17:34 32 тиждень вагітності - Група підтримки | |
32 тиждень вагітностіНа терміні 32-34 тижні вагітності робиться третя планове УЗД, воно допоможе оцінити розвиток внутрішніх органів твого малюка. Жіночу консультацію потрібно як і раніше відвідувати кожні два тижні - так триватиме до останнього місяця вагітності. Потім доведеться відвідувати лікаря щотижня.
Всіх майбутніх матусь долають самі різні страхи: боязнь пологів, тривога за здоров'я малюка, занепокоєння про майбутнє. Настроюйся тільки на хороше, адже всі позитивні думки матеріальні. Спілкуйся з такими ж «пузатенькими» однодумницями - з групою підтримки легше і цікавіше пережити цю подію. Можна іноді покапризничати і вимагати від майбутнього тата і родичів виконання твоїх маленьких бажань. Не соромся задавати лікарю питання які тебе цікавлять. Намагайся не нервувати і уникати будь-яких стресових ситуацій.
Від пупка матка віддалена на 12 см. Вона тисне на сечовий міхур, що стає причиною частого бажання бігати в туалет. Можуть стати частими нерегулярні маткові скорочення (перейми Брекстона-Хігса).
Твій пупок все більше розтягується і може стати зовсім плоским. Темніє лінія на животі від пупка до паху. Не переживай, ці явища пройдуть в перші кілька місяців після пологів.
Деякі жінки помічають таке не дуже приємне явище, як зміна гормонального фону, супутнє пізніх термінах вагітності. Через нього підвищується кількість волосся на шкірі. У вагітних випадає значно менше волосся, ніж виростає нових, в звичайному ж стані ці процеси синхронні. Після пологів, навпаки, волосся буде швидше випадати. Так що не варто лякатися, це все природні процеси.
Ти продовжуєш страждати від задишки і почуття постійної втоми. Дитина може болісно штовхатися. Після тривалих прогулянок і поїздок можуть з'явитися тягнучі болі внизу живота і в попереку. На жаль, окрім відпочинку, ніяких способів боротьби з цим немає. Намагайся лежати на боці, можна прийняти таблетку «но-шпа». Якщо болі зберігаються, обов'язково звертайся до лікаря.
Якщо лікар не обмежив тебе в кількості споживаної рідини, випивай в сумі (включаючи перші страви, фрукти, овочі) не менше 1,5 літра рідини на добу. Віддавай перевагу чистій воді, виключивши солодкі, солоні напої і газовані лимонади. Сіль у раціоні необхідно обмежити: не більше 3-5 г на добу, так як її вживання провокує появу набряків.
Як там малюк? На голові твого крихти вже багато волосків. Малюк продовжує неймовірно швидко нарощувати підшкірний жир, шкіра на обличчі розгладжується, з'являються щічки.
Активно розвивається нервова система. Дитина вже бачить і чує. Коли на нього потрапляє світло, зіниці звужуються. Малютка може відрізняти солодке від кислого.
Відбувається закладка імунної системи: маля починає отримувати від матері імуноглобуліни і інтенсивно утворювати антитіла, які захистять його в перші місяці життя. Обсяг навколоплідних вод, що оточують дитину, складає один літр. Кожні три години вони повністю оновлюються. Вага малюка - близько 1800 грам. Його довжина від верхівки до куприка становить 29 см, а від голови до п'ят - 42 см. Ігор Марчук | |
|