18:52 Здоровий спосіб життя: 7 кроків | |
Здоровий спосіб життя
Бути здоровими і активними хочуть усі. Виявляється, це не так складно. Сьогодні ми публікуємо поради Дена Бюттнера, мандрівника і автора бестселера «Блакитні зони», який підірвав світове співтовариство. Мільйони людей змогли змінити своє життя завдяки його рекомендаціям.
Прочитай також: Як ефективно накачати прес? Зробіть собі незручності Помірні навантаження і різноманітність - неодмінна умова повноцінного життя. Найстаріші люди на планеті щодня проходять по 8 км пішки. Однак не у всіх є така можливість. Тому найкращий спосіб - створити собі маленькі перешкоди в побуті. Вставайте з дивана кожен раз, коли по телевізору починається реклама, мийте посуд, стоячи на одній нозі, і ходіть в офіс пішки. Винайдіть свої власні «незручності для здоров'я». Так ви легко додасте собі фізичне навантаження, а значить, ваше серце, судини, кістки і м'язи будуть в кращій формі.
На фото: Ольга Редчук Отримуйте задоволення від активності Ні в якому разі не змушуйте себе виконувати нудні вправи у фітнес-клубі, займатися пілатесом з відеороликів YouTube або бігати вранці, якщо від душі все це ненавидите. З-під палиці - ефекту ви не досягнете.
Знайдіть фізичні вправи, які вам подобаються. Вони повинні приносити почуття задоволення і позитивні емоції. Любіте ігри на свіжому повітрі? Є бадмінтон. Обожнюєте валятися на пляжі? Коли стане занадто жарко, пограйте у волейбол.
Наповнюйте своє життя активними діями: відмовтеся від ліфта, катайтеся на велосипеді, а за покупками вирушайте в найдальший магазин. Можна поєднувати навантаження з розвагами: влаштуйте з подругами жартівливий забіг на кілометр. Приз вибирайте самі!
На фото: Ольга Редчук Навчіться відкладати їжу Дослідження показали: ті, хто перед прийомом їжі відкладають зайве в сторону (наприклад, діти принесли вам тарілку з шкіркою - від курки), у результаті з'їдають на 14% менше. На сніданок, обід і вечерю на 14% менше їжі, в результаті - мінус 42% калорій. Чудесно? Навіть якщо ви самі визначили собі порцію, відставте тарілку і через п'ять хвилин проведіть ревізію вмісту. Голодними не залишитесь. І не поспішайте за добавкою, якщо не наїлися. Почекайте 20 хвилин, попийте гарячого чаю без усього, а потім подумайте, чи треба ще поїсти. Мозок подає сигнал про насичення якраз через цей час.
На фото: Ольга Редчук Їжте сидячи Коли ви сідаєте за стіл, нічого не залишається робити, як зосередитися на прийомі їжі. Перекушувати стоячи означає гарантовано з'їсти більше - ми просто не помічаємо, скільки шматочків шоколаду відправляється в рот. Довгожителі помірні в їжі і відводять ритуалу прийому їжі особливе місце. Вони нікуди не поспішають і розмірковують про те, що їдять. Цікаво, що жодна людина з тих, хто дожив до 100 років, не сидла на дієті. І ніколи не була товстою! Секрет криється в тому, що протягом усього життя вони навмисно обмежують себе в їжі. Це не означає, що вони страждають від голоду: раціон окінавців містить 1900 ккал, а сардинці - 2000 ккал. Цілком достатньо для дорослої людини.
На фото: Христина Куриляк Вечеряйте раніше Останній прийом їжі повинен бути легким - це відомо давно. А от про те, що їсти треба якомога раніше, ви напевно не знали. На нашій планеті є місця, де довгожителів набагато більше, ніж у всьому світі. І там люди щільно їдять (снідають і обідають) з ранку, зазвичай не пізніше 12 годин, а на другу половину дня залишають зовсім легку вечерю - овочевий суп, зелень і салати, свіжі фрукти. Враховуючи те, що спати лягають вони досить рано, в 21-22 години, вечеря припадає приблизно на 5 годин вечора. Якщо зовсім не під силу, то перед сном можна попити зеленого чаю або перекусити нежирним сиром.
На фото: Христина Куриляк Обмежте вживання м'яса Недавні відкриття доводять, що м'ясо, особливо жирне, у великих кількостях шкодить організму. Не потрібно від нього відмовлятися зовсім і їсти тільки зелений салат. Але краще вживати пісне м'ясо 1-2 рази на тиждень. А ось про те, яке на смак червоне і технологічно оброблене м'ясо (ковбаса, шинка, сосиски), краще забути зовсім. Якщо ви зважилися на вегетаріанство або веганство (дієта з повною відсутністю продуктів, отриманих від тварин: яєць, молока, масла, сиру), є хороша новина. Було доведено, що вегетаріанці важать на 7 кг легше людей того ж зросту, які не відмовлялися від м'яса, а вегани - на цілих 13-14 кг.
На фото: Ольга Редчук Дозволяйте собі відпочити У тижні повинен бути один день, коли ви не займаєтеся роботою, домашніми справами і будь-якою іншою рутиною. 24 години повністю присвячуйте спілкуванню з рідними та друзями, захопленням, спорту, читанню книг, догляду за собою. Такі паузи дозволяють мозку перепочити і відновити сили. Спробуйте помедитувати. Духовні практики дозволяють зменшити обороти і знайти час для роздумів, розслабитися, позбавитися від фізичного та душевного напруження.
Ігор Марчук | |
|