11:11 Як вибрати сонцезахисний крем? | |
Літо! Ви можете, нарешті, відпочити від метушні, насолодитися спілкуванню з друзями, позасмагати на пляжі. Красива засмагла шкіра відмінно виглядає в будь-якому одязі і привертає погляди протилежної статі, проте, зловживати сонцем все ж не варто.
Справа в тому, що надлишок сонця може привести до опіків, фотостаріння і ризику розвитку раку шкіри. Сонячні промені здатні завдати непоправної шкоди здоров'ю. Навіть якщо сьогодні вам здається, що ви просто злегка обгоріли, то не тіште себе ілюзією, адже зміни в клітинах мають властивість накопичуватися з часом. Вихід один - використовувати сонцезахисні засоби! Як їх вибрати - читай нижче!
Наскільки сонцезахисні засоби ефективні? Вміщені у складі сонцезахисних засобів фільтри дозволяють мінімалізувати ризик шкідливого випромінювання. При цьому фізичні фільтри сприяють відображенню сонячних променів, а хімічні поглинають їх, перетворюють і не дають проникнути вглиб шкіри.
Прочитай також: Сонячні опіки шкіри - що робити? Про що говорить SFP? При виборі сонцезахисного засобу, тобі на очі можуть попастися багато незрозумілих абревіатур, наприклад SFP. Воно розшифровується як Sun Protection Factor, що перекладається як «фактор захисту від сонця». Чим вище у засобу SFP, тим сильніше захист. А цифра поруч з абревіатурою показує, у скільки разів можна збільшити час перебування на сонці у порівнянні з часом перебування без нанесення косметичного засобу. Тобто, якщо зазвичай твоя шкіра через 10 хвилин загоряння червоніє, то скориставшись сонцезахисним кремом з SPF 15, ти можеш залишатися на сонці як мінімум в 15 разів довше (незгірш 150 хвилин). Як вибрати сонцезахисний засіб по фототипу? Вибирати SFP потрібно у відповідності до твого фототипу, визначити який ти можеш самостійно:
Прочитай також: Як вибрати сонцезахисні окуляри? Який сонцезахисний засіб вибрати? Ринок сонцезахисних засобів сьогодні широко представлений: креми, спреї, лосьйони, молочко, масла - очі розбігаються. Вибирати засіб краще виходячи з власних уподобань і типу шкіри. Якщо шкіра жирна, то краще купувати засіб з нежирної текстурою (молочко, легкий спрей), для сухої шкіри підійде крем з живильним комплексом або масло. Алергікам краще скористатися дитячим сонцезахисним засобом.
Засіб для захисту від сонця не потрібно втирати, так як він повинен залишатися на поверхні шкіри, щоб поглинати або відбивати промені. Тому наносити його потрібно товстим шаром і оновлювати кожні 2 години, особливо після водних процедур.
Загальні рекомендації Лікарі не втомлюються повторювати, що навіть якщо тобою використовується засіб з високим фактором захисту, потрібно пам'ятати про наступне:
Теплого тобі літа, яскравих емоцій і рівної засмаги!
Ігор Марчук | |
|