19:59 12 тиждень вагітності - Як розвивається малюк? | |
12 тиждень вагітностіДобігає кінця третій місяць і перший триместр вагітності. Тепер ти можеш зітхнути спокійніше. Адже закінчується критичний період вагітності. Починається більш стабільний час. Потроху проходить токсикоз і гормональні «сплески». Ти відчуваєш себе спокійніше і впевненіше. Принаймні, для цього є всі передумови. Якщо ж ти продовжуєш нервувати, то не потрібно звалювати все на гормони. Спробуй визначити істинні причини нервозності: проблеми на роботі, страх перед пологами, нестабільне матеріальне становище ... Обговори з близькими і лікарем всі проблеми, попроси лікаря призначити заспокійливі. А може, тобі слід поговорити і з психологом, записатися на йогу для вагітних або зайнятися творчістю. Робота з гармонізації внутрішнього стану - найпростіше, що ти можеш зробити для себе і малюка.
Майбутня мама Якщо ти раніше не встала на облік, зроби це зараз. І не забувай відвідувати лікаря. У будь-якому випадку, ти повинна здати аналіз сечі та загальний аналіз крові. Гінеколог виміряє обсяг таза, перевірить тиск, зважить тебе, пощупає живіт. Як правило, в цей час ти повинна будеш пройти своє перше УЗД. Це необхідно для уточнення терміну вагітності, визначення попередньої дати пологів, оцінки розвитку дитини. Крім того, тобі зараз потрібно відвідати стоматолога. Зуби повинні бути в повному порядку. У багатьох вагітних в цей час все сильніше проявляються запори і метеоризм. Адже робота кишечника сповільнюється, перистальтика погіршується. Пий соки з м'якоттю (персиковий або сливовий), їж буряк з чорносливом, вживай свіжий кефір або несолодкий йогурт. До речі, йогурт краще робити самостійно: купуй живі культури і роби свіжий напій якомога частіше. Дуже корисно їсти більше сирих овочів, фруктів, хліба з висівками.
Внутрішні органи і системи дитини практично повністю сформовані. Кровообіг і сечовивідна система функціонують в нормальному режимі, печінка виробляє жовч, добре розвинені статеві органи.
Малюкові дуже важливо отримувати достатню кількість кисню. Внутрішньоутробна гіпоксія може мати негативні наслідки для малятка. Тому постарайся більше гуляти і займатися спортом: пілатес, йога, східний танець. Якщо, звичайно, немає протипоказань.
Ігор Марчук | |
|