Головна » 2017 » Грудень » 4 » Чому сохне шкіра? Як доглядати за шкірою? Як часто приймати душ?
18:49
Чому сохне шкіра? Як доглядати за шкірою? Як часто приймати душ?

Кожну жінку час від часу відвідує питання: чи достатньо я вкладаю в догляд за своїм тілом, а значить, в свою зовнішність і здоров'я? Чому б не спробувати для догляду за шкірою ось це новий засіб з рідкісними водоростями або мінералами Але більшість косметичних засобів для нашої шкіри - це просто караул. Як часто приймати душ, очищати обличчя і мити природні складки, щоб не псувалася шкіра, розповідає автор книги "Що приховує шкіра" Йаель Адлер.


шкіра, обличчя, догляд за шкірою


Коли ми ще кілька сотень тисячоліть тому жили в лісах, полювали і займалися збиранням ягід, ми не відали ні про мило, ні про крем для шкіри навколо очей і ні про ампули з гіалуронка. Ми не користувалися дезодорантами і не голили ноги. З тих пір наша шкіра не зазнала жодних істотних еволюційних змін, тільки колір її змінився.


Що відповіла б шкіра, якби її відверто запитали, як часто вона хоче приймати душ або митися? Можливо, вона б відповіла: "Максимум раз на тиждень!".

А що ж насправді? Більшість з нас приймає душ мінімум раз в день, а якщо ввечері займалися спортом, то і два. При цьому ми ретельно намилюємо все тіло, миємо голову шампунями, голимо ноги і пахви, а іноді область геніталій і торс. На таку атаку навіть сама здорова і витривала шкіра реагує подразненнями: сухістю, сверблячкою, а іноді і контактною алергією.

 


Прочитай також:  Догляд за шкірою обличчя взимку


Епідермісу потрібно чотири тижні, щоб створити найтонший верхній шар шкіри, що несе на собі весь захисний бар'єр. А ми руйнуємо цей створений бар'єр, постійно вимиваючи пінливими пахучими і різнокольоровими миючими засобами всі жири, тобто будівельний розчин між цеглою стіни. А заодно поставляємо в шкіру додаткові подразники: ароматичні і фарбувальні речовини, емульгатори, консерванти і безліч алергенів ... Ми просто тероризуєм свою шкіру.



Того, що ми щодня робимо з собою - а іноді і по кілька разів на день, -матушка-природа для нашої шкіри не передбачала. До нинішніх пір шкіра виходить з того, що умови кам'яного віку для неї найоптимальніші.
Так-так, мені зрозумілі ваші заперечення; зрозуміло, наші уявлення про гігієну кардинально змінилися з доісторичних часів. Але не турбуйтеся: якщо ви здорові і якщо не пробігли щойно марафон в футболці, купленої на барахолці, ваше тіло пахне не так уже й погано. Люди вернуть носа лише від запаху старого висохлого поту.

На жаль, багатьом запах власного тіла здається неохайним. Нас лякає видимий бруд і невидимі бактерії, ми носимо в сумочці бульбашки з рідиною для дезінфекції, і нам огидний контакт з іншими людьми.


Прочитай також: 4 правила які заставлять вашу шкіру сяяти



Хтось із вас, ймовірно, в громадських місцях відкриває двері ліктем, щоб не торкатися до дверної ручки, або натискає на спуск в громадському туалеті ногою. З дитинства ми вивчили: на кришці унітазу не сидіти, а лише нависати над нею. Боїмося інфекцій і миємося до дірок. Часто одне з іншим тісно пов'язане.


Як часто приймати душ і яке мило використовувати?


Як часто приймати душ і яке мило використовувати?


Для здоров'я нашої шкіри давайте підемо на компроміс: щоденний душ дозволений, якщо ви використовуєте в основному воду. У води нейтральне значення рН, і вона не так сильно сушить шкіру, як мило. Якщо ви хочете використовувати миючий засіб, тобто гель для душу, він ні в якому разі не повинен мати запаху і яскравого кольору і по можливості повинен майже не пінитися.
Синтетичне миючий засіб краще класичного мила. Мило виробляється з масел і жирів в поєднанні з лугом, а синтетичні миючі речовини містять штучно створені інгредієнти.Вони краще очищають і завдяки доглядаючим, вологозвязуючими і поживним маслами можуть бути краще підлаштовані під вимоги шкіри; в них значення рН теж регулюється в бік більшої кислотності.
Любителі-миловари, додають в своє мило біологічні рослинні масла, хоча і створюють в порівнянні з купленлю в супермаркетах продукцією менш подразнюючу і більш живильне мило, але воно лужне, а це не всяка шкіра винесе.

Класичне лужне мило змінює кислотне значення рН нашої шкіри аж до шкідливого показника в 7-8 одиниць. Шкірі потрібно від двох до шести годин, щоб з працею відновити свій рН-баланс. На цей час здорова бактеріальна флора на шкірі залишається беззахисною! Тривалим періодом регенерації радісно користуються шкідливі бактерії і грибки.
Пахне від того, хто милиться! Тому що при порушеному бар'єрі починають розмножуватися нехороші мікроби. Їм створені сприятливі умови, тому що значення рН змінилося. Ці мікроби змінюють запах нашого тіла, скажімо так, не в кращу сторону.

Кислотний рН особливо важливий, якщо ваша шкіра і без того вже схильна до інфекцій, наприклад, в складці між сідницями, під грудьми або в паховій області. Тут я раджу вам користуватися кислотними миючими засобами, і краще за все в твердій формі.


Чому сохне шкіра


Чому сохне шкіра

Втім, немає ніякої необхідності кожен раз намалювати все тіло. Досить трохи більш інтенсивно обробити критичні місця: стопи, пахви, область паху і сідничний складку. У всіх інших місцях цілком можна обійтися тільки водою, вона прекрасно відмиває піт, пил і відлущені клітини. А свій природний шкірний жир, з таким трудом створений протягом чотирьох тижнів, нам варто зберігати, а не вилуговувати милом.


Ще одна порада з приводу сухої шкіри і неприємних тілесних запахів: для здоров'я шкіри краще приймати душ, ніж ванну;і те й інше рекомендується робити швидко, використовуючи прохолодну воду. Якщо годинами лежати в пінистої ванні, шкіра вилуговується. У такому випадку для усунення шкоди, завданої захисному бар'єру епідермісу, потрібен зволожуючий догляд.


Це підводить нас до теми крему. Руки і ноги особливо схильні до висушування, тому що тут в цілому менше сальних залоз, і вони невеликі за розміром.
Якби ми не настільки активно знежирювали свою шкіру, було б менше необхідності наносити стільки крему.Коли шкіра сохне, стягнута, свербить або покрита мурашками, досить обробити кремом лише постраждалі місця. На обличчі це, як правило, тільки вилиці, іноді губи. Зате Т-зона (лоб, брови, ніс і підборіддя), як правило, настільки жирна, що крем тут не потрібен.
Мити голову нешкідливо, тільки не варто дуже старатися. Якщо у вас жирне волосся і ви змушені мити їх щодня, використовуйте м'який шампунь з кислим значенням рН. Для вболівальників навколишнього середовища: ополіскування з оцтом (а це кисле середовище) дуже корисні для шкіри голови і для красивого блиску волосся. А за пошкодженими кінчиками волосся можна доглядати трохи підігрітим чистим маслом  або ж просто їх відстригти.


Як мити область між ногами?


Як мити область між ногами?


Ну а тепер перейдемо до делікатної теми: як мити область між ногами? Там же швидко починає пахнути, там близько стілець, сеча та інші біологічні рідини. Будьте обережні! У вульве і під крайньою плоттю знаходяться слизові оболонки, як і в роті. Тут не місце ні милу, ні миючих засобів, тільки тепла вода.
Всі забруднення: виділення, сеча, відлущені клітини - розчиняються у воді. Тому тільки вона і потрібна. Або ви рот теж намилюйте? Це роз'їдало б слизову і вбивало б захисну бактеріальну флору, в результаті все зудить і запалюються. Саме так відбувається з тими, хто намагається вивести милом запах своїх пахучих залоз, вважаючи, що це бруд.

Пахучі залози постійно виробляють додаткові ефірні масла, і людина потрапляє в порочне коло: миття, свербіж і врешті-решт похід до лікаря.
Особливо чутливим місцем, як ми знаємо, є анальний сфінктер. На нашому сфінктері тісно переплетені шкіра і слизові. Задній прохід (трояндочка) дуже чутливо реагує на відкладаються в складках залишки мила. Так що якщо ви миєте анальну складку милом, то повинні потім дуже ретельно промити її великою кількістю води.


Як доглядати за шкірою обличчя?


Як доглядати за шкірою обличчя?


А зовні? Саме на обличчі, на самому видному місці, ми хочемо все зробити правильно. Потроху і чоловіки підтягуються, задають питання про оптимальний догляд та про засоби проти старіння шкіри. Тим часом є деякі особини, яких це не турбує, - і це добре. Ці хлопці аж ніяк не виглядають недоглянутими, просто вони залишають свою шкіру в спокої. І тому вона знаходиться в повній природній рівновазі.

У чому секрет цих дітей природи? Вони миють обличчя лише водою, тільки і всього! Потім витирають його рушником - і готово. Вранці або на ніч. Те ж могли б робити і жінки. Рушника цілком достатньо для видалення можливих залишків косметики, особливо якщо це не товстий, як штукатурка, шар, який до того ж не містить мінеральних масел.


Залишені після вмивання сліди косметики на обличчі доставлять шкірі менше незручностей, ніж додатковий догляд спиртовмісною рідиною для очищення, знежирюючим лосьйоном або милом.

"Глибоке очищення пір" - вельми сумнівне словосполучення: наші пори такі, які є, вони не брудні. Вони заповнені деякою кількістю шкірного сала, клітин і парочкою сприятливих для жирів бактерій: Malassezia furfur, Propionibacterium acnes (так називається бацила акне), можливо, кліщ демодекс ... Все це може і повинно залишатися там, зскрібати це не можна ні в якому разі.
Те ж саме стосується пілінгів. Здоровій шкірі не потрібен догляд тертям, тому що ороговілі клітини відпадають самі. Пілінги мають сенс тільки тоді, коли шкіра схильна до надмірного зроговіння, що, як правило, зустрічається при акне. У всіх інших випадках вони потрібні лише виробникам і можуть бути навіть небезпечними, бо дірявлять захисний шкірний бар'єр.

 

Ігор Марчук

Категорія: Краса і здоров'я | Переглядів: 1244 | Додав: ToBeSmartik | Теги: Чому сохне шкіра? Як доглядати за ш, Очищення шкіри | Рейтинг: 5.0/1
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
close