Головна » 2015 » Вересень » 5 » Здорове харчування: Як знизити калорійність раціону?
08:44
Здорове харчування: Як знизити калорійність раціону?

Здорове харчування:

Проблеми із зайвою вагою - це найчастіше наслідок неправильного харчування і нездорового способу життя. Усуньте причину, і не тільки станете стрункішими, але ще і проживете довше на цілих 50%. У цьому не сумніваються вчені Реймонд Курцвейл і Террі Гроссман. У своїй книзі «Transcend» вони розповідають, які продукти не можна вживати, як визначити оптимальну калорійність раціону і поміняти харчові звички. Нижче - кілька порад з цієї книги.


здорове харчування, неправильне харчування, знизити калорійність, правильний раціон, харчування

Формуємо нові харчові звички

Переважна більшість того, що ви бачите в продуктових магазинах, переповнене цукрами, рафінованими вуглеводами і насиченими жирами. Ці шкідливі речовини стають першопричиною епідемії ожиріння.


Читай також: Здорове харчування у вагітних  


Як не тільки прийти до оптимальної ваги а й зберегти її назавжди? Запасіться терпінням. Серцем вашого плану по зниженню ваги повинна стати дієта, в якій головне місце відводиться збалансованому поєднанню низькокрохмальних овочів, пісної білкової їжі і корисних жирів.

 

Обмеження калорійності раціону допоможе худнути поступово протягом деякого часу і по завершенні довго зберігати потрібну вагу.


здорове харчування, неправильне харчування, знизити калорійність, правильний раціон, харчування

Солодка смерть

Запам'ятайте: цукор вам шкідливий! Існують приголомшливі клінічні докази того, що його споживання пов'язане з підвищеним ризиком розвитку діабету II типу, серцево-судинних захворювань, раку, ожиріння, метаболічного синдрому. Без сумніву, рафінований цукор у всьому різноманітті його форм очолює список найнебезпечніших вуглеводів.

 

В останні роки зростає число випадків ожиріння, у тому числі серед дітей, і це викликає тривогу. Зростання цього показника безпосередньо пов'язано з надлишком цукру в раціоні.

 

Крім усього іншого існує безліч переповнених цукром напівфабрикатів: від сухих сніданків, тортів, печива і цукерок до заморожених продуктів для приготування в мікрохвильовій печі. Якщо ви хочете зберегти здоров'я, вам необхідно навчити свої смакові рецептори отримувати задоволення від їжі без стимуляції солодким.


здорове харчування, неправильне харчування, знизити калорійність, правильний раціон, харчування

Коротко про жири і холестерин

Більшу частину калорій, що поступають з жиром, потрібно отримувати з джерел корисних жирів омега-3, наприклад з риби, горіхів, авокадо і оливкової олії першого віджиму. Споживайте якомога менше насичених жирів: вони повинні складати 3-7% калорійності раціону.


Читай також: Чай та кава під час вагітності 


Уникайте суцільномолочних продуктів: морозива, вершків, вершкового масла і сиру. Не вживайте жирні сорти баранини, свинини і яловичини.

 

Обмежте споживання м'яса свійської птиці маленькими порціями білого курячого м'яса. Виключіть зі свого раціону всі трансжири, включаючи маргарин, готові хлібобулочні вироби, чіпси і смажені у фритюрі закуски. Відмовтеся від глибокого прожарювання.


здорове харчування, неправильне харчування, знизити калорійність, правильний раціон, харчування

Корисні добавки

Додавайте в їжу спеції. Дослідження хворих на діабет II типу виявило, що всього лише 1 г кориці в день (або 0,25 ч. Л. Двічі на день) значно знижував рівень цукру і жирних кислот у крові, а також рівень холестерину.

 

Крім того, виявилося, що куркумін (куркума) - прянощі, яку додають в каррі та інші страви, - надає потужну протизапальну дію, що допомагає боротися з раком, хворобою Альцгеймера та іншими захворюваннями.

 

Дослідження, опубліковане виданням Diabetes Care в 2004 році, виявило, що оцет теж серйозним чином знижує рівень цукру та інсуліну в крові після їжі.

 

Включіть в раціон мариновані в оцті овочі, а також заправки до салатів і овочевих страв, що містять оцет.


здорове харчування, неправильне харчування, знизити калорійність, правильний раціон, харчування

Всього одна зміна

Отже, ви відмовилися від шкідливих продуктів. А тепер найголовніший секрет. Зробивши одну просту зміну в своїй дієті, ви зможете поступово наблизитися до ідеальної ваги і назавжди зберегти його. Все, що вам потрібно для цього, - щодня споживати стільки калорій, скільки б ви споживали при оптимальній вазі. Це дійсно працює!

 

Незалежно від поточної ваги ви поступово досягнете оптимальнї. При цьому почуття голоду не буде, оскільки, дотримуючись дієти, ви заміните калорійну солодку і жирну їжу більш корисною і менш калорійною. Це дозволить вам їсти більше, ніж будь-коли, і не відчувати голоду. Головне - правильний вибір продуктів харчування.


здорове харчування, неправильне харчування, знизити калорійність, правильний раціон, харчування

 

Поради тим, хто зважився сісти на дієту

 

- Кінцевою метою має бути гарне здоров'я. Оптимальна вага тіла - всього лише один з аспектів здорового, благополучного і довгого життя. Якщо ви зосередитеся на тому, щоб домогтися стійких змін у своєму способі життя, провідних до довготривалого поліпшення здоров'я, зниження ваги послідує автоматично.

- Виберіть продукти, які зможете їсти впродовж тривалого часу. Якщо почнете нетерпляче рахувати дні, проведені на дієті, щоб потім повернутися до старих харчовим звичкам, план зниження ваги потерпить невдачу.

- Відмовтеся від цукру і рафінованих вуглеводів. До речі, вони викликають залежність, схожу з тютюновою та наркотичною, а відмова від них дійсно провокує синдром відміни. Однак потяг до таких продуктів зникне через один-два тижні, якщо ви дійсно «зав'яжете».

- Вправи - ваші друзі. Недолік руху сприяє збільшенню ваги, а активний спосіб життя - зниження. Потрібно прагнути хоча б до помірно активного способу життя.


здорове харчування, неправильне харчування, знизити калорійність, правильний раціон, харчування

Ще одна причина знизити калорійність раціону

У 1982 році Journals of Gerontology опублікував перше дослідження скорочення калорійності раціону, й озвучена в ньому приваблива обіцянка значного продовження життя привернуло увагу громадськості. У тій роботі тривалість життя піддослідних щурів, які отримували звичайне харчування, становила близько 1000 днів. А пацюки, які отримували стільки ж незамінних жирних кислот, білків, мінералів і вітамінів, але з урізаними на третину кількістю калорій, жили близько 1500 днів.

 

І більш довге життя теж була хорошим. Пацюки, отримували менше калорій, були енергійнішими і долали лабіринт краще, ніж контрольні тварини. Їх імунітет був міцнішим, а захворюваність діабетом, раком і катарактою нижче. Сьогодні проведено більше 2000 подібних досліджень, які підтвердили, що ці результати повторюються і в експериментах з іншими тваринами.

 

Команда ToBeSmart негативно ставиться до дослідів над тваринами, і засуджує їх авторів...


здорове харчування, неправильне харчування, знизити калорійність, правильний раціон, харчування

«Хара хачі бу»

Коли ви досягнете ідеальної ваги, можна піти трохи далі і знову зменшити кількість калорій. Зазвичай, перш ніж приступити до їжі, японці вимовляють: «Хара хачі бу». Це означає «шлунок наповнений на 80%». В черговий раз сідаючи за стіл, японці намагаються нагадати собі, що переїдати не можна, і, з'їдаючи на 20% менше калорій, подовжують не тільки свою молодість, але й життя.

 

Японія знає багато прикладів столітніх практикуючих лікарів та інструкторів з тайцзи. Крім того, в цій країні найвища середня тривалість життя у світі (82,1 року). Тому сміливо користуйтеся принципом «хара хачі бу» і з'їдайте на 10-20% менше калорій, ніж потрібно для збереження цільової ваги.

 

Ігор Марчук

Категорія: Правильне харчування | Переглядів: 1475 | Додав: ToBeSmartik | Теги: неправильне харчування, знизити калорійність, правильний раціон, харчування, здорове харчування | Рейтинг: 5.0/1
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
close