10:11 Трави та лікарські рослини: їх роль в здоров'ї жінки | |
Використовуючи трави та інші лікарські рослини при профілактиці та лікуванні різного роду недуг, можна досягти значного фітотерапевтичного ефекту. Головне пам'ятати, що концентрація «корисних» речовин в рослині може бути досить високою, тому використовувати лікарські трави для жіночого здоров'я потрібно з розумом і знанням справи. І обов'язково після консультації з лікарем!
У готовому вигляді всі фітопрепарати можна придбати в аптеках, тому необхідність організовувати збір трав для жіночого здоров'я відпадає сама собою. Відвари і настої з лікарських рослин - відмінний спосіб подбати про своє здоров'я, не вдаючись до допомоги медикаментів. Це дешево, просто і ефективно. Ще одним важливою умовою при лікуванні травами є віра в те, що вони дійсно можуть допомогти.
Якщо ви непогано розбираєтеся в рослинах, розпізнаєте їх на вигляд і по запаху, знаєте, якими властивостями володіють плоди, суцвіття, стебла, листя і коріння , можна зайнятися збором трав для жіночого здоров'я самостійно. Робити це потрібно в місцях максимально віддалених від автомобільних доріг і промислових підприємств.
Консультація лікаря перед початком застосування фітопрепарату обов'язкова. Особливо, якщо мова йде про лікування дітей, літніх людей і людей з ослабленим імунітетом. Необхідно встановити також те, наскільки добре засіб переноситься кожним індивідуально, щоб не накликати на себе і близьких різного роду алергічних реакцій. Прочитай також: Здорове харчування на кожен день...
Правила збору лікарських рослин і приготування відварів і настоїв з них:
Рецепти відварів і настоїв із трав для жіночого здоров'я Арніка - лікує удари і садна Квіти арніки застосовують як протизапальний засіб. Настоєм з них лікують удари, розтягнуті зв'язки, знімають біль у м'язах і суглобах, застосовують при гнійних захворюваннях і обмороженнях. Однак застосовувати настойку можна тільки зовнішньо. Компреси з арніки вкрай не рекомендується прикладати до відкритих ран або пити.
Рецепт: 1-2 ч. Ложки сушених суцвіть заливають склянкою окропу, дають настоятися 10 хвилин, потім проціджують. Для приготування компресу необхідно змочити настоєм шматок марлі і прикласти до хворого місця.
Прочитай також: Місячні під час вагітності: таке дійсно зустрічається хоча і досить рідко...
Очанка - допомагає при опухлості очей Компреси з листя очанки допомагають прибрати мішки під очима і знімають втому. Речовини, що містяться в них, виробляють на шкіру ефект ліфтингу - підтягують і розгладжують зморшки.
Рецепт: 1 ч. Ложку сушеного листя очанки заливають окропом і дають відвару настоятися кілька хвилин, потім проціджують. Відваром змочують ватні диски і укладають їх на повіки. Тримати - 10 хвилин.
Валеріана - проти депресій Корінь валеріани чудесно допомагає при неврозах, безсонні, жіночих істеричних настроях і клімактеричних розладах. Однак при безперервному прийомі валеріани протягом 1,5-2 місяців, можливі порушення в роботі травної системи, головні болі, занепокоєння, запори.
Рецепт: для приготування настою для ванни дрібно поріжте 200 г коренів валеріани і залийте 1 л горілки. Закрийте щільно пляшку і настоюйте протягом 4 тижнів. Одержаний настій рекомендується додавати по ¼ частині в воду під час купання.
Базилік - допомагає при здутті живота Базилік з великою охотою додають в овочеві салати. Це ароматна рослина сприяє травленню, знімає відчуття переповненості шлунка і здуття живота. Корисні речовини, які містяться в базиліці, благотворно впливають на шкіру, роблять її більш пружною.
Рецепт: відвар з базиліка готується досить просто. 2 ч. Ложки сушеного листя заливають склянкою окропу і дають відвару настоятися 5 хвилин. Приймати відвар з базиліку рекомендується після їди.
Мучниця - для роботи нирок Відвар з мучниці надає антисептичну дію. Його використовують як сечогінний засіб. Відвар допомагає при захворюваннях нирок і сечовивідних шляхів. Мучниця входить до складу більшості сечогінних чаїв, які продаються в аптеці.
Рецепт: для приготування відвару з мучниці знадобиться 4 ч. Ложки сушеного листя цієї рослини, які заливають склянкою окропу і дають настоятися під кришкою 10 годин. Пити відвар рекомендується по 2 склянки щодня, злегка підігріваючи його перед прийомом.
Окопник - загоює рани Коріння живокосту знімають біль і припухлість при переломах кісток, ранах і опіках. Мазь з живокосту сприяє оновленню клітин і покращує кровообіг. Важливо запам'ятати, що застосовувати засіб під час вагітності категорично забороняється.
Рецепт: для приготування мазі з живокосту беруть 100 г бджолиного воску (як альтернатива підійдуть також вершкове масло або будь-який інший жир тваринного походження). Жир розтоплюють на водяній бані, додають в нього 100 г подрібненого в порошок кореня живокосту і тримають на пару ще 30 хвилин. При цьому консистенцію помішують. Готову мазь потрібно остудити і зберігати в холодильнику. Наносять засіб 3 рази на день.
Ладанник - захищає від вірусів грипу Ладанник - один з кращих засобів, які дозволяють зміцнити імунну систему людини. Ця рослина стимулює захисні механізми організму і не дає розмножуватися вірусам, бактеріям і грибкам.
Рецепт: 1 ч. Ложку листя ладанника залити склянкою окропу, 5 хвилин настояти і процідити. Якщо додати у відвар пару крапель лимонного соку, можна помітно посилити ефект. Єдине застереження - не рекомендується додавати в відвар з ладанника молоко.
Вербена - проти застуди Вербена добре допомагає при болях в горлі, кашлі і знижує температуру. Вона володіє безліччю корисних властивостей, які перешкоджають розмноженню вірусів і бактерій.
Рецепт: для приготування відвару з вербени 1 столову ложку рослини заливають 500 мл окропу і залишають на вогні на 5 хв., Потім проціджують. Приймати відвар рекомендується по 1/4 склянки 4 рази на день за 20 хвилин до їжі. Пити його також можна з медом - таке поєднання посилює потовиділення.
Евкаліпт - проти нежитю Ефірні масла евкаліпта благотворно впливають на слизову оболонку носа, знімаючи набряки і запалення. Інгаляції з евкаліптом очищають носові пазухи від слизу, а бронхи - від мокротиння. Крім того, евкаліпт знижує температуру і не дає поширитися інфекції.
Рецепт: для заварювання краще використовувати кавник. 1-2 чайні ложки листя евкаліпта заливають 4-5 склянками окропу. Потім з щільного паперу згортають воронку, широким кінцем якої накрити носик кавника, а через вузький прохід інтенсивно вдихають пари протягом 5-15 хвилин.
Манжетка - при клімаксі Манжетка вважається жіночою травою. Вона допомагає при болях внизу живота, запаленні, безплідді, порушеннях менструального циклу, дисфункціональних маткових кровотечах і полегшує клімактичні припливи.
Рецепт: для приготування чаю з манжетки 2 чайні ложки цього рослина заливають 200 мл окропу і дають відвару настоятися під кришкою протягом 10 хвилин. Пити рекомендується невеликими ковтками по 4 чашки протягом усього дня.
Золотарник - для роботи нирок Золотарник допомагає при інфекціях сечовивідних шляхів. Його широко застосовують при хронічних захворюваннях нирок і сечового міхура.
Рецепт: для приготування відвару 1 ст. ложку подрібненої трави золотушника з вечора заливають 500 мл окропу, настоюють цілу ніч, потім проціджують. П'ють відвар по склянці 3 рази на день за 15-30 хвилин до їжі.
Фенхель - від застуди У китайській медицині фенхель з давніх часів використовували при лікуванні так званих «хвороб холоду», викликаних переохолодженням організму. Це нежить, кашель, біль у горлі, жар і т.п. Ефірні масла фенхеля мають спазмолітичну дію, відмінно заспокоюють легені і бронхи.
Рецепт: для приготування сиропу знадобиться 30 г подрібненого фенхеля (його можна купити в овочевому магазині). Фенхель заливають 500 мл окропу, дають йому настоятися 1 хвилину і проціджують. Потім відвар остуджують до кімнатної температури і змішують з 500 г меду. Дозування при кашлі - 3-4 ст. ложки в день.
Маргаритка - затягує ранки Настій маргаритки з давніх часів застосовують у вигляді компресів при ударах із синцями, ранах і м'язових болях. Також маргаритка добре допомагає при кашлі і бронхіті.
Рецепт: при незначних подряпинах та синцях квітку маргаритки просто розтирають в руці і соком змащують пошкоджене місце. Проти кашлю допомагає настій з маргаритки. Його готують так: 2 чайні ложки сушених квітів заливають чашкою окропу, накривають кришкою і дають настоятися 10 хвилин. Відвар проціджують і п'ють по 3 чашки в день.
Хміль - для міцного сну Речовини, які входять до складу шишок хмелю, прекрасно заспокоюють і сприяють міцному сну. Більше того, хміль - хороший помічник травленню.
Рецепт: для приготування відвару 2 ч. Ложки сушених шишок хмелю заливають склянкою окропу і тримають на вогні близько 15 хвилин. Відвар проціджують і п'ють безпосередньо перед сном. Також можна зшити невеликі подушечки, набити їх шишками хмелю і класти в головах кожного разу, коли вас мучить безсоння.
Звіробій - заспокоює нерви Звіробій є природним антидепресантом, зміцнює нервову систему, нормалізує сон. Чай із звіробою рекомендується пити людям, чутливим до змін погоди і підвладних частій зміні настроїв.
Рецепт: 1 ст. ложку звіробою залити склянкою окропу, потім настоювати протягом 2-3 годин. Пити по півсклянки 3 рази на день до їди.
Настурція - проти вірусів Листя настурції є прекрасним дезинфікуючим засобом. Природний антибіотик вбиває бактерії і загоює рани. Крім того, сік свіжих квітів цієї рослини зміцнює волосся, тому його рекомендується втирати в коріння.
Рецепт: 30 г подрібненого листя з бутонами і насінням залити склянкою горілки і залишити в темному місці на 14 днів. Настоянку застосовувати при хронічному бронхіті як відхаркувальний засіб.
Прочитай також: Признаки вагітності: що потрібно знати? Лаванда - розслаблює Лаванда прекрасно знімає нервозність, плаксивість, перезбудження, безсоння. Ефірні олії, які входять до складу цієї рослини, діють заспокійливо на центральну нервову систему.
Рецепт: 100 г сушеної лаванди залити 2 л окропу, дати настоятися протягом 5 хвилин, процідити і додати в наповнену водою ванну. Полежіть у ванні 10-15 хвилин.
Омела - знижує тиск Омела знижує артеріальний тиск, захищає від артеріосклерозу, стимулює роботу серця, розширює судини і зменшує збудливість нервової системи. Завдяки всім цим якостям ризик серцевого інфаркту та апоплексичного удару значно знижується.
Рецепт: 1 ч. Ложку подрібненого листя і гілочок омели білої залити склянкою кип'яченої води кімнатної температури і настоювати протягом 8 годин. Потім настій процідити і приймати по півсклянки 3 рази на день.
Клевер - допомагає при клімаксі У червоній конюшині містяться рослинні гормони, які роблять прояви клімактичного періоду (припливи, порушення сну, хворобливі місячні) більш м'якими.
Рецепт: 30 квіточок конюшини залити 3 л окропу, додати півсклянки цукру і трохи лимонного соку. Залишити на 6-8 годин, потім процідити і охолодити. Настій приймати по півсклянки 2 рази на день.
Примула - проти випадіння волосся Екстракт примули входить до складу багатьох косметичних засобів. Цілющі речовини, якими багате ця рослина, надають загальну благотворну дію на шкіру: заспокоюють її, знімають подразнення та алергічні реакції.
Рецепт: 2 ст. ложки листя примули залити склянкою окропу і дати настоятися. Настій використовувати в якості тоніка для вмивання. Крім того, відвар з кореневищ примули, нанесений на коріння волосся, стимулює їх зростання і бореться з випаданням. Для приготування відвару знадобиться 1 ст. ложка примули, настояна в склянці окропу. Втирати щодня в шкіру голови.
Розмарин - для хорошого травлення Аромат розмарину бадьорить наш організм, підвищує концентрацію і покращує загальне самопочуття. Тому його рекомендуються тримати в будинку, де живуть неврівноважені, підвладні частій зміні настроїв люди, вагітні жінки та діти.
Рецепт: посадіть у горщик розмарин і поставте на підвіконня.
Жіноче здоров'я вимагає уваги і турботи не менше, ніж сама жінка. Уміння подбати про себе і своїх близьких за допомогою щедрих дарів природи - частина загадкової жіночої натури, що таїть у собі незмірну силу і доброту.
Ігор Марчук | |
|