21:27 Правильне харчування: Як заставити себе харчуватися правильно? | |
Правильне харчування:Всі, хто хоч раз цікавився правильним харчуванням, знають: потрібно їсти більше злаків і овочів, пити 2 літри води в день і відмовитися від цукру - і результат не змусить себе чекати! Але знати - це одне, а робити - інше. Прочитай також: Правильне харчування: 8 продуктів які прискорять метаболізм... Легкий спосіб привчити себе до здорової їжі описаний у книзі Річарда О'Коннора «Психологія шкідливих звичок». Заведіть щоденник Перш ніж формувати нову звичку, розберіться з ситуацією. Ви точно знаєте, скільки їсте і що їсте? Не поспішайте відповідати! Кожен день записуйте сніданки, обіди та вечері (не забуваючи про перекушування) в блокнот або додаток на телефоні. Так ви побачите повну картину харчування.
Через один-два тижні можна приступати до наступної частини - аналізу розчарувань. Випишіть всі «харчові гріхи» і подумайте про причини того, що сталося. Не піддаючись хибним переконанням, постарайтеся зробити правильні висновки і виробити план дій на майбутнє. Визначтеся з тим, як ви поступите, коли вам запропонують другий шматочок торта. Тримайтеся подалі від спокус У житті повно ситуацій, коли можна звернути з наміченого шляху, виправдовуючи себе поведінкою оточуючих або непереборною силою обставин. Щоб зайвий раз не випробовувати себе на міцність, обходьте стороною кондитерські, ресторани та інші місця, де ви можете спокуситися та з'їсти що-небудь заборонене.
Також скоротіть спілкування з людьми, які змушують вас порушувати дані собі обіцянки. Якщо подруга три рази на тиждень кличе вас у суші-бар, обмежтеся одним відвідуванням. Або запропонуйте їй сходити в кафе для вегетаріанців. Не падайте духом Будь-які зміни вимагають часу. Звичка правильно харчуватися з'явиться не за один день - дайте собі як мінімум три місяці, а краще і побільше. У вас будуть важкі дні і навіть тижні, але скоро вони пройдуть. А ви почнете пишатися собою і побачите перший надихаючі результати.
Вимірюйте свої кроки у напрямку до мрії в сантиметрах. Сьогодні відмовилися від чізбургера? Відмінно! Випили не п'ять, а всього три чашки кави? Приголомшливо! Слідуйте плану Ніколи не кидайте тренування сили волі, навіть якщо серйозно оступилися. Ми всі робимо помилки - в цьому немає нічого страшного. Більше того, це не означає, що ви нікчемна людина. Навіть у моменти відчаю не можна займатися самообвинуваченням.
Просто продовжуйте справлятися. Чим частіше ми повторюємо якусь дію, тим швидше в мозку утворюються нові нейронні зв'язки. І більше того, тим міцнішими вони стають. Шукайте підтримки Правильне харчування - це не дієта, а спосіб життя. Намагаючись сформувати нову звичку, ви проробляєте величезну роботу. Саме тому так важливо, щоб близькі люди допомогли вам у цій нелегкій справі.
По-перше, оприлюдніть плани: розкажіть про свою мету в соцмережах - можливо, однодумці знайдуться серед віртуальних знайомих. По-друге, попросіть сім'ю і друзів про сприяння: поменше розмовляти про їжу у вашій присутності, не пропонувати вам солодощі і підтримати у важкі моменти. Відволікайтеся Не ставайте одержимими своєю ідеєю - навчіться займати мозок іншими, приємними і корисними речами. Складіть список хороших спогадів або домашніх справ, до якого будете звертатися кожен раз, коли захочеться зірватися.
Це допоможе вам піти від згубних бажань і невпевненості в собі. Уявіть, що на вас надітий водонепроникний плащ, а деструктивні імпульси - лише краплі дощу, які скочуються по ньому. Хваліть себе за успіхи Немає нічого кращого визнання власних досягнень. Це прекрасний мотиватор і чарівний прискорювач, який направить вас прямо в світле майбутнє. Коли ви відчуваєте, що досягли нову вагову категорію, нагородіть себе маленькою подорожжю за місто або покупкою телефону, про який давно мріяли. Можете дозволити собі тижневу перерву в тренуванні сили волі.
Помічайте навіть найменші позитивні зміни і від душі радійте перемозі. Раз за разом ви будете відчувати сили і бажання продовжувати. Подумайте тільки: ви будете краще виглядати, станете стрункішими і симпатичнішими, дозволите собі гарні вбрання. Чим не привід для гордості? Пам'ятайте - ви міняєте своє життя і гідні нагороди.
Кожен раз, коли щось робимо, ймовірність повторення цього підвищується. А тому завжди варто робити кращий вибір. Про це ви точно ніколи не пошкодуєте. За матеріалами книги «Психологія шкідливих звичок».
Фото: GettyImages Роксолана Артим Анастасія Минайкина Валентина Олійник Редактор: Ігор Марчук | |
|