі патології покаже і стандартне 2D-УЗД.


 


Потенційна шкідливість УЗД при вагітності не дає спокою вченим. Так, існує ще один аргумент проти цього дослідження. На думку П.П. Гаряева, ультразвук може призвести до мутацій. Однак до його доводів особливо не прислухаються, адже в числі іншого він стверджував, що генетичний код дитини несе інформацію про минулих партнерів матері, а зруйновані клітини можна відновити молитвами ...


 


А ось на експеримент Єльського університету посилаються часто. УЗД робили вагітним мишам, і хоча зовнішніх патологій у їх потомства виявлено не було, деякі нейрони не пересунулись у відповідне місце кори головного мозку. Правда, миші в цьому випадку піддавалися ультразвуковому дослідженню протягом 30 хвилин, майбутнім мамам зазвичай приділяють не більше 10 хвилин.


 


Виходить, що шкода УЗД насправді не доведена. І на сьогоднішній день це все-таки один з небагатьох способів на ранніх термінах з'ясувати, які патології можливі у майбутньої дитини і, якщо необхідно або можливо, вчасно вжити заходів щодо їх усунення. Однак фахівці все одно не рекомендують зловживати цим видом дослідження і проходити його тільки за показаннями. Коли вагітність протікає нормально, необхідні лише три УЗД - по одному на кожен триместр. Першу зустріч з малюком краще відкласти до 10-11 тижня вагітності.

 

Ігор Марчук

Категорія: Вагітність | Переглядів: 354 | Додав: ToBeSmartik | Рейтинг: 5.0/1
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
close