Головна » 2014 » Грудень » 10 » Вплив музики на майбутнє немовля
16:09
Вплив музики на майбутнє немовля

Той факт, що дитина може чути музику, перебуваючи в утробі матері, вже не викликає подиву. Тому багато майбутніх мам із захватом слухають ніжні, спокійні та ліричні мелодії разом із ще ненародженим малюком. І, треба сказати, правильно роблять, тому що майбутній цінитель музики негайно заспокоюється в маминому животі і влаштовується зручніше.
 

Якщо ж майбутня мама слухає важкий рок або грізну оперну музику в стилі арії з опери Римського-Корсакова «Садко», тоді можна припустити, що малюкові неодмінно захочеться потанцювати і розім'ятися.


Коли малюк починає чути?

Спочатку плід в материнському утробі вловлює лише вібрації, проте вже до 16 тижня поступово починають формуватися органи слуху, зокрема, так зване внутрішнє вухо. І з третього місяця маминої вагітності до плоду починають доходити вже звукові хвилі, він вчиться розрізняти звуки материнського організму: шум струму крові, биття її серця, а звуки ззовні чутні йому гірше. Але з плином часу малюк все краще розрізняє і мамин голос, і музику, тому дуже важливо, який саме музичний супровід вибере мама для свого улюбленого чаду.
Розберемося, який вплив може чинити музика на дітей в різні вікові періоди їхнього життя.


Музика для новонародженого
 

Як тільки довгоочікувана дитина з'явилася на світ, на нього негайно обрушується ціла хвиля найрізноманітніших звуків, але лише на другому тижні життя він починає певним чином реагувати на будь-яку музику: ніжний спів мами, пісні та музичні композиції в записі, мелодії мобільних телефонів і інше. Причому спочатку його реакцією стають лише емоції: він пожвавлюється або заспокоюється, радіє або пхикає.
 

А ось 1-2-х місячні діти вже здатні визначати джерело звуків, вони шукають, звідки лунає музика. Поступово діти навчаються прислухатися до характеру музики, а починаючи з півроку починають «гудіти», підспівуючи, особливо якщо чують пісеньки в маминому виконанні.
 

Дворічні «виконавці» вже здатні повторювати окремі склади з пісень, а деякі іноді навіть пробують себе в підтанцьовці,  прихлопуючи в долоньки.
 

У цей період, приділяючи серйозну увагу вихованню свого малюка, можна привчити його до краси і гармонії. Якщо ж дитина рано проявляє позитивні емоції, відгукуючись на музику, можна тільки порадіти: в його характері обов'язково буде закладена здатність відчувати прекрасне.

Цінителі музики 3-4 років
 

Діти такого віку вже прагнуть до самостійної творчості, іноді їм навіть хочеться самим заспівати просту пісеньку. Яким же чином музика може вплинути на розвиток дитини в цей період?
 

Справа в тому, що саме в 3-4 роки у дітей остаточно формується так звана слухова координація, що грає найважливішу роль в руховій активності людини. Нехай це виглядає досить незвично, але спочатку саме на слух, прислухаючись до музичному ритму, людина вчиться сприймати такі поняття, як «швидко» або «повільно», «спокійно» або «стрімко», «ритмічно» або «плавно». Зрештою дитина використовує навички, неусвідомлено отримані ним завдяки слуховій координації, при бігу, стрибках і звичайній ходьбі.
 

А ще малюки в цьому ніжному віці починають мимоволі асоціювати музику з емоційним станом людини. Тому мають рацію ті батьки, які вчать дитину співвідносити настрій і мелодію, це найкращим чином допомагає розвинути у дитини уяву, вчить його образного сприйняття всього навколишнього, допомагає зрозуміти почуття, емоції і настрій інших людей, зовсім не схожих на нього самого.
І тоді навряд чи малюк кинеться до бабусі з вимогою негайно пограти з ним в гучну і веселу гру, якщо вона в цей момент занурена в свої думки чи слухає сумну і тиху музику.

 

Як музика впливає на дошкільнят
 

Майбутні школярі в більшості випадків вже прагнуть задавати питання «як?» І «чому?», Намагаючись зрозуміти глибину і суть речей. Становлення дитячого характеру відбувається досить інтенсивно, формується інтелектуальна сфера особистості дитини.
 

Саме в цей віковий період музика починає нести в собі не тільки емоційний фактор (радість, смуток, печаль, веселощі), але і пізнавальний. Гармонія, зосереджена в музичних творах, дає маленькій людині можливість пізнати внутрішній світ людей, де є місце образам, ідеям, знанням і думкам.
 

Як правило, таке розуміння приходить неусвідомлено, немає ніякого сенсу вести серйозні розмови з дошкільням, пояснюючи йому всю психологічну глибину моральних переживань. Досить простий бесіди, побудованої на обміні думками з приводу того, що відчуває той чи інший герой музичного твору, стала би сама дитина дружити з цим героєм, захотів би допомогти йому або, навпаки, вирішив би, що потрібно відмовити того від будь-якого неправильного вчинку.
 

Дитина, здатна намалювати в своїй уяві образ, навіяний музикою, в майбутньому обов'язково навчиться дуже тонко і психологічно грамотно сприймати переживання інших людей і свої власні. І нехай це відбудеться пізніше, вже в зрілому віці, але, тим не менш, багатство музичного світу, його гармонія і естетична краса, знайома людині з раннього дитинства, обов'язково зіграє свою позитивну роль у формуванні чуйної і духовно тонкої особистості.
 

Як музика формує характер дитини
 

Музика, яку дитина полюбила з самого раннього дитинства, буде супроводжувати її все життя. Людина, здатна відчувати гармонію музичних звуків, набагато більш сприйнятливий до естетики і краси в будь-якому їх прояві, будь то архітектура, образотворче мистецтво чи глибина людських взаємин.
 

І неважливо, який професійний шлях вибере юний індивідуум, чи стане він гуманітарієм або віддасть перевагу точній науці - його характер, що сформувався з безпосереднім знайомством з чудовою музичною культурою, допомагатиме йому знаходити найточніші, продумані та обґрунтовані рішення. Адже гармонія музики - це гармонія самого життя.

Категорія: Материнство | Переглядів: 878 | Додав: ToBeSmartik | Теги: ВАГІТНІСТЬ, характер, немовля, мама, психологія, Музика, дитина, 2-4 роки | Рейтинг: 5.0/1
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
close