21:41 Здорове харчування на кожен день | |
Здорове харчування
Часто ми шукаємо в інтернеті або запитуємо у знайомих і друзів про нові продукти, рецепти нових страв, які несли б користь і разом з цим легко б готувалися і були смачні та і взагалом про здорове харчування. Але дана стаття розповість вам не тільки про те, які продукти можуть похвалитися користю для людського організму, а й про те, як грамотно і максимально правильно скласти власний денний раціон харчування. Відразу хочеться відзначити, що в цьому немає нічого важкого, основне правило тут звучить так: харчування має бути різноманітним. Це в один час і складно і просто. Що саме мається на увазі під терміном «різноманітне харчування»? - Запитаєте ви. Різноманітне харчування полягає не у вживанні декількох різновидів овочів, ягід, а також молочних продуктів, а, навпаки, в споживанні як мінімум одного продукту з кожної харчової групи. Спочатку це здається складним і навіть дещо дивним, проте далі ви зрозумієте, що це зовсім не складно і навчитеся самостійно розробляти правильне харчування на кожен день.
Отже, давайте розберемося, які ж існують харчові групи: Молочні та кисло-молочні продукти. Злаки, зернові. овочеві культури. фрукти, ягоди. м'ясо тварин, риб, курячі яйця, морепродукти. горішки, насіння, масла рослин. Вищеперелічені групи складені за принципом схожості складу і користі для людини. Так, молочні продукти містять багато білкових і кальцієвих сполук. Злаки і зернові подарують організму клітковину, вітамінні мікроелементи групи В, благотворно позначаються на мозкової діяльності і кровообігу, вони насичені складними вуглеводами (це стосується особливо вживання цільнозернових різновидів, хліба, булочок, макаронів). Що стосується овочів, то вони можуть похвалитися харчовими волокнами, високою концентрацією вітамінів С і А, а також калієм. А ось уже категорія фруктів включає в себе прості вуглеводи, представлені цукрами, але їх теж не можна списувати з рахунків, адже вони несуть вітаміни-антиоксиданти і необхідні організму людей мінеральні речовини.
Тепер, для повного розуміння пропонуємо вам ознайомитися з прикладом найбільш простенького меню, враховуючи харчові групи: Молоко; Хліб; Банан; Картопля; М'ясна відбивна. Ці продукти вживали всі люди, а можливо у багатьох денний раціон включає саме їх. Це не означає, що необхідно їсти протягом дня лише ці продукти, ігноруючи всі інші, зовсім ні - але це та мінімальна «доза» речовин, необхідних для повноцінного функціонування організму, завдяки якій ми дамо йому все, що йому потрібно. Деякі люди, які читають цю статтю, можуть бути здивовані тому, що зараз ведуть здорове харчування і у них виходить само собою скласти раціон здорового харчування. Враховуючи перераховані продукти, ви можете, наприклад, порадувати себе картопляним п'юре з відбивною на обід, на сніданок випити склянку молока з хлібом, а протягом дня в ролі перекусів можете з'їсти парочку бананів або яблук. У вас є можливість самостійно вибирати, якому продукту віддати перевагу з певної групи .
Необхідно відзначити, що слід знати вимоги до здорового харчування і вживання продуктів, щоб зробити свій раціон максимально правильним і корисним для здоров'я. Так, жирна котлета, що містить багато сала, і хліб, зроблений з борошна вищого ґатунку з різними добавками, не дуже підходять для здорового харчування. Крім цього не здатні бути корисними напівфабрикати, консерви, мівіни і решта їжі швидкого приготування, зроблені в фабричних умовах йогурти і так далі.
Що ще необхідно знати для правильного складання раціону здорового харчування? Більшість людей не замислюються про те, що їдять на сніданок, обід і вечерю, вони споживають те, що їм хочеться. Є й такі, які зовсім сніданки ігнорують, тобто нічого не їдять, ну або випивають чашку кави. Це даремно. Вченими доведено що організм в ранковий час підготовлений найкращим чином для того, щоб переварити і засвоїти великі продукти. Це означає, що прекрасним рішенням стане споживання каші саме вранці, якщо у вас в планах покуштувати смачну кашу в цей день. Варто сказати і про те, що на сніданок чудово підійдуть продукти, багаті білком, але якщо не навантажують сильно тракт травлення і при цьому дають енергетичний заряд на перші кілька годин дня. До таких продуктів належить сир (можна, наприклад, їсти сирну запіканку), яйця, можна також поєднувати - кисломолочні або молочні продукти разом з кашами - це взагалі бездоганне рішення.
Прочитай також по-темі: Здорове харчування
До обіду наш організм вже готовий до більш великих кількостей і більш складною в плані перетравлення їжі, якщо говорити точніше - до продуктів з м'яса. З цієї причини на обід люди споживають не тільки перше, але і друге. До речі, рекомендуємо з'їсти перед обідом - легкий салат з овочів або просто який-небудь овоч, скажімо помідору або огірок, в такому випадку ви полегшите процес переварювання м'яса травним органом. Виходить, що на обід можна їсти: борщ на м'ясі або суп, друге блюдо з м'ясом. Люди часто після першого і другого воліють побалувати себе ще й десертом. Але тут важливо розуміти одну річ. При настільки великому обсязі споживання їжі «зверху» ще й десерту може спровокувати початок бродіння в шлунку і тим самим зробити більш важким процес перетравлення інших продуктів. Що ж бажано їсти на вечерю? До вечора система травлення вже певним чином втомлюється і в цей час рекомендується вживати легкі в аспекті перетравлення продукти, з меншою калорійністю, але при цьому досить багаті поживними мікроелементами. До таких можна віднести рибне м'ясо, кисломолочні продукти, загашені овочі, фрукти, але не надто солодкі (яблука, виноград, апельсини і так далі). Також необхідно згадати про те, що переїдання ні до чого доброго не приводить і слід уникати цього; Не приступайте до споживання їжі з сильним почуттям голоду і краще робити невеликі перекуси протягом дня, до речі, для цього найбільше підходять фрукти, горішки, сухофрукти, а також насіння. Пропонуємо вашій увазі два варіанти меню правильного харчування на день: На сніданок їмо кашу з молоком. Полудень зустрічаємо яблуком. На обід їмо борщ, м'ясне рагу з салатом, хліб, випиваємо стакан компоту. Пізніше робимо перекус з волоськими горішками. На вечерю тішимо себе пюрем з картоплі із запеченою рибою.
Другий варіант починається з:
Сніданок на якому нашою їжею буде яєчний омлет з цибулькою, петрушкою і кропом. Потім полуденок з чаєм і з 50 грамами шоколаду, бажано чорного. Обід складається з супу з м'ясом і домашньою локшиною, а також голубців. В якості перекусу вживаємо ягоди або сезонні фрукти. Вечеря включає в себе салат з фруктів із справжнім йогуртом.
Прочитавши цю статтю, ви зрозумієте, що нічого складного в дотриманні правильного харчування немає, і для його складання не потрібно вдаватися до допомоги фахівців, це робиться самостійно. Також не забувайте про те, що їжа зобов'язана приносити вам задоволення своїми смаковими якостями, тому щиро бажаємо вам смачного і разом з цим корисної їжі!
Ігор Марчук | |
|